Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk uçakları şırnak uludere'de kaçakçılık yapan konvoyu vurdu.

Hao

Öne çıkan mesajlar

fede said:

ilk haber çıktığında okudum, bi de şimdi biraz baktım. bunlar pkklı değil, bildiğin köylü kaçakçıymış, asker bunları pkklı sanıp sıkmış, fakat millet olay doğuda olduğu için meşru görüyor?

durum bu mu yani?

o zaman ben de sokakta tipini beğenmediğim adama, gruplara sıkarım, pkklı sandım, bombalı eylem yapacaklar sandım derim, ceza filan almam. memleket bu hale mi geldi yani.

şunun meşru gösterilecek bi tarafı mı var lan. saçmalamayın artık

Van depremini bile müstahak olarak gören bir toplum var önünde,bunu mu meşru görmeyecekler ? Hiçbir haberde terörist olduklarına dair bir bilgi vs.yok,kaçakçılık yapan köylüler olarak belirtilmiş,en azından elimizde ki şimdilik somut bilgi bu.

Roketatar taşıyorlar,silah taşıyorlar,sevkiyat yapıyorlar diye kendince uzman kesimi gördüm,sanki olay yeri inceleme bu arkadaşlar.
Terör örgütü sempatizanıdır bunlar kesin,iyi olmuş diyeni var.
tmmob akıllı olsun diyeni var.

İlginç yani adamlar masumsa bile değil,kaçakçılığın hükmü de ölüm olmalı diye düşünmüş büyük çoğunluk.
Sosyal ağlarda paylaş

"Van depremini bile müstahak olarak gören bir toplum var önünde" şu cümleden bütün çıkarmak için kasmaya gerek yok. Ya sen ne söylediğini bilmiyorsun yada nasıl söyleyeceğini.

Bak onun düzgünü şu oluyor.

"Van depremini bile müstahak olarak gören insanlar var,bunu mu meşru görmeyecekler ?"
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Van depremini bile müstahak olarak gören bir toplum var önünde,bunu mu meşru görmeyecekler ? Hiçbir haberde terörist olduklarına dair bir bilgi vs.yok,kaçakçılık yapan köylüler olarak belirtilmiş,en azından elimizde ki şimdilik somut bilgi bu.

Roketatar taşıyorlar,silah taşıyorlar,sevkiyat yapıyorlar diye kendince uzman kesimi gördüm,sanki olay yeri inceleme bu arkadaşlar.

İlginç yani adamlar masumsa bile değil,kaçakçılığın hükmü de ölüm olmalı diye düşünmüş büyük çoğunluk.

zaten öldürülenler pkk militanı ya da pkk ya silah taşıyan kişiler olsa, olay bu kadar büyümezdi ki. kaçakçılığın içeriği pkk ya sağlanan mühimmat olsaydı, tsk çoktan açıklamasında bildirirdi. ortada çok büyük bir yanlış olduğu için olay bu denli ayyuka çıktı. yoksa her pkk lı ya da yandaşı öldürüldüğünde kimse orada-burada olayın enine boyuna tartışmasını yapmıyor.

Wolfsoul said:

He sen şimdi bütün toplumu van depreminde "oh olsun diyen" diye damgaladın onda sorun yok ama ne güzel.

evet bence de van depremindeki ölümlerle bu olaydaki ölümlere ''oh olsun'' diyen zihniyet aynı tek sözcükle ''basit'' zihniyet. ölenleri sırf doğulu ve kürt olduğu için hemen ''pkk lı zaten bunlar'' diye yaftalayıp, sonra da öldükleri için sevinç çığlıkları atmak, hiçbir düşünen beynin ürünü olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Wolfsoul said:

"Van depremini bile müstahak olarak gören bir toplum var önünde" şu cümleden bütün çıkarmak için kasmaya gerek yok. Ya sen ne söylediğini bilmiyorsun yada nasıl söyleyeceğini.

"Van depremini bile müstahak olarak gören insanlar var,bunu mu meşru görmeyecekler ?"

düzeltmen için teşekkür ederim,yanlış yazsam da doğrusu anlaşılıyormuş demek ki,çarpıtmak niye o zaman ?
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Wolfsoul said:

düzeltmen için teşekkür ederim,yanlış yazsam da doğrusu anlaşılıyormuş demek ki,çarpıtmak niye o zaman ?

Hem bir şeyi düzeltip hem aynı zamanda nasıl çarpıtabilirim ? Neyse uzatmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

paparnoz said:

zaten öldürülenler pkk militanı ya da pkk ya silah taşıyan kişiler olsa, olay bu kadar büyümezdi ki. kaçakçılığın içeriği pkk ya sağlanan mühimmat olsaydı, tsk çoktan açıklamasında bildirirdi. ortada çok büyük bir yanlış olduğu için olay bu denli ayyuka çıktı. yoksa her pkk lı ya da yandaşı öldürüldüğünde kimse orada-burada olayın enine boyuna tartışmasını yapmıyor.

O rly?
O yüzden mi her terörist öldürüldüğünde koştura koştura milletvekilleri cenazeleri alıyor olaylar çıkartıyor milleti kışkırtıyor ona buna laf atıyor yapılanların katliam olduğunu söylüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kaçakçıysan ve ohal bölgesinde kaçakçılık yapmaya çalışıyosan zaten kelleni koltuğuna koymuş gidiyosundur.

tabi belki "lan bu askerler bizi zaten biliyo, bişey demezler geçmemize" gibi düşünmüş olabilirler.

ama zaten söylenmiş, su testisi su yolunda kırılır.

gg no rmk.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaçakçılık yaptılar diye öldürülmeleri iyi olmuş demiyor burada kimse. Kaldı ki daha ne ayak oldukları belli değil. Anlaşılması gereken nokta oldukça basit, terörist kamplarının yanından, teröristlerin kullandığı güzergahı kullanarak ülkeye kaçak şekilde girmeye çalışmayacaksın. Çalışırsan da sonuçlarına katlanacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

bence bu tamamen pkk nın oyunu 'aha bakın bizi bombaladınız ama sivilleri öldürdünüz bir daha bombalamayın vicdan azabı çekin' gibisinden. sivilseler tabi ki de üzülünür-sivilseler derken pkk ya yardım ve yataklık yapmıyorlarsa.hiç ama hiç sanmıyorum durumun böyle olduğunu ve olayın iç yüzünü asla öğrenemeyecekmişiz gibi bir his var içimde.
Sosyal ağlarda paylaş

0ne said:

abi kaçakçıysan ve ohal bölgesinde kaçakçılık yapmaya çalışıyosan zaten kelleni koltuğuna koymuş gidiyosundur.

tabi belki "lan bu askerler bizi zaten biliyo, bişey demezler geçmemize" gibi düşünmüş olabilirler.

ama zaten söylenmiş, su testisi su yolunda kırılır.

gg no rmk.

acıklı yanı bu zaten. o dondurucu hava koşullarında, bir de terörist zannedilme olasılığına karşın, kelle koltukta 3-5 kuruş kazanmak amaçlı yollardasın. lise çağındasın üstelik. garibanlığının, yıllardır çektiğin sefaletin sonucu bombalanmak ve yanarak ölmek oluyor. kimileri de memleketim gencinin bu çok hazin ölümüne zil takıp oynuyor. akıl-fikir dilemekten başka yapılacak şey yok ta çok ütopik bir şey dilediğimin de farkındayım. çok yazık...
Sosyal ağlarda paylaş

jaffa said:

bence bu tamamen pkk nın oyunu 'aha bakın bizi bombaladınız ama sivilleri öldürdünüz bir daha bombalamayın vicdan azabı çekin' gibisinden. sivilseler tabi ki de üzülünür-sivilseler derken pkk ya yardım ve yataklık yapmıyorlarsa.hiç ama hiç sanmıyorum durumun böyle olduğunu ve olayın iç yüzünü asla öğrenemeyecekmişiz gibi bir his var içimde.

vala bence de haberi pkk kaynakları uçurmuş olabilir. sivilleri pkklı zannedip öldürsünler biz nemalanalım gibisinden.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:
acıklı yanı bu zaten. o dondurucu hava koşullarında, bir de terörist zannedilme olasılığına karşın, kelle koltukta 3-5 kuruş kazanmak amaçlı yollardasın. lise çağındasın üstelik. garibanlığının, yıllardır çektiğin sefaletin sonucu bombalanmak ve yanarak ölmek oluyor.

http://www.myfacewhen.net/uploads/1133-are-you-fucking-kidding-me.png
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:

Kaçakçılık yaptılar diye öldürülmeleri iyi olmuş demiyor burada kimse. Kaldı ki daha ne ayak oldukları belli değil. Anlaşılması gereken nokta oldukça basit, terörist kamplarının yanından, teröristlerin kullandığı güzergahı kullanarak ülkeye kaçak şekilde girmeye çalışmayacaksın. Çalışırsan da sonuçlarına katlanacaksın.

1 said:

Yahu kaçakçı olunca melek mi oluyor, o da suç ve dur ihtarına uymazlarsa onları da vurursun. Silah, mazot, toz veya başka bir şey olması olayı değiştirmiyor fazla.

2 said:

İyi olmuş çok geç yapılmış birşey ileride kaçakçılık yaparken düşünmelerini sağlar.

3 said:

iyi olmus pkk ya harac vereceklerdi zaten siniri gecerken ellerine saglik terorle mucadele her yonuyle boyle yapilir

4 said:

Teroristler oldurulmus. Sinekler vizildar, kopekler havlar simdi.

Mesh eminmisin demediğine kimsenin ? daha konuyu açıyorsun mesajlar bunlar ?
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

idilik said:
acıklı yanı bu zaten. o dondurucu hava koşullarında, bir de terörist zannedilme olasılığına karşın, kelle koltukta 3-5 kuruş kazanmak amaçlı yollardasın. lise çağındasın üstelik. garibanlığının, yıllardır çektiğin sefaletin sonucu bombalanmak ve yanarak ölmek oluyor.

http://www.myfacewhen.net/uploads/1133-are-you-fucking-kidding-me.png

yok, seninle kafa bulmuyorum, seninle dalga geçmiyorum. sana iletecek hiçbir mesajım olmadığına emin olabilirsin. yazdıklarımla sana ulaşabilmeyi hiç mi hiç amaçlamıyorum. o nedenle takıl sen...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dedim arkasındayım dediğimin hala da diyorum çok güzel olmuş pekte güzel olmuş.

Kaçakçılığıda meşru gösterip hala acıtasyon yapıyorsunuz gerçekten garipsiniz. Ayrıca evet kaçakçılığın cezası budur neden mi sınır ihlali durumunda yakalanıp teslim olmazsanız askeri birlik ateş açma yetkisine sahiptir. İster silah ister eroin ister gıda isterse bebeklere mama götürsünler cezası gayet yerinde umarım ders olmuştur oradaki herkese.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...