Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Star Wars olmasaydı oynarmıydınız?

visaoglu

Öne çıkan mesajlar

sen ne konuşuyorsun ben anlamıyorum ki. classlar eşit diyorum swtorda. sotto da wow gibi zannediyor 3 ayda bir op class değişcek zannediyor. op class yok ona uyanamadınız gitti.

boş konuşma ağzının suyu akıyormuşta bilmemne geçin şu çocuk muhabbetlerini
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediğim tam o değil ki. Senin dediğin şu; 7k 7k 7k damage görüyorlar ve /quit çekiyorlar. Ben de diyorum ki eğer öyle olsaydı her sezon WoW'da binlerce adamın /quit çekmesi gerekirdi.
Kimse PvP'de kesildiği için bırakmaz diyorum oyunu 1 haftada. Benim görüşüm bu. Sen OP class yok diyorsun ama çat çut kesilince millet bırakıyor diyorsun. Ben de kimse kesildiği için bir haftada oyunu bırakmaz diyorum, az çok MMO oynayan adamları kastederek.
Oyunun sorunu başka diyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

estafurlah zırlayanlar benden daha iyi biliyor

sotto@ ben seni iyi anladım senin kendin fikrin saygı duyuyorumda işte bu forumlarda çok yazıldı, çizildi. yani en basit örneği "vay böyle mallık olur mu, lvl10 adamla lvl50 adam aynı maça girer mi?" bizde girdik o maçlara, tmm biliyorum lvlingde biraz geç kalanlar champ gearlı lvl50 premadelere denk geldiler hoş olmadı vs ama o birleşmeyide yapmasalardı lvl50 adam girecek maç bulamıycaktı. zaten işin suyu çıkmaya yakında ayırdılar. şimdi bunu anlayamayacak ne var. ha en kötü ihtimal girmezsin, lvl50 olunca girersin. emin ol sırf bu maçlar ayrılmıyor levela göre diyip bırakmış çok kişi vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Gok said:

İnsanların okuduklarını degilde anlamak istediklerini görmeleri sanırım taktıkları at gözlükleri yüzünden demekki. Hemen hemen piyasada olan tüm mmo ları oynadım ve arkadaşımızın mmo bagımlısı olmaya gerek yok başka tür bir sürü oyun var yazısına karşılık mmo dan aldıgım genel zevk ı anlatırkan kurdugum cümlelere y swtor u baz alarak verdiğiniz alaycı cevaplara bende burda çok gülüyorum arkadaşlar.Ben swtor un iyi bir oyun olduğunu daha da iyi olabilecek potansiyeli olduğunu ve şu an alternatifi olmadıgını alternatif olarak gosterilen oyunların hiç birinin piyasaya dahi cıkamadıgını söylemek istedim. Eleştirirken şu anlattıgınız şeyler hangi oyunda var ole eksiksiz süper bir oyun varda bizmi bilmiyoruz tavsiyede bulunun da bizde öğrenelim bu yüksek beklentileri olan arkadaşlar hangi oyunda süper pvp yaparak pve de uçmuşlar class balansları hangi oyunda kusursuzmuş vaybe yoksa fps sorunuda mı yokmuş amanın yokda bu adamlar ustune bide pvp de king mi olmuşlar ya yapmayın allah aşkına şu anda age of conan da en kolay raidde 10 kere vipe yiyip birbirlerine kufur edip cıkan adamlar bile ne kadar kolay yaramaz oyun diye ortalıkta geziyor cok merak ediyorum şu an yüksek beklentili arkadaşların hangi süper oyunu oynadıklarını hangi oyunu end game yapıp hangi raidleri yönetip bu yüksek beklentilere nasıl ulaştılarını yoksa son lvl le gelip ben oyunu end game yaptım kolaymış diyenlerdenmisiniz.

wow da cataclysm hariç hardcore pve yaptım. hatta arthas 25men heroici kendi contenti zamanında sadece 3 türk guildi kesmişti o kesenlerin içinde bende vardım.pvp bundan bi önceki sezonda 1 ay kadar hardcore olarak yaptım ondada rbg 2.2k rating yaptım bıraktım oyunu, benden sonra arkadaslarım high warlord oldular gladiatore kasıyorlar.Artık endgame konusunda yorum yapabilirmiyim? yeterlimi tecrübelerim? hemen fps konusunu söyliyim alterac valleyde 40vs40, yani 80 kişi aynı anda kapışırken 1 fps bile düşmez, 1 ms bile yükselmez wow da. bide swtorda iluma bakın 25-30 kişi toplandımı bi yerde 1 fpsi geçmez. warzonelar için oyunda zaten ability delay var wow da pvp yapan adam bilir 1 saniyenin 1 spellin ne kadar önemli oldugunu bu oyunda ability delay yuzunden kaç spelli boşa harcıyorsun.oyunda healing reduce spell yok + diminishing yok olanda buglu çalışmıyor. yine söylüyorum wow da rbg falan varken pvp için bu oyunu oynayana acırım arkadaş.

pve konusunda sunwell veya ulduar gören adamlar için pve contenti bildigin şaka gibi.çoook çook kolay hiçbir skill gerektirmeyen fightlar. eminim ki sen boss fightları görünce vayy be adamlar ne biçim yapmışlar diyorsun ama sana bir sır vereyim adamlar wow dan direk bossu kopyalamışlar basitleştirmişler no-brain hale getirmişler koymuşlar...combat text falan olayına girmiyorum zaten

ben 5 sene wow oynadım yeni bir oyun diye geldik ama adamlar bildigin wow u kopyalamışlar, daha doğrusu kopyalamaya çalışmışlar olmamış.ben 5 sene boyunca yaptıgım seyleri bir daha niye yapayım hemde daha kötüsünü. Nerden bakarsanız bakın wow ile arasında fersah fersah fark var. hardcore oynayacak adam wow varken bunu oynamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Oyunculuğun yeter mi bilmiyorum ama o zaman gidip darkfall online oynayacaksın. Anlarsın o zaman dünya kaç bucakmış. Ayy bu oyunda addon yok mu dersin.

Darkfall online oynamadim. Baya Eq1, makul bir sure uo, gene baya Anarchy Online,biraz asherons call, gene cok az daoc, baya swg, bir sure eq2, launchtan beri aralar vererek wow, cok az aoc (launch sirasinda uc ay), kanuni nin gazi ile cok az coh, mighty nin gazi ile bir kac ay shadowbane, bir yil kadar eve online ve en son swtor.

Pre cu swg haric bu oyunlarin hic birisi bana yetmedi. Yapacak bir sey olmadigi icin donup dolastigim kurkcu dukkani hep wow oldu.

Bu oyunlarin bir kisminin add on destegi yoktur. Burada bir cok paticik kullanicisi bunlari oynadigimi gormus ve teyit edebilir durumdadir.

Onlarca mmo var, cok azini oynadim ve biliyorum. Aksini iddia etmedim hic. Ama Ama bilemiyorum, ne kadar uzun iseyince benim oyunculuk yorum yapmaya senin kistasta yeterli olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

bana mmorpg turunun ne oldugunu neler yapmam gerektigini, nasil oynamami, nasil bir community icersinde oldugumu ve nasil davranmam gerektigini namessar ogretmistir.

benden 9 yas kucuktur ama benden aslinda daha yetiskindir. bence bu kotu bir sey ama olsun :D

eq1 gunlerimi unutamamin sebeplerinden tekidir namessar. birde camoka vardi, sonra melek.. ama ilk basta namessar.

eq1 in daglarinda kac kere pesimden kosup gitmem gereken yere goturmustur.

oyun kulturu ve oyunculuguna guvenim tamdir ancak bazen grupta ikinci healer olarak warlockun petini healledigide olmustur :D

ahaha hic unutmam pet healer :D :D
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

valla ben senin oyunculuğuna laf etmedim. oyunculuğun yeter mi bilmiyorum ama darkfall online, wowdan farklı bir oyun, hemde epey farklı. bir dene bakalım. sonra sen kendin karar verirsin oyunculuğun yetiyor mu yetmiyor mu.

Hangisi daha büyük problem bilmiyorum, Namessar gibi bir mmo dinozoruna edilmesimi yoksa oyunculuk kriteri ve darkfall'ın aynı cümlede geçmesimi.

Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

birde camoka vardi, sonra melek

valla ozledim sizi, ne yalan soyleyeyim. AlA dan ayrildiktan cok guzel bir guilde kapildim, peslerinden bir kac oyun gezdim, swtor a geldim gene peslerinden.

ama sizinle olan guzel gunleri de ozledim. camoka yi, seni, melek i, rdoan i (hala buralarda mi acaba?), bir de iksar bir necromancer vardi baelian idi sanirim adi, ve hatta tum aksiligine ragmen hararetli mmorpg tartismalari ile mighty i :P eq daki, swg deki, burda forumlardaki dostlari...FRF sehrinde quest yapislarimizi, israrla neutral kalisimizi, bizi rebel zanneden RIP lerin sehirden kovalamasini, ihtyr lari...

guzel gunlerdi
Sosyal ağlarda paylaş

serhater said:

Gok said:

İnsanların okuduklarını degilde anlamak istediklerini görmeleri sanırım taktıkları at gözlükleri yüzünden demekki. Hemen hemen piyasada olan tüm mmo ları oynadım ve arkadaşımızın mmo bagımlısı olmaya gerek yok başka tür bir sürü oyun var yazısına karşılık mmo dan aldıgım genel zevk ı anlatırkan kurdugum cümlelere y swtor u baz alarak verdiğiniz alaycı cevaplara bende burda çok gülüyorum arkadaşlar.Ben swtor un iyi bir oyun olduğunu daha da iyi olabilecek potansiyeli olduğunu ve şu an alternatifi olmadıgını alternatif olarak gosterilen oyunların hiç birinin piyasaya dahi cıkamadıgını söylemek istedim. Eleştirirken şu anlattıgınız şeyler hangi oyunda var ole eksiksiz süper bir oyun varda bizmi bilmiyoruz tavsiyede bulunun da bizde öğrenelim bu yüksek beklentileri olan arkadaşlar hangi oyunda süper pvp yaparak pve de uçmuşlar class balansları hangi oyunda kusursuzmuş vaybe yoksa fps sorunuda mı yokmuş amanın yokda bu adamlar ustune bide pvp de king mi olmuşlar ya yapmayın allah aşkına şu anda age of conan da en kolay raidde 10 kere vipe yiyip birbirlerine kufur edip cıkan adamlar bile ne kadar kolay yaramaz oyun diye ortalıkta geziyor cok merak ediyorum şu an yüksek beklentili arkadaşların hangi süper oyunu oynadıklarını hangi oyunu end game yapıp hangi raidleri yönetip bu yüksek beklentilere nasıl ulaştılarını yoksa son lvl le gelip ben oyunu end game yaptım kolaymış diyenlerdenmisiniz.

wow da cataclysm hariç hardcore pve yaptım. hatta arthas 25men heroici kendi contenti zamanında sadece 3 türk guildi kesmişti o kesenlerin içinde bende vardım.pvp bundan bi önceki sezonda 1 ay kadar hardcore olarak yaptım ondada rbg 2.2k rating yaptım bıraktım oyunu, benden sonra arkadaslarım high warlord oldular gladiatore kasıyorlar.Artık endgame konusunda yorum yapabilirmiyim? yeterlimi tecrübelerim? hemen fps konusunu söyliyim alterac valleyde 40vs40, yani 80 kişi aynı anda kapışırken 1 fps bile düşmez, 1 ms bile yükselmez wow da. bide swtorda iluma bakın 25-30 kişi toplandımı bi yerde 1 fpsi geçmez. warzonelar için oyunda zaten ability delay var wow da pvp yapan adam bilir 1 saniyenin 1 spellin ne kadar önemli oldugunu bu oyunda ability delay yuzunden kaç spelli boşa harcıyorsun.oyunda healing reduce spell yok + diminishing yok olanda buglu çalışmıyor. yine söylüyorum wow da rbg falan varken pvp için bu oyunu oynayana acırım arkadaş.

pve konusunda sunwell veya ulduar gören adamlar için pve contenti bildigin şaka gibi.çoook çook kolay hiçbir skill gerektirmeyen fightlar. eminim ki sen boss fightları görünce vayy be adamlar ne biçim yapmışlar diyorsun ama sana bir sır vereyim adamlar wow dan direk bossu kopyalamışlar basitleştirmişler no-brain hale getirmişler koymuşlar...combat text falan olayına girmiyorum zaten

ben 5 sene wow oynadım yeni bir oyun diye geldik ama adamlar bildigin wow u kopyalamışlar, daha doğrusu kopyalamaya çalışmışlar olmamış.ben 5 sene boyunca yaptıgım seyleri bir daha niye yapayım hemde daha kötüsünü. Nerden bakarsanız bakın wow ile arasında fersah fersah fark var. hardcore oynayacak adam wow varken bunu oynamaz.

Hepsi fixlendi .en hızlı gelişen mmo. fan i değilim bence aoc dende aion danda iyi wow a başlamak için gec daha iyisi çıkana kadar oynarım.

Aoc da yapılamasın diye konulan raidlerde işkence çekmiş ve kazaya yapmis biri olarak oh be kolaymis deyip seviniyorum ).
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Kanuni said:

birde camoka vardi, sonra melek

valla ozledim sizi, ne yalan soyleyeyim. AlA dan ayrildiktan sonra yasli oyunculardan olusan cok guzel bir guilde kapildim, peslerinden bir kac oyun gezdim, swtor a geldim gene peslerinden. hakikaten guzel bir ortamdayim.

ama sizinle olan guzel gunleri de ozledim. camoka yi, seni, melek i, rdoan i (hala buralarda mi acaba?), bir de iksar bir necromancer vardi baelian idi sanirim adi, ve hatta tum aksiligine ragmen hararetli mmorpg tartismalari ile mighty i :P eq daki, swg deki, burda forumlardaki dostlari...

rdoan buralarda evet, melekde facebookda, camoka ihtyr forumlarinda goruyorum, baelde buralarda ama tam emin degilim, iksardan haberim yok , miyty ventte maalesef uzak duruyorum bu aralar :P , gecen burcak sordu seni 2-3 hafta once :D nerlerde acaba diye, dedim siktir et.

bir ara eq1 e geri donelimde senin su bitmeyen temperance spell questini bitirelim.. acaba virtue miydi ? yoksa aegolism ? hnmmm tempdi herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

SWTOR da warzone lar güzel, sayısı artıp, rated olup, hangisine girecegini secebilecegin zaman daha da güzel olur. ki ilk iki madde zaten geliyor. pvp ve bir proggress yok suanda, sadece ne kadar zaman ayırdıgın onemli, bu da degisecektir.

PVE de bircok boss güzel, fabricator, soa, jarg/sorno gibi. bunların da sayısı artacaktır.

Ben bu oyunu SW olmasından dolayı degil Bioware yaptıgından dolayı oynamak istedim. Beklentim bu yuzden yuksektı. Su anki durumda, "yanlıs zamanlama, bircok eksik ve bug" ile cıkmasını da EA ya baglıyorum. Bunları duzelttiklerinde (buna ihtimal vermesem oynamazdım, yavas yavas duzeltiyorlar) guzel olacaktır.

Biz GW2 cıkana yada daha iyi bir alternatif bulana kadar buralardayız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...