Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Star Wars olmasaydı oynarmıydınız?

visaoglu

Öne çıkan mesajlar

ben daha önce öyle bir karşılaştırma yapmışsam... ki hatırlamıyorum, hata yapmışım çünkü ikisi çok farklı bir oyun. ha wow oynayıp çoluk çocuk, yada amca teyze keseceğime darkfall oynayıp adam gibi oyuncularla kapışmayı tercih ederim. benim için darkfall 10 tane wow eder ama dediğim gibi ikisi arasında classman farkı olduğundan karşılaştırmak doğru olmaz. zaten sizin nazarınızda dfnin wowdan iyi olma ihtimali yok çünkü wowu 7 milyon kişi oynuyor darkfalli 7000 kişi. darkfail oldu bile sizin için :) yeto o 7k kişi çok yetooo
Sosyal ağlarda paylaş

Vendy said:

jeedi said:

sunu anladım kı yazanların hemen hemen hepsı ortlama 1 yıl sonra tekrardan oyuna baslıcaklar

1 yıla kadar GW2 çıkmış olacağından kimse dönüp bakmayacak bile.

GW2 çıkar umarım cok guzel bır oyun olur ve zevk olarak oynarsın buna bı sey demıyoruz geri dönup bakmayacak olanlarda bakmasın zaten 10 mılyondan fazla ınsanı bırlıkte oynayacagı bır evrenden bahsedıyoruz wow gıbı ..ılerde boyle olunca ınsanlar ne dusuncek o konuda bı seyler yazdım sımdı ısteyen roller coaster 4 cıkcakmıs onu beklesın wow dan swtor dan daha ıyımıs !!! :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

guild tab'i çalışmayan
combat text'i olmayan
ui si berbat ve statik olan
bir oyundan kötü şekilde bahsetmek son derece doğal, okadar doğal ki cancel subs buttonunu siteden kaldırıp ayakta kalmaya çalışıyorlar.

Hocam bunların hepsine eyvallah ama bliz milyonlarca feedback veren hatırısı sayılır bir topluluk ile 8 senede biyerlere gelmedi mi ? gelemese zaten mega fail olurdu , bliz mmo piyasasında 8 sene zirvede kalabilen bir firma ise ortada başarılı birşeyler var demektir , bunada eyv..

Wow ilk çıktıgında end gamede ne yapıyorduk ? ismini hatırlşamadıgım lvl 20 mapinde ( az eğlenmedik eyv ama bi yere kadar ) amaçsız bir şekilde deli danalar gibi bir aşşağı bi yukarı yardırmadık mı ? İşin ucunda ne honour ne bişey yoktu ama bizi eğlendirmesini bildi ..

Cross Shard olmasın die aglıyanlar var eet olmasın abi sosyalligi alıp goturuyor , L2 de serverda birisi bir item aldıgı zaman " ulan adama bak draconic bow yapmıs " derdik , pt lere siege lere hep tanıdıgımız bildigimiz kişileri cagırırdık herkes birbirini tanırdı bunu da daha yapabilen bir firma olmadı malesef , cross shard a karşıyım sonuna kadar !

Bir oyunda combatlog nasıl olmaz ilk ogrendigime saka oldugunu dusundum , kafamda 8k gordugumde ( eet ranked 50 lere bende ezildim :) ) bunu kimin vurdugunu bilmek istemek kadar dogal ne olabilir ki..

1.2 patchi ile birlikte UI kişiselliştirme geliyor , hersey pat die olmuyor 665 kişinin emek verdigi bir oyundan bahsediyoruz demekki ancak bu kadar olabiliyor burda öncelikler önemli major buglardan oyun oynanamaz hale gelmişken hiçbir firma ui kişiselleştirmesi ile ugrasmaz.

Her karakterin ayrı ayrı hikayeye sahip oldugu ve 400 ayrı kişinin seslendirme yaptıgı bir oyundan bahsediyorsak birazcık saygı ve sabır gerekir abi.. Wowun quest sistemi ile swtoru queslerini kıyaslamak bile yanlış olur cunku farklı segmentler bence , wowdaki quest diyaloglarından bahsetmeye gerek yok sanırım ? İlkokul ogretmeni bir arkadasım var bilgieri verdim swtor denesin die 2 ci gun bu ne ya diyip bıraktı , cunku ingilizcesi yok , wowda hiç quest yapmadan sadece farming ile 50 olanlar vardı :) bilmem anlatabiliyormuyum..

Benim en cok beklenti icinde oldugum şey multi-class sistemi , riftte tadına baktık bi kere , her oyunda olmalı bence , ben 50ye hikayesi icin her karakteri ayrı ayrı oynarım zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet hiç quest yapmadan lvl 60 olan adamlar vardı ama quest yaparak lvl 60 olan adamlarda vardı. Oyuncunun oyun stiline göre değişen şeyler bunlar. İngilizce konusuna gelirsek sene 2012 hala ing olmadan oyun oynayan varsa zaten bıraksın demicem ama gta filan oynasın ki onu bile oynayamaz sanırım =) Bu sadece swtor elitist ingilizcesine bağlı birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki almanca bilip ingilizce bilmeten ( azdır grammer cok benzer ) yada fransızca bilip ingilzice bilmeyenlerin swtor yada wow yada x bir oyun oynama sansı varken bizim neden yok abi ? İngilizce evrensel bir dil olabilir ama herkes ing bilmek zorunda deil sen ing bilirsin o adam zehir gibi matemetik bilir gelipde bana matematik bilmiyosun git kumda oyna mı demesi lazım ?
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

swtor bir ferrari değil bizde durduk yere sorun çıkartan adamlar değiliz.

swtor baştan sona başarısız rezil bir oyun ve dahada kötüsü dünya üzerindeki en değerli ip'nin boş yere harcanmasından ibaret.

Hayatında mmo yapmamış adamlarla mmo tarihinin en derli toplu mmosunu batıran adamları, dünyanın en adi şirketi çatısında birleştirirsen eline bu büyük pislik yumağı geçiyor.

guild tab'i çalışmayan
combat text'i olmayan
ui si berbat ve statik olan
bir oyundan kötü şekilde bahsetmek son derece doğal, okadar doğal ki cancel subs buttonunu siteden kaldırıp ayakta kalmaya çalışıyorlar.

ahaha nefrete bak lam :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

Pascha said:

wowdaki quest diyaloglarından bahsetmeye gerek yok sanırım ? İlkokul ogretmeni bir arkadasım var bilgieri verdim swtor denesin die 2 ci gun bu ne ya diyip bıraktı , cunku ingilizcesi yok , wowda hiç quest yapmadan sadece farming ile 50 olanlar vardı :) bilmem anlatabiliyormuyum..

wow daki q sistemiyle swtorun q sistemi farklı diyen arkadaşlar farkı anlatabilir mi bana? Biz farklı bir oyun mu oynadık 10 tane sundan öldür, git 5 tane bomba imha et git şundan 10 tane topla q lar aynı sadece seslendirme var, ki onuda 2.-3. charını kasan/kasıcak kişiler yüzüne bakmıyor, instance giriyoruz SPACE spam la geciyor ömür kac yuzmilyon dolar seslendirmeye harcadın da ne oldu yani. seslendirmeye harcıyacagın parayı adam gibi oyun motoru alaydın (geliştireydin) Cok kolaya kacılmıs baştan savma bi oyun swtor ben de aldım oynadım ama pişman oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ben farklı segmentler oldugunu soyledim swtordaki diyaloglar seslendirmeler vs ile wow daki quest sistemini kıyaslamak bile yanlıs olur , questlerde space is your friend diyen birisinin beklentisi en kısa yoldan 50 olayımdır bana gore , ki buna herkes saygı gostermeli tabiki , ama swtor bu abi , full pvp yap 50 ol bunada herhangiş bir engel yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

o açıdan bakarsan fark yok.

benim açımdan epey bi fark var. şimdiye kadar oynadığım oyunlardaki quest sistemi ile swtordaki quest sistemi arasında.

ben oynadığım her oyunda ya grind ile level kasmışımdır, grind yada farma oyun izin vermiyorsada pvp + dungeon ile kasmışımdır. swtorda biraz yokluktan ve zorunluluktan quest ile kastım. pişman olmadım, kasarken baygınlık geçirmedim. sanki single play rpg oynuyormuşum gibiydi. sonlara doğruda arkadaşla birlikte kastık, quest ile level kasmaktan çok bayan biri olarak bu sefer çok baymadım

bence fark vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

objektif olarak yaklaşıyorum - tamamen yenilikçi bir yapısı olmasa da, bana göre de swtor mmo tarihindeki en başarılı leveling sürecine sahip. orasına laf yok yani. ha, mmo kategorisine sokulur mu bu tarz bir leveling orası ayrı konu, ama quest yapmaktan en zevk aldığım mmo swtor oldu şu ana kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

objektif olarak yaklaşıyorum - tamamen yenilikçi bir yapısı olmasa da, bana göre de swtor mmo tarihindeki en başarılı leveling sürecine sahip. orasına laf yok yani. ha, mmo kategorisine sokulur mu bu tarz bir leveling orası ayrı konu, ama quest yapmaktan en zevk aldığım mmo swtor oldu şu ana kadar.

cutscene mantigi guzel bir olay. bir main plotta ilerlediginizi hissettiriyor. orasi guzel, ancak dedigim gibi, cutsceneler olmasa oyunun quest mantigi ayni.

bir olay daha var, cok basarili seslendirmeler ve oldukca basarili main plot orgusunun basarisini rezalet zone dizaynlari yok ediyor. oyunda zonelar dev koridorlar icinde kucuk koridorlardan olusuyor.

adamlar mmo tarihinin (uzak dogu olmayan ve f2p olmayan, ya da en azindan ilk launchlarinda f2p olmayan mmo lari kastediyorum) en kotu zonelarini dizayn etmisler. dayanamayip yeter lan dedigim yerler oldu, o kadar kotu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...