Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Mirror (2011) - Netflix

xunn

Öne çıkan mesajlar

shapshal said:

gerilerden çıkarayım başlığı, ilk sezon üçüncü bölümü izledim şimdi de dizi hakkaten çok iyi ya. ilk bölüm aralarında en zayıfı bence.
bir de daha dün mü ne google glass videoları izliyodum tam denk geldi üstüne.

ilk bölüm ilginçliğini gösteriyor olayın zaten zayıflığı ondan
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
çünkü dizinin prodüktörü ve bazı bazı senaristi ağabeyimiz seyirciyi hazırlıksız yakalamabilitisini ilk sezondan sonra yitirdi. bir başka deyişle ilk sezonda bu sermayesini harcadı. bunun yanı sıra seyirciye sunduğu paralel dünyalardaki makro veya mikro ele alınan distopyanın kötücül öğeleri şeklen değişik olsa bile özlerinde aynıyete bürünmüş durumda. diyaloglar, mekanlar, oyunculuk ve sinematografi de bir yere kadar götürüyor işi.

şimdi ben de seriyi hiç izlememiş birisi gibi oturup sıfırdan izlesem diziyi çok hoşuma gider ilk başlarda ama serinin üçüncü bölümü ve sonrasında yavaş yavaş yukarıda saydıklarım etkilerini üzerimde göstermeye başlarlar.

dizi güzel ama "farklı bir şeye" ihtiyacı var artık.

ayrıca ayıcıklı bölüm ciddi manada kötüydü.
Sosyal ağlarda paylaş

peki, böyle şeylere bu kadar takılmakta ben cidden kasıt ararım.
belki yıllardır sürekli film izleyip sonunda kabullenmemden kaynaklanan bir fikir var.
bir filmin, dizinin insanlara sürekli farklı tatlar verme gibi bir lüksü olamaz zaten. öyle bir şey de yapmasınlar bir zahmet, ya da yapamasınlar. kusursuzluk tatminsizliği getirir.
insanlar istediklerini aldıklarında eften püften detaylara girerek sırt üstü getirmeye çalışıyor herşeyi.
eminim izlerken herkes keyif alıyordur ama nedense "sevmedim, sevmemem gereken birşeyler olmalı" diye şartlandırmışlar kendilerini.
bu da dahil 2 cümlede anlatabileceği bir yazıyı uzun uzun yazan bir insan ne kadar bayıyorsa bu da öyle.
sonuç olarak bence kendi içerisinde anlatmak istediklerini çok başarılı senaryo ve kurgu öğeleriyle anlatan film serisi.
Sosyal ağlarda paylaş

beğenmediğim şeye "beğenmedim" derim. beğendiğim şeye de "bu olmuş" derim. ki daha önceki sayfalarda buna benzer bir mesajım olacak. ben mesleğimi iyi yapmazsam kimse benim dükkanıma gelmez misal.

önce soru sorup sonra cevap gelince de bik bik de etmem. öyle yapacaksam da soru sormam ya da ayın o günlerinin geçmesini beklerim mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

peki, böyle şeylere bu kadar takılmakta ben cidden kasıt ararım.
belki yıllardır sürekli film izleyip sonunda kabullenmemden kaynaklanan bir fikir var.
bir filmin, dizinin insanlara sürekli farklı tatlar verme gibi bir lüksü olamaz zaten. öyle bir şey de yapmasınlar bir zahmet, ya da yapamasınlar. kusursuzluk tatminsizliği getirir.
insanlar istediklerini aldıklarında eften püften detaylara girerek sırt üstü getirmeye çalışıyor herşeyi.
eminim izlerken herkes keyif alıyordur ama nedense "sevmedim, sevmemem gereken birşeyler olmalı" diye şartlandırmışlar kendilerini.
bu da dahil 2 cümlede anlatabileceği bir yazıyı uzun uzun yazan bir insan ne kadar bayıyorsa bu da öyle.
sonuç olarak bence kendi içerisinde anlatmak istediklerini çok başarılı senaryo ve kurgu öğeleriyle anlatan film serisi.

Hayatımda bu kadar yanlış önermeyi bir arada görmedim.

Teşekkürler.

http://i.imgur.com/nEY6SEP.png
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Cevap aramıyorsan sormanın manası nedir ki.
Misal ben de kimseye bık bık yapıyorsun deyip kendimi yüceltmem.
Beğendiğim şeyi de beğendiysem söylerim ama beğenmemek için bahane aramam.

kardeş, dizi güzel ama artık değil. ben de arkama yaslanıp zevk almak isterim izlediğim her şeyde ama kazın ayağı öyle değil. ortada art niyet arıyorsun ama art niyet falan yok. beklentilerin yerine gelmemesi var sadece.

sen izlemeye devam edip halen hoşuna gidiyorsa bölümler, o senin bileceğin şey. dizinin yapımında emeğin geçmiyorsa, sağda solda okudukların canını sıkıyor olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası waldo'lu bölüm benim de hoşuma gitmedi detaylara da biri sormadıkça girmeye lüzum görmüyorum.
dizinin gittikçe kötüleşmesi durumuna neye göre kime göre diyebilirim.
ilk bölüm benim en beğendiğim bölümdü ama diğer bölümlerin de kendi çizgisinde gayet başarılı olduğunu düşünüyorum.
art niyet mevzusunu da ben genele hitaben yazdım ve bunu hepinizin bildiğinin de farkındayım labucimiye gerek yok.
sağda solda okuduklarım canımı sıkmaktan çok sebebini anlamaya çalışıyorum.
üstteki resimci arkadaşa da yaman şakacısın delikanlı diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

savunulacak 1024 kat daha güzel yapımlar var haksız eleştiri alan. black mirror onlardan biri degil ne yazıkki. ben ilk bölümlerine dahi ileride daha iyisi olur gibi bir pozitif acıyla yaklaştım ki tam tersini gerçekleştirip daha da kötü şeyler serdiler insanların önüne.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...