Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

opera browser ve built-in vpn'i dizi sitelerinde gayet işe yarıyor.
telefonda tunnelbear'ı kullanıyorum. free versiyonu fakat bir ka. gündür 50gb kota görünüyor. bazı durumlarda 500 mb'ı kotayı böyle artırabiliyorlar.

geçen aylarda adguard'ın dns'lerini router'a girerek ev içinde tüm cihazları hem reklam hem de engellemelerden kurtarmıştım. fakat nedense sonradan huzursuz oldum, onu da default yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

opera browser ve built-in vpn'i dizi sitelerinde gayet işe yarıyor.
telefonda tunnelbear'ı kullanıyorum. free versiyonu fakat bir ka. gündür 50gb kota görünüyor. bazı durumlarda 500 mb'ı kotayı böyle artırabiliyorlar.

geçen aylarda adguard'ın dns'lerini router'a girerek ev içinde tüm cihazları hem reklam hem de engellemelerden kurtarmıştım. fakat nedense sonradan huzursuz oldum, onu da default yaptım.

niye huzursuz oldun ya ben de yaptım bunu
Sosyal ağlarda paylaş

hidemyass kullanıyorum ben, çok mutluyum. hayvan gibi server var her yerde. uk veya ger kullanıyorum genelde, 46-47mbit görüyorum testte 50mbit bağlantıyla. her şey serbest, hız süper. 2 cihaz aynı anda kullanabiliyor maksimum, ama sanırım support'a yalvarınca veriyorlar 3.yü de sdkfmj. yıllığı 180 lira noel indirimiyle (vpn'le bakmayın, TL fiyatı daha ucuz çünkü).

alacak olursanız şu linkten alın da bana da faydası dokunsun:
http://hidemyass.com/vpn/f8nSgYR
Sosyal ağlarda paylaş

Soranlar oldu Gerge'nin kapsamlı tutosunun yanında ben de kendi VPN'ni kurma konusunda uyguladığım adımları yazayım.

- Öncelikle Digital Ocean'dan 5$'lık ufak hesap açıyoruz. (Eğer isterseniz https://m.do.co/c/572139dde155 bu linkten üye olup 10$ bonus alabilirsiniz, bu da sizi 2 ay ücretsiz kullanmanızı sağlar.)
- Daha sonra API menüsü altından Token'a girip Yeni Token yaratıyoruz ve kopyala diyoruz.
- https://www.tinfoilsecurity.com/vpn/new bu adrese gidip 3. adımda bulunan kutucuğa yapıştırıyoruz ve VPN yarat tuşuna basıyoruz. Sayfanın aşağısında kullandıkları script açık halde yazıyor. Yüklenmesi bir kaç dakika sürebilir, sayfayı kapatmayın. Yükleme bitince yine sayfanın aşağısında OpenVpn dosyası linki olacak, bu dosyayı kaydedin.
- Digital Ocean'da Droplet sayfasında 2 tane droplet olduğunu göreceksiniz. Bir tanesi sizin ilk kurduğunuz diğeri de VPN bağlantısı olan.
VPN bağlantısı otomatik olarak San Francisco serverında kuruluyor. Bunu Avrupa serverına çevireceğiz. Bunun için de:
- Droplet sayfasında VPN server dropletinin üstüne tıklayın, sağ tarafından dropleti OFF yaparak kapatın.
- Sol menüden Snapshots kısmına tıklayıp Take Live Snapshot'a tıklayın. Tamamlanınca yan tarafında More - Add to Region'a tıklayıp kurmak istediğiniz lokasyonu seçin.
- Daha sonra sağ üst tarafta Create Droplet'e tıklayıp Choose image kısmında Snapshots'a tıklayın. Burada daha önce snapshotını aldığımız droplet imajı olacak onu seçin. Yine 5$lık seçeneği seçip lokasyonu da daha önce belirttiğiniz lokasyonu seçin. Create diyip bekliyorsunuz. Ben de biraz uzun sürmüştü bu aşama.
- Kurulum bitince Droplets kısmından VPN için server IP'sini kopyalayıp daha önce indirdiğimiz OpenVPN config dosyasında remote ile başlayan satırdaki IP'yi değiştirin.
- Digital Ocean'dan yarattığınız tokeni, Snapshot'ı ve ilk kayıt olurken kurduğumuz dropleti silebilirsiniz.

Artık VPN hazır. Arayüz programı kullanarak config dosyasını programa import ederek bağlantınızı yapabilirsiniz. Viscosity, OpenVPN kendi programı, vs. olur. Telefonlar için de aynı şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...