Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2010/11 Transfer Sezonu

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

miyaw33 said:

chelsa forumlarına bırısı bomba atmıs,herifler baya kızmıs stoch un gıdısıne,birisi 2,5 pounda satılması ımkansız demıs,ama dm 2,5 yazıyor.Bu adam dünya kupasında parlar,fb de sampıyonlar lıgınde gruplarda bişiler yaparsa 15-20m euroya satar aziz bunu.
hayaller hayaller.

tamam güzel transfer de 5m'a alıp 25'e bin sene sonra satmak hayal
Sosyal ağlarda paylaş

eğer iyi oynarsa tutarsa gayette 20m ye satabilirler.gerçi artık klüpler eskisi gibi para saçmıyor(madrid ve city hariç :P) ama dünya kupasında birde üstüne fenerde parlarsa rahat 20-25m ye gider.

ama benim anlamadığım dünya kupasında oynayan,twente ile şampiyon olan,chelsea de bulanan bir adam neden bu kadar acele karar vermiş.dünya kupasında olurda iyi oynasaydı kendine avrupadan daha iyi bir takımda bulabilirdi.gerçi fb de cl de oynayacak buda çekici gelmiştir büyük ihtimal
Sosyal ağlarda paylaş

chelsea bu, twenteye para kazanmak icin yada tatil yapsin diye kiralamadi heralde, mutlaka izlemislerdir analizini yapmislardir bir sene boyunca ve satilmasina karar vermislerdir.

tamam ben kotu futbolcudur, is yapmaz demiyorum ama ne o oyle 20 m eurolar falan hayaller ucusuyor, arda yi satamiyorlarsa 20m euro ya , youtubedan 2 asirtma golunu gorup 25 ede satariz seneye demek ne kadar mantikli
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şu Stoch için gs'nin gündemindeyken bile hiçbir olumlu lafım yoktu dikkat ederseniz. Hani fener aldı diye kötülüyosun demeyin diye baştan söylüyorum. Hatta GS'nin o bölgede adama ihtiyacı olmadığını falan söylüyordum (2. bir Ribery olmadıkça tabii)

Adamı doğru düzgün izlemedim, sadece ara ara çıkan isminden biliyorum. O yüzden iyi midir, yetenekli midir çok bilmiyorum. Ancak verilere bakarak söylenebilecek şeyler mümkün. Her şeyden önce bu adamın parladığı lig hollanda ligi. Avrupa'nın (üst düzey futbol ülkeleri arasında) muhtemelen en kötü ligi. Beni koysanız 20 gol atarım heralde :) Her sene dikkat ederseniz bi tane 35+ gol atan adam çıkartıyorlar, sonra bu adam üst düzey bir lige adam sanılarak alınıp orada gözden düşüyor. Kezman'dan Afonso Alves'e, Huntelaar'a (tamam diğerlerine göre 2 gömlek üstün bu adam, ama hala ne R.Madrid'de tutunabildi ne Milan'da) böyle balonlar çok çıkıyor. Bu sene de Suarez'i çıkarttılar. Ve eminim dışarı transfer olup daha dişli bir lige giderse o da diğerleri gibi kaybolacak. Hollanda ligine dair hiçbir istatistik dikkate alınmamalı. Bu yüzden açıkçası hollandada yaptığı parlama çok bir ümit vaadetmemeli.

Elbet biraz yetenek bir potansyel var adamda, yoksa Chelsea gibi bir takım almazdı bunu. Ancak dünya çapında yıldız adayı olsaydı da yine Chelsea gibi bir takım, hele ki tüm kadrosu yaşlanırken böyle kelepir bırakmazdı. Fazla ümitlenmemek lazım yani.

Muhtemelen orta karar özer ayarında bir adam çıkacak diye bekliyorum ben, belki biraz daha iyi. Gelecekte de tabii kendini geliştirebilir. Ama adamı gelmeden ilahlaştırmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Hollanda Ligi,bu adamdan iş olmaz yorumlarına katılmadığımı belirteyim..
Sene başından beri dediğim dinamik oyunculara ihtiyacı olan Galatasaray'a giderdi Stoch,Arda'nın satılmasıyla çok da iyi olurdu orası...
Kesinlikle çok iyi bir transfer,ben çok ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum Fenere...
Yalnız Bitch of Bat'e katılmamak da elde değil,sanki başka adam kalmamış gibi dünyada BJK-GS-FB bir tane adamın peşinde koşturuyor her seferinde...
Galatasaray yönetiminin beceriksizliği kesin de,ama bir Mehmet Topuz transferi havası gibi daha çok,hani onlar alamasın biz kapalım gibisinden,her ne kadar Fenerbahçe için gayet faydalı bir oyuncu olabileceğini düşünmeme rağmen..
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

hollanda liginden çıkanları sayalım mı ?
direk akla son yıllarda çıkmış olup da ilk gelenler
chivu, heitinga, kluivert, nistelrooy, ibrahimovic, robben, van der vaart, sneijder, van der meyde (bu söndü gerçi)..
robbenin yaşını merak ettim bi bakayım dedim ahaha çıkana bak tr-wiki oynadığı takımlara ve doğum yerine bakın :D
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

hollanda liginden çıkanları sayalım mı ?
direk akla son yıllarda çıkmış olup da ilk gelenler
chivu, heitinga, kluivert, nistelrooy, ibrahimovic, robben, van der vaart, sneijder, van der meyde (bu söndü gerçi)..

son yıllarda diyorsun, futbolu bırakalı neredeyse 10 sene olacak kuivertle tüm olgun kariyerini italyada geçirmiş chivu var listede be fizban :)

Robben ve van der Vaart gibi adamlar hollanda liginde parlamadılar ki? Parlamadan önce gittiler ligden, ki parlamalarında da zaten gittikleri kulüplerde aldıkları eğitimin büyük etkisi var. 18 yaşında ligi terketmiş adamın o ligin ürünü olduğunu iddia edemezsin :) Meyde söndü dediğin gibi. Heitinga o listeye girebilecek halde değil bence ama sen bilirsin.

Sneijder ve İbrahimoviç var işte listeye giren bir tek "son dönemde" saydıkların arasından. E o kadarı da olur zaten.

Hollanda'dan düzgün adam çıkmaz demiyorum ben zaten, hollanda'daki istatistiklerine bakarak adam yargılanmaz diyorum. İstatistiklerin daha değersiz olduğu başka bir lig yok çünkü Avrupa'da. Stoch çok iyi bir adam olabilir, ama bunu Hollanda ligindeki statlerine bakarak söyleyemezsin. Ya da hollandada çok şey yapması iyi adam olduğu anlamına gelmez.

Daha bu sene 90 dk'da 14-15 gol atılan maçları beraber gördük, tutup da "adam 20 gol atmış 10 asist yapmış sezonda" demenin anlamı ne o zaman? 37 gol atan Afonsonun hali ortada. Güiza'yı bile koysan 10 gol atabilir orada :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...