Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shogun Total War 2

Mighty_THoR

Öne çıkan mesajlar

1vs1 oynuyorum multiplayer modunda. genelde ucu ucuna da olsa kaybediyorum. 3 galibiyet - 4 mağlubiyet sanırım şu anki durum. nerede hata yaptığımı bulamadım pek. army setup ve taktik konusunda ben bilirim diyen var mıdır? genelde dengeli kurmya özen gösteriyorum en fazla 3 okçu, 3 kılıçlı samuray, 3 yari gibi. birde generale talent dağıtırken bildiğiniz güzel bir build var mıdır? (amma soru oldu be) :)
Sosyal ağlarda paylaş

5000 fundla oynadım şu ana kadar benim de 3 galibiyet 4 mağlubiyet gibi bir durumum var.
Yaptığım savaşların başında okçular önemli oldu hep. Çünkü kimse okçu desteksiz saldırıya geçmek istemedi. Bu sebeple ilk önce okçu-okçu karşılıklı bir başlangıç oldu. Okçusu iyi olan diğer okçuları öldürüp veya kaçırtıp saldırıya geçti. İlk kaybettiğim savaşlarda bunun etkisi oldu. Birde aklıma loose formation yapmak gelmemişti okçulara. Katana samurai, sword ashigaru ve yari ashigaru dengesi iyi olmalı. Biraz da şans olmalı. Piyadeler karşı karşıya çarpışırken düşmanın iki light cavalrysi benim light cavalryimi yendi sonra geldi arkadan piyadelerimi sıkıştırdı. Halbuki güçler, arazi şartları eşitti o süvariler için.
General için ise inspire ve melee yaptım. Bow gidenle karşılaştım etkili olmuştu bana karşı.
Kısacası kesin bir taktik söylemek zor bende kendi stilimi oluşturup bunu uygulamaya bakıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

evet karşı tarafın ordusuna ve haritaya da bağlı tabi. bir keresinde adamın biri paso yari piyade basıp gelmiş, benimkiler kıtır kıtır doğradı bunları tabi, adam chatten başladı saydırmaya sayıca ben çok üstündüm niye kaybediyorum şimdi diye. zerg edeyim dedi aklı sıra.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese merhaba,

Ben şu an single player'da "normal" zorluk derecesinde oynuyorum, trade noktalarına gemi yolluyorum, binaları geliştiriyorum ama süreç o kadar yavaş ki, para da çok az geliyor, "army upkeep" çok yükseliyor bir süre sonra, karşı taraftan bölge aldın mı şehirde bir sürü adam bırakman gerekiyor ayaklanmasınlar diye, süreci çok yavaş, napolean total war'da çok daha iyi para geliyordu birde ne kadar okul o kadar araştırma gibi bir süreci vardı, belki bu da o şekildedir fakat daha çözemediğim birçok şey var eminim..

"Single player" deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyle her yeri almadım ada da ki yerle basladım (chokosabe gıbı bısıydı) hattorilere kadar sagdan sagdan gıttım hattoriler zaten cok fazla saldırmıyor o ara oralarda cok asker bırıktırdım baya hemde gelıstırdım sehri falanda ama ada da ki ana yerlerı rahat bıraktım sadece o rebelleri falan geri depicek kadar vardı (her sehırde 3-4 ordu yetıyor gıbı) ondan sonra kyotoya daldım aldım gerisi kolay oldu :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Oyle her yeri almadım ada da ki yerle basladım (chokosabe gıbı bısıydı) hattorilere kadar sagdan sagdan gıttım hattoriler zaten cok fazla saldırmıyor o ara oralarda cok asker bırıktırdım baya hemde gelıstırdım sehri falanda ama ada da ki ana yerlerı rahat bıraktım sadece o rebelleri falan geri depicek kadar vardı (her sehırde 3-4 ordu yetıyor gıbı) ondan sonra kyotoya daldım aldım gerisi kolay oldu :D

Geliri nasıl dengeledin peki?
Sosyal ağlarda paylaş

Gelir için ticaret yapacaksın. Oyundaki en iyi gelir kaynağı elindeki kaynakları diğer klanlara satman. Tabi bunun için donanma gerekiyor ki koruyabilsin.

Yine de bazı klanlar ile ticaret zor olabilir. O zaman olabildiğince market basacaksın, ama market'ın ileriki seviyeleri çok food tükettiğinden mecburen kalelerini gereksiz seviyede büyütmeyip daha konservatif oynayacaksın. Her şehiri 1-2 unite yapmak için özelleştirip geri kalan yerleri market/ninja binaları ile doldurabilirsin. Tabi bir de budist tapınak/rahiplere abanıp Way of Chi'de ilerleyeceksin ki daha büyük market/farmları yapabilesin.

Her iki metod için de iyi diplomasi yapman gerekiyor. Realm divide olduktan sonrası ise ayrı bir mevzu, ama oraya gelmen için zaten 13-15 arası şehrin olmalı, daha kolay hazırlanabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Single player sorunsuz calisiyor ama multiplayer matchmaking berbat durumda. Oyun bulamiyor, bulsa oyun baslamiyor veya oyundan dusuluyor. Neyse ki oyun baslamayi basarirsa savas esnasinda sorun cikmiyor. Umarim bir an once patch cikar, cunku clan conquest modu cok guzel olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahahah oyun brutal, rome dan beri dogru duzgun total war oynamamistim, ilac gibi geldide easy ile ilk denememde 3-4 sene dayanamadim

takedayi aldim
kai ye ciftlik yapimina basladim, 2 light cavalry uretimine girdim
benle savas halinde olan kzuey shinono ya girdim, adamlarin ordusunu dagittim
kaleyi siege e aldim
imagawa yanina hojo yuda alliance a alip guney/guneydogu sinirini saglama verdim
kuzeybatita kac terbiyesiz lesser clan varsa hepsi savas ilan etti
kuzey shinoyu koruyum derken generalim oldu
shingen takedayi kaleden cikarip ordunun basian gecirdim, kanli bir savas oldu ama lesser clan ittifaki kuzey shinonoyu aldi, shingen takeda savasta oldu
genc karisi clanin yonetimini eline aldi, parca pincik generalsiz bir ordu ile tek province kaldi elimde

alt + f4

lesson learned, jesus yamato yokken takedaya guvenmicen

bide date ile oynamayi deniyim, en azindan konumu biraz daha iyi dah rahat savunulur

http://chocolatesyrupywaffles.com/wp-content/uploads/2010/07/SengokuBASARA01.mp4_snapshot_00.19_2010.07.20_12.33.30.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Sensei Sam ve Daimyo KHaRoN'a selam ederek mesajımı iletiyorum.

Yabgular klanına aklı selim tüm Shogun 2 orijinal sahiplerini bekliyoruz.

Yabgular Steam Grubu (aynı zamanda Shogun 2'ye eklenen klan sayfamız.)

Total War Türkiye desteğiyle ciddi anlamda bir klan girişiminde bulunduk. Kurulum tamamlandı, ilk toplantıyla istikrarlı gidişat tasdiklendi.

Klan içi hiyerarşi ve antrenman konularında bazı düzenlemeler ve kararlar alınacak.

Şu an 43 Yabgu var ve giderek artıyor.

* Yahu bu kadar adamla kınayt onlayn oynasak paraya para demeyiz ha * diye düşündü bir an (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Shimazu klanı ile bitirdim ilk campaign maceramı. 25 province ve Kyoto'yu 1580 sonuna kadar tutmam gerekiyordu kazanmam için ama olmadı. 22-23 province ve Kyoto'yu aldıktan sonra geriye kalan bütün klanlar savaş açtı. Bütün klanlarla trade agreementlar ortadan kalktı gelirlerim eksiye düştü neyse ki hazinede yüzbin altın birikmişti. Kyoto için defalarca saldırdılar hepsini geri püskürttüm ve bir sene sonunda shogun oldum. Her türlü sabotaj ve assasination denediler. Şehir etrafı agentlarla doldu. Bende içerde 2 metsuke 2 ninja tutmaya çalıştım hep. Generalimede -%5 assasination traitini verdim. Çünkü geyşanın biri dadanmıştı ve 2 generalimi çoktan haklamıştı. Ne yazık ki diğer şehirler saldırıya uğradı ve hepsinde sınırlı sayıda asker vardı. Bir iki şehir düştü artık yapacak bir şey yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben short campaign yaptım, Kyoto dahil 8 bölgeye sahibim şu an ama gelişim o kadar yavaşki 10 yıl sonra (40 turn) oyun bitecek, ordu basarsam gelirler eksiye düşecek, oyunda şöyle dört koldan gelişim yaparak ilerleme yok sanıyorum, napoleon total war'da üniversite sayın kadar eş zamanlı araştırma yapabiliyordun ne güzel..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...