Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

cs'yi sevmiyor oluşumun nedeni "pro" oyuncuların feci derecede flashbang spam yapıyor oluşu. 3 kişi yanyana dolaşıyorsa etrafa flashbang saça saça ilerliyorlar, karşılık bile vermen mümkün olmuyor.
benim oynadığım zamanlarda flashbang kullanımı bu kadar abartı değildi.
cs go da aynen bu oyun tarzını korumuş. kimle karşılaşırsanız karşılaşın önce flashbang atıyor.
cs go'da kör olma süresini arttırmışlar mı emin değilim, ama 10 saniye felan kör oluyorum 4-5 metre ötemdeki flash bang yüzünden. her turnün süresi 20-30 saniye olduğunu düşünürsek, turnlerin yarısını flash yemiş olarak geçiriyorsunuz.

oyun hızlı olmuş, şak şuk iniyor herkes hepen bitiyor turnler.
gerçi awp ve ak47 için geçerli bu, cs source'taki sistemi korumuşlar. ak47 halen tek kurşunla adam öldürürken diğer silahlar etkisiz su tabancası gibi davranıyorlar.
vuruş hissi beni tatmin etmedi oyunda. artık grafik kartından mıdır bilemiyorum ama adama ateş ettiğimde ne kan çıkıyor ne bir tepki veriyor. adam öldükten sonra ateş etmeye devam ediyorum ondan sonra yere düşüyor felan. boşa kurşun israfı bi de.
ct'lerin silahlarından susturucuyu kaldırmışlar (ya da eskisi gibi sağ tuşla takılmıyor), kötü olmuş o. susturucuyla dolaşınca en azından 1 saniye avantaj elde ediyorsunuz.

silah sayısının artması güzel olmuş ama bir işe yaramıyorlar dediğim gibi.
etrafta bir sürü f2p fps var ve her silahın ayrı ayrı değerleri hesaplanmış durumda. her silahın ayrı bir avantajı ve dezavantajı var.
cs go'da ise onu göremedim. awp varken zaten diğerlerine ne gerek var.

oyunun grafikleri güzelleşmiş, bak o artısı var.
güneşli pırıl pırıl ortamlar olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

osman laflar hazırlıyo sana şu an

ehue bugün bir servera girdim bir baktım boner la aynı servera düşmüşüz , en son beni vurmak gibi bir hata yaptı oyununu çökerttim daha da giremedi oyuna

Neyse Bonecrusher sana kızdım ve laflar hazırladım. Senin gibi FPS ilahı bir adam bu yorumları yaparsa casuallar ne yapsın yakıştıramadım ama bunu bugün karşımda 3-26 skor yapıp ragequit atmana bağlıyorum.

Bone said:

cs'yi sevmiyor oluşumun nedeni "pro" oyuncuların feci derecede flashbang spam yapıyor oluşu

şimdiiiiiiii pro değilim kroyum flaş almak için her el para bende alırım atarım. Karşımdaki oyuncu 36 saniye artık ezberlenmiş yerde kamp yaparsa ben oraya flaş atarım gider keserim. Her el flaş yiyorum belki ama bunun etkisini azaltmak benim elimde bombanın geldiği yeri görüyorsun düşeceği yeri görüyorsun mousu çevir kör olma bu kadar basit. 40 saatlik csgo deneyimim var flaş konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Bone said:

diğer silahlar etkisiz su tabancası gibi davranıyorlar.
vuruş hissi beni tatmin etmedi oyunda. artık grafik kartından mıdır bilemiyorum ama adama ateş ettiğimde ne kan çıkıyor ne bir tepki veriyor. adam öldükten sonra ateş etmeye devam ediyorum ondan sonra yere düşüyor felan. boşa kurşun israfı bi de.

http://steamcommunity.com/id/osmaniac/stats/730

Yahu oyunda 30 tane silah achivementi var iki tanesini aldım ikisi de tabancalar, ki bugun senle oynadığımda her el 2 kişiyi su tabancasıyla indiriyordum. Vuruş hissi herkese göre değişebilir o yüzden bir şey diyemem. CoD ve BF nin vermiş olduğu malesef kötü özellikler var. Bunlardan en önemlisi zavallı insanların adamı vurup vuramadığını anlaması için EKRANIN ORTASINA BEYAZ X diye damage marker koyuyorlar. Eğer bunu cs yekoyarlarsa ne olur biliyor musun? KAN ÇIKAR KAN ORAYI YIKARLAR. Cs oyuncusunun adamı vurup vuramadığını anlaması için X e ihtiyacı yoktur. Crossu adamın gözüne sokarsın ateş edersin kendine güvenirsin, oyun içersindeki ping ve fps(frame per second) değerlerine göre adamı direk indirirsin veya indiremezsin. Çöm bas ya da mouse 1 kır yaparak Cod stayla 5 kişiyi birden indiremezsin cs de. Karşında vurduğun adamın tepkisi şudur csgoda ya öldürürsün ya döner seni öldürür mermi yedim bloody screen so real dinleneyim iyileşeyim geri döneyim yok. Dağa taşa sıktım adam öldü mü ölmedi mi diye bir şey yok. Adamı ölürse cesedi yıkılıyor zaten ki hayvan gibi monitorun var hadi ben 4:3ümle anlamasam neyse.

Bone said:

ct'lerin silahlarından susturucuyu kaldırmışlar (ya da eskisi gibi sağ tuşla takılmıyor), kötü olmuş o. susturucuyla dolaşınca en azından 1 saniye avantaj elde ediyorsunuz.

susturucu şuan için yok, 13 senelik cs hayatımda susturuculu coltun karizma dışında hiç bir yararını görmedim. (sustuluculu tabanca hakkında şehir efsaneleri vardı zarar falan )

Bone said:

silah sayısının artması güzel olmuş ama bir işe yaramıyorlar dediğim gibi.
etrafta bir sürü f2p fps var ve her silahın ayrı ayrı değerleri hesaplanmış durumda. her silahın ayrı bir avantajı ve dezavantajı var.
cs go'da ise onu göremedim. awp varken zaten diğerlerine ne gerek var.

Bu yorumu cidden görmemiş olayım.

Her silahın firerate i firepowerı yeni gelen menüde belirtilmiştir. Parana göre ihtiyacına göre silah seçimini sen yaparsın. Hepsinin ayrı özellikleri ve ayrı kullanım yerleri vardır. Açık ve geniş alanlarda paran varsa awp alırsın, yoksa scout alırsın. Karşında 5 kişi birden gelecekse auto-sniper alırsın. ilk 3-4 roundda rush yapman gerekirse ve karşındaki zırhsızsa SMG alırsın . Tabancalar gene tercih meselesi. Dar koridorlarda mı atışacaksın shotgun alırsın.

CSgo devleri özellikle silah konusunda çok ayrıntılı şekilde çalıştılar.

Bone said:

oyunun grafikleri güzelleşmiş, bak o artısı var.
güneşli pırıl pırıl ortamlar olmuş.

hiç bir oyunda grafiğe dikkat etmem csgo grafiği nasıldır deseler cevap veremem
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Flash'ın etkisi nasıl peki oyunda? En son cs 1.6 oynadım ondan soruyorum =) Eskiden arkamızı döndüğümüzde flash "yarı-kör" ediyordu ancak 1.6 da arkanızı dönseniz bile çoğunlukla gözlerinizi cennete eriştiriyordu. G.O. de durum nedir?

fb ye arkanı dönersen ekranda oluşacak etki senin oyununu etkileyecek seviyede olmaz. 1.6 gibi diyorlar genelde ama cidden alışınca kolaylıkla kaçabiliyorsun. Alışmak zaman alabilir ama imkansız da değil bir önceki mesajımda dediğim gibi deli gibi flash spam yedim ama çoğunluğunda hasar almadan olay yerinden uzaklaştım. Kural belli rush atsan da beklesen de 3 fb yedin kör oldun diyelim oraya nasıl geldiysen aynı soğukkanlılıkla oradan uzaklaşacaksın. Bir yerden bir yere gitmen için illa ekranında her şeyin gözükmesine gerek yok nasıl ileri tuşuna bastın aynı şekilde geri tuşuna basacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

OsManiaC said:

ama bunu bugün karşımda 3-26 skor yapıp ragequit atmana bağlıyorum.

sıkıysa teketekte gel lan.

bak flashspam yapmayan adamlar olunca (rus bi de) nasıl birinci oluyorum :P

http://i.imgur.com/Nns9K.jpg

bak böylelikle ilk achievimi de almış oldum hehehe

http://i.imgur.com/JVoip.jpg

said:
Her el flaş yiyorum belki ama bunun etkisini azaltmak benim elimde bombanın geldiği yeri görüyorsun düşeceği yeri görüyorsun mousu çevir kör olma bu kadar basit. 40 saatlik csgo deneyimim var flaş konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım.

yok ben genel olarak cs serisinden bahsediyorum, özel olarak cs go'dan değil.

cs'de en sevmediğim olay flashbang abuse.
bak taktiksel olarak kullanılsa anlarım, atacaksın odaya, millet 2-3 saniye kör olcak, sen de o sırada dalıp içerdekileri tarıycaksın.
ama bir kere flash yiyince 10 saniye gibi uzuuun bir süre kör kalmak anlamsız tamamen.

"flashın geldiği yere bakma" diyorsun da, 3 kişi aynı anda odanın 3 farklı yerine atınca nereye bakarsan bak kör ediyor.

ben cheesy taktikleri ve abusable şeyleri sevmiyorum.
mesela modern warfare'de de "akimbo" silahlar var, cidden overpowered silahlar. herhangi bir taktik felan da gerekmiyor.
ben bu silahı alında hiç zorlanmadan birinci oluyor muyum, evet. peki kullanırken zevk alıyor muyum, hayır.

benzeri bir durum cs'nin flashbanginde de var.

said:
Bu yorumu cidden görmemiş olayım.

Her silahın firerate i firepowerı yeni gelen menüde belirtilmiştir. Parana göre ihtiyacına göre silah seçimini sen yaparsın.

tamam menüde istatistikler var ama bunlar hiç bir işe yaramıyor.
yakın-orta için ak47, orta-uzak için awp varken neden başka bir silaha ihtiyaç duyacaksın ki? salisesinde öldürüyor silahlar ve atış hızı da gayet tatminkar. zırh giysen de oldukça yüksek damage veriyorlar. smg'ler öte yandan çok etkisiz, zırh giyenlere karşı daha da etkisiz. ak47 alacak paran yoksa desert eagle'la takılırsın işte.

bir sürü f2p fps oynuyorum uzun zamandır, dediğim gibi hepsinde silahlarda denge olur, cs'de halen o dengeyi kuramamışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone iyiydi de çevresi kötüydü, f2p fpslere başladığından beri bir şeyler oldu. Şöyle bir hard reseti bitirse kendine gelecek özüne dönecek.

valequenta said:

hocam bi 13 sene daha 1.6 oyna susturucunun etkisini farkedemediysen.

640x480 de mi ? meh 4-5 senedir oynamıyorum mutluyum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
bi saat kadar oynadım. en son cs 6.2 falan oynamıştım, pek bir fark göremedim silahlar dışında. tabi bu iyi olarak da yorumlanabilir, kötü olarak da =) benim için bu kadar çok zaman geçtikten sonra yeniden cs oynadığım için eğlenceliydi eheh.

sunucular hep 5v5 mi ? niye ya, nerde o eski 8v8 ler ?
Sosyal ağlarda paylaş

başta artistlik yaptılar competitive ateşiyle oyun yapacağız ergenler turnuvaaaa diye haykıracak dediler de, zor iş yani Gabe izin vermez paranın kokusunu alınca. CS 1,6 ve cssde en çok oyunlar 16vs16 public ve ÖZELLİKLE zombi modda döner, 5vs5 oranını saymıyorum tabiki. Zombi eklememe gibi bir şansları yok ee zombi modda en az 20 kişi olur bir şekilde değiştirirler.

Bu arada hep derim Left 4 dead in ana çıkış sebebi cs deki zombi moddur :Troll

Demolution mode zaten direk CoD oyuncularını çekmek için yapılmış gibi gayet başarılı, her kitleden eleman çekiyorlar Gabe yakında şapka satışı da koyar ohhh paralar cepte.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...