Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shogun Total War 2

Mighty_THoR

Öne çıkan mesajlar

update size = 392 MB

Update list includes:
- Multicore supported ( 2 cores max)
- Increased performance ( not for everyone)
- Sound bugs fixed! All sounds can now be heard without a suddenly silence in the battlefield.
- Auto run is changed back to Auto walking once the order has been giving to the unit to move to a specific position. Double clicking is run.

gibi gibi..

ps. full versiyonu 2den fazla core destekleyecekmismis
Sosyal ağlarda paylaş

Campaigni bitirdim, historical battleda birkaç kere yaptım biraz bahsedeyim.
Campaign mapi beğedim güzel olmuş. Diplomasi ekranı eski oyunlara benziyor biraz daha iyi olmuş diyebilirim. Genel olarak oyunun menüleri iyi. Askerler, birimler Japonca konuşuyor atmosferi daha iyi yapıyor. Daha önceki oyunlar gibi aksanlı bozuk ingilizce yapsalardı kapatacaktım oyunu yoksa. Müzikler çok iyi ortaçağ Japonyasını iyi yansıtıyor. Oyundaki generaller exp alıp level atlıyor ve bir skill ağacı var. Aynı şekilde agentlar için de bir skill ağacı var. Klan için ise ekonomik ve askeri olmak üzere iki skill ağacı var.

Savaşlar ise benim beklediğim kadar iyi çıkmadı. İki birimin karşılıklı muharebesi çok kısa sürüyor. Askerlerin safları birbirine çok giriyor. Hal böyle olunca o birim animasyonları güzel olmasına rağmen saçma oluyor. Yakın çekimden baktığımda kimse vurmamasına karşın asker yere düşüp ölüyor.

Üniteler çok hızlı veya game speed biraz fazla geldi bana. Özellikle cavalry ile haritayı baştan sona kısa sürede geçebilirsiniz. Circle açısından dikkat etmek lazım oyunu daha çok durdurup sık sık kontrol etmek iyi olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de o zamanlar böyle fazla büyük devlet yoktu ki, ufak ufak şehir devletleri vardı anca rebel olarak değerlendirilcek tarzda.

unit olarakta fazla çeşitlilik olmazdı, dorudüzgün armor olmadığından anca işlenmiş deri armor olurdu, silah olarakta mızrak-sapan-ok-savaş arabası falan işte.

o yüzden romanın zamanının gerisine gitmek pek kolay değil bence, çünkü yeterince çeşitlilik yok devlet ve unitelerde.

en iyisi Rome TW'nin modu olan Europa Barbarium oynamak şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

EB'ye biraz diplomasi katılsa bıkmadan oynanır yıllarca.

tek eksiği diplomasinin pek bi anlam ifade etmemesi, adamlar senin yakınına geldiyse illa dalıyor, yok bu bizim ally falan dinlemiyolar hiç. artı para verip peace yapsan bile tekrar tekrar dalıyorlar yüzyüzce ertesi tur.
sonra trade right almak için diplomatı manuel dolaştırmakta ayrı bir çile.

Ama diğer alanlarda tartışmasız 1 numara EB
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

aksine düzenli birlikler romada orta cağdan daha yaygın değilmi?

grekoromen olmayanlarda pek öyle düzenli birlik kavramı yok, hele hele akdeniz'in kuzeyinde. rome tw'de düzgün saf tutamayarak simüle ettiler bunu da biraz sınırları zorlamak o zamanlarda bile. babil vakitlerine filan gidilince o gameplay'i uydurmak hepten zor olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...