Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Torrent konusunda tavsiye edebileceğim yok. Torrent için ayrı sunucu açıyorlar çünkü, onu kullanmak gerekiyor. Denemedim hiç birini. İzin verip vermediği sitesinde yazar zaten. Bir torrent VPN'si başka işe yaramıyor genelde. HideIPVPN'nin torrent paketi var mesela ama Amsterdam'dan olduğu için benim VPN kullanma amaçlarımın hiç birine uymuyor: http://www.hideipvpn.com/premium_vpn/premium-p2p-bittorrent-vpn-pptp-l2tpipsec-and-proxy/

Denemedim yani, hepsi de böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
Yeni bir sağlayıcıya geçtim bu gün. HideIPVPN'den mutsuz olduğum için değil, çok da memnundum. Ama bu onun verdiği her şeyi veriyor (Proxy dahil), üzerine 8 ülkede sunucusu var. İngiltere dahil. Fiyatı 1$ daha pahalı.

http://www.hidemynet.com/
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Proxy için farklı bir sistem kullanıyor. Client tabanlı authorization yok, host tabanlı. İlk giriş yaptığımda şifremi isteyip ip adresimle eşleştirdi kendini, ip değişene kadar tekrar kullanıcı adı yada şifre girmem gerekmiyor. Ping'imi de düşürsü New York'a.

İyi olmuş. Özellikle evde birden fazla cihaz olduğu için güzel proxy olayı. SSTP yok ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Böyle HideMyNet:

http://i.imgur.com/LzZOs.png

Kesinlikle 6.99$'a değiyor. Özellikle süper authentication sistemi nedeniyle. Bir kere proxy için kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptım ip adresimle işte, artık tüm bu proxy'ler arasında tekrar şifre yazma ihtiyacı olmadan rahatça geçiş yapabiliyorum. Toplam 13 sunucu var, hepsini almadım oraya.

Hızlı da, %90-95 verimle kullanıyorum. Yeni favorim bu sanırım, tavsiye ederim hepinize.

VPN olarak da yanında OpenVPN geldi. Genelde OpenVPN için fazla ücter alır servisler, iyi yani. PPTP ve Ipsec de var.
Sosyal ağlarda paylaş

proxy eger ISP den gizlenmekse amaciniz hicbir ise yaramaz proxy e data gonderirken zaten ISP den onlari sorguluyor ve herturlu girdiginiz siteyi goruyorlar.

Heleki suan Turkiye interneti tamamen Saydamlasip izlenme altina alindigi surede kullanici basina tum site kayitlari tutulmaktadir. Turktelekom ve TTNet tarafindan BTK ya bagli tum kurumlarda gecerlidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
US2 paketini kullanıyorum ben (US seçinde iki seçenek sunuyor). En iyi paket o bence. Ama Hulu, Crunchyroll, Netflix gibi şeylerle takılmayıp torrent ve güvenlik için istiyorsan Germany alman doğru olur.

US 5.99 dolar ama torrent izni yok, Germany 7.90 dolar ama torrent izni var.

Buna göre seç. Germany'de Hulu filan izleyemezsin tabii.

Sırf US paketlerini kullandım ben. Germany'nin hızı hakkında garanti veremem US'de yaptığım gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

.pac

GERGE said:

Epey VPN, VPN dolandıktan sonra en iyisini bulma amacıyla geri döndüm HideIPVPN'ye. Daha iyisi yokmuş gibi.

Genelde VPN açmıyorum ama, HideIPVPN'nin proxy hizmetini kullanıyorum. Otomatik devreye giriyor şeçtiğim sitelerde. PAC dosyası hazırladım işte, aşağıda veriyorum, başka proxylerle de kullanabilirsiniz. Video izlenecek önemli yerleri kapsıyor.

var direct = "DIRECT";
var proxy = "PROXY us7.hideipvpn.com:3129";
var deny = "PROXY 127.0.0.1:65535";

function FindProxyForURL(url, host)
{

if (dnsDomainIs(host, ".last.fm")
|| dnsDomainIs(host, ".hulu.com")
|| dnsDomainIs(host, ".cbs.com")
|| dnsDomainIs(host, ".nbc.com")
|| dnsDomainIs(host, ".crackle.com")
|| dnsDomainIs(host, ".netflix.com")
|| dnsDomainIs(host, ".fox.com")
|| dnsDomainIs(host, ".turntable.fm")
|| dnsDomainIs(host, ".abc.com")
|| dnsDomainIs(host, ".thewb.com")
|| dnsDomainIs(host, ".fxnetworks.com")
|| dnsDomainIs(host, ".fox.com")
|| dnsDomainIs(host, ".barnesandnoble.com")
|| dnsDomainIs(host, ".starwars.com")
|| dnsDomainIs(host, ".pandora.com"))
{ return proxy; }
else
{ return direct; }

{ return deny; }

}

kodu not defterine yazdık. adını proxy.pac yaptık. sonra ne yapıyoruz acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...