Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Mirror (2011) - Netflix

xunn

Öne çıkan mesajlar

Yeni başladım. İlk iki bölümü izledim 1. sezonun. Yani biz de bu diziyi black mirror'un kendisinden izliyoruz ama yine de insanın başını döndürecek bir kurguyla afallatıyor dizi. Özellike s1e2'yi aşırı beğendim. Sosyal medya, popstar, şov dünyası eleştirisi ancak bu kadar güzel ve vurucu yapılabilirdi.

edit: ulan pedal metaforunu da şimdi ekşide okurken öğrendim. Kim yazıp çizip çekdiyse helal olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

pedal metaforu ?

bu arada ben de yeni baslaidm, seneler once ilk bolumu izleyip hoslasmamistim ama arkadaslairmin israrina yeniden basladim ve bambaska bir konu, iki gunde bircogunu bitirdim ve benim de en begendigim bolumlerden biri 1. sezon 2. bolum oldu.

1x2 spoiler

ilk basta kiz ikna oldugunda diyorsun ki, al iste satti kendini sirf o statuden kurtulsun diye filan , sonra cocuk hirslaniyor hazirlaniyor - ben hatta basta juriyi oldurecek deidm- , sonra hoop cocukta statu atlayarak sistemin parcasi olmaya devam ediyor... Bir de surekli reklam cikiyor, izlemek zorunda ya da millerinden vericek ya, biz de suan oyleyiz yani o advertisementlari cogu kez izlemek duurmdayiz, paramizi degil ama zamanimizi caliyorlar zorunlu oalrak.

Bir de sanal seyler alip kullaniyor hissi... bir daha itunestan bir sey alirsam ! asdfg

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
yeni kral geliyo - channel 4 black mirror'i netflix'e kaptirinca bunu planlamis

http://www.wired.co.uk/article/philip-k-dick-electric-dreams-tv-channel-4?utm_source=Adestra&utm_medium=email&utm_campaign=wired%20awake%2022.03.17&utm_content=WIRED%20Awake%3A%2010%20must-read%20articles%20for%20March%2022
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
ben gene spoiler'a koyayim da.. ilk bolumu izlemeyenler acmasin

ilk bolumunu yeni izledim resmen zaman kaybi, bolum boyunca acaba icerden kim cikacak su bu derken pat diye bitti. en buyuk twist point proxy kullanilmasiydi dsfdfmkfsdmasoaSDFAD!? habercinin swattan kosarak kacmasi da sacmalik, karaktere 2 tane noron koymamislar. 2 cam kirmak icin kacma sahnesi eklemisler resmen, orda haberciyim diyip yere yatsa hikayede hicbisey degismeyecek.

kadin parmagiyla erkek parmagi arasindaki farki anlamak icin de DNA testine ihtiyac duyuyorlar ^^
kendi halinde bi artistin prensesi kacirabilmesi da komedi.

anlamadigim bisey var mi diye review baktim, most people don't have the stomach diyor. sirf olayin igrencligi uzerinden yurumus. ki bence igrenc bile degil, dunyanin yarisi keci esekle iliskiye giriyor, bakislar aglasmalar falan... sanki kendi bebegine tecavuz edip sonra barbeku yapip yiyor...

cok hayal kirikligina ugradim, bu kadar kotu bir ilk bolumle nasil isim yapti bu dizi?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...