Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

ya bende ne vpn var ne dns ama şu anda gaziantep'te görünüyorum istanbulda olmama rağmen. spotify gaziantepte konser bulamadık! falan diyo

ışid modemimi ele geçirip yönlendirmemiştir demi? bilale anlatır gibi nereye bakmam gerektiğini anlatabilecek olan var mı? netmaster modem/uydunet. laptopta da tablette de aynısı bu arada, tablette bi ara imgura girerken tunnelbear açtım o da antepten yola çıkıp amerikaya gitti sdf
Sosyal ağlarda paylaş

torguard'dan baya memnunum kullandığım kısıtlı sürede. ibvpn ile 1 senelik beleş almıştık forumcana. ama baya yavaştı açıkçası, bu baya hızlı. süreki torguard açık takılıyorum mesela unutuyorum vpn olduğunu falan, hız açısından hiç sıkıntı yok. torrent'te de 5.5mb ile çekiyor.

maşallah nazar değmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzele benziyor deneyeceğim onu ama bir konuyu anlamadım. Kendi lokasyonunuza en yakın dns'i girin diyor, Türkiye de var. Ben onu girince beni Türkiye'de sanmayacak mı siteler? Bu smartdns sadece ama sadece US mi gösteriyor bizi? Sitesinden tam anlamadım :(

edit:
bingildak said:

smartdnsproxy bayadır çalışıyor

ayrıca 15 gün önce "son 2 ayda 10 gün çalıştı" demişsin :/
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Torguard için,

Protocol vs Cipher ne seçiyoruz?

Ayrıca günlük web'te gezinti, download vs... için en iyi server hangisi oluyor?

UDP ve AES 128 seçiyorum.

default olarak BF geliyor cipher'da ama o galiba eski bir cipher, öle bağlanmaya çalıştım çalıştım bi türlü olmadı falan hatta. Sonra google'ladım AES128'e geçtim. 256 tabii daha 'güvenli' ama öle casual yapacağın işler için 128 gayet yeterli, hem de 256'ya göre daha hızlı.

aynı şey UDP vs TCP için de geçerli. UDP seçiyorum ben, daha hızlı diye.

Danimarka server'ını kullanıyorum şu aralar, hızından memnunum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...