Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2010/11 Transfer Sezonu

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

hollanda ligi huntelaar'ı bile adammış gibi göstermiş bir lig, oranın istatistikleri cidden baz alınmamalı

ayrıca sayfalar önce demiştim, günler önce de demiştim.

Chelsea geleceği olan adamları kolay kolay bırakmaz. Var bir olayı ki diğer büyük kulüplerde peşinde değildi. GS ve FB bu kadar rahat bu adamın peşinden koştu ve FB ucuza alabildi.

Kötü transfer değil, yetenekleri ortada ama birşey var
Sosyal ağlarda paylaş

van der vaart - kötü - ajaxta orta saha oynadı 42 gol attı
sneijder - kötü - ajaxta orta saha oynadı 44 gol attı
van bommel - kötü - psv de orta saha oynadı 46 gol attı
van persie - kötü -feyenoord'da 15 gol attı
kuyt - kötü - feyenordda forvet oynadı 71 gol attı
robben - kötü - psv de orta saha oynadı 15 gol attı
babel - kötü - ajaxta 15 gol attı
nigel de jong - kötü - ajaxta defansif orta saha oynadı 8 gol attı

parası yeten alsın bu oyuncuları.
biz gencken stoch'u almısız.
bunlar gibi olur ya da olmaz. kimse bilemez.
ama hollanda liginden adam cıkmaz diyip sallamanın nasıl sacma bisey oldugunu görmeniz gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kim ne derse desin, iyi transfer. herseyden once yası cok genc, 4 sene kontrat.

dm 2.5m pound yazmıs ntvspor 6 mılyon euro flan yazmıstı heralde dogrusu budur, oyle 9 milyon eurolar filan yok yani ortada.

biz 5 milyondan fazla vermeyiz diye kendini avutan gs li arkadaslar arastirabilirler :)

daha once yazdıgım gibi, kucuk cocugun elinden seker alır gibi transfer etmisiz adamı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

fizban said:

gençler daha haziran'ın 10'undan ağlamaya başlamış.

ağlamayın lan, söz mustafa pektemek'i almanıza mani olmicaz.

dedi 2 yaz boyunca keitaya, barosa laf atıp bi cacık olmaz bunlar diyen fenerbahceli.

AHAHAHAAHAHAA.

cidden 2 transfer sezonu o kadar ezmişiz, içinizde kalmış ki bir tane eli yüzü düzgün, avrupalı, genç bir adam alınca gaza gelmişsiniz.

elano, dos santos, jo

gercekten ezdiniz transferde, ne hikmetse kupada ceyrek finalde elendiniz, ligi 3. bitirdiniz, 2 mactada fenerbahce tarafından tokatlandınız.

baya ezmissiniz LOL, su aptalca transferler yuzunden suan klubun transfer yapıcak para bulamıyor. go go gs store please.

gs nin tek iyi yabancı transferi baros bence.
Sosyal ağlarda paylaş

http://vliegendenederlander.blogspot.com/2010/06/miroslav-stoch-transferi.html

flying dutchman in stoch hakkındaki yazısı, buyrun okuyun.. kendisi gs li hani :)

said:
Miroslav Stoch, Galatasaray'a imza atsaydı yazacaklarım aşağı yukarı belliydi ve kafamda oluşturmuştum. Şöyle başlayacaktım yazıya dürüst olmak lazım: Ezeli rakibim Fenerbahçe'nin alması halinde çok üzüleceğim bir futbolcuydu, sezon başlangıcına kadar yapılacak olanları bilemem ama Galatasaray sezonun en iyi transferine imza atmıştır.

Transferin yönü değişti, o çok üzüleceğim olay oldu diye diyeceklerimizi değiştirecek değiliz. Müthiş bir iş başardı Fenerbahçe. İşin maliyetini daha sonra konuşuruz, önce bu işin taktik ve etki işini konuşmak lazım. Onun hakkında Twente'yi bu sezon şampiyonluğa götüren isimleri yazdığımız yazıda bir şeyler karalamıştık. Genişetelim o cümleleri. Bu sezon Twente'yi şampiyonluğa götüren 4 adam var. Saha dışında başkan Joop Munsterman ile teknik direktör Steve McClaren. Saha içinde ise Bryan Ruiz ve Miroslav Stoch. Blaise Nkufo'ya da pay biçmek lazım ama özellikle bu ikisinin payı bambaşka. Ruiz, birçoğu son dakikada puan getiren gollerin altına imza atarken Stoch sezon boyunca takımın lokomotifiydi. 2 çok önemli adam kaybetti bu sezon başında Twente. Arnautovic ve Elia. Elia bunların en önemlisi hatta Hollanda futbolundan son 2 yılda çıkmış en büyük yetenekti. Twente onun gidişiyle sol kanatta çok büyük bir boşluğu doldurmak zorunda kalacaktı. 21 yaşında, Chelsea'de sadece 4 maç oynamış bir Slova-k'ı getirdi McClaren Hollanda'ya. Kimse ne adını biliyordu ne de sanını. Örneğin Ruiz ondan daha fazla konuşuldu, zira Twente onun için Gent'e 5 milyon euro ödemişti. Stoch ise bir kiralıktı. Sezon başında yapılan şampiyonluk tahminlerinde Twente'nin 2 kanadını da kaybetmiş olması sebebiyle şampiyonluk yarışının dışında kalacağını söyleyenler fazlalıktaydı. Ama kafadakiler ortaya çıkan tablodan farklıydı.

Twente'de kaç maç oynadığını, kaç gol atıp kaç asist yaptığını her gazete yazacaktır, açıp okumak mümkün. Ben başka şeyden bahsedeceğim. Eljero Elia 1 sezon önce topu ayağına aldığında Twente tribünleri ayağa kalkıyordu olacakları izlemek için. Bu duyguyu Galatasaraylı taraftarlar iyi bilirler zira Hagi ve Ribery'de hissetmişlerdi. Galatasaray Stoch'u alabilseydi Ribery'den beri yaptıkları en iyi genç, tribünleri heyecanlandıran kanat oyuncusu transferi olacaktı ve akıllı bir politikayla, oyuncuyu skandal eylemlerle elden kaçırmak yerine Marsilya'nın aldığı 25 milyon euronun bir benzeri sarı kırmızılıların kasasına girecekti. Ama bu para artık sarı lacivertlilerin kasasına girecek muhtemelen. Stoch'u "hangi motivasyonla" aldığını bilemem Fenerbahçe'nin. Belki geçtiğimiz sezon başından beri, belki Fenerbahçe-Twente maçlarından beri, belki Twente şampiyon olduğundan beri belki de Galatasaray talip olduğundan beri takip ediyorlardı. Belki takıma gerçekten katkısı olduğu için aldılar belki de sırf Galatasaray'ı böyle bir cevherden mahrum bırakmak için. Ama ben sonuca bakıyorum, hangi motivasyonla olursa olsun müthiş bir iş yaptılar. 21 yaşındayken, Avrupa'nın önde gelen liglerinden birinde yer alan bir ortalama takıma tarihindeki ilk lig şampiyonluğunu kazandıran 2 adamdan birisini kadronuza katıyorsanız bunun size getirisi hem sportif başarı hem de maddi anlamda olacaktır.

Dzusdzsak transferi gündeme geldiğinden beri aynı şeyi düşünüyordum. PSV'nin sol açığı da iyi bir transfer olacaktı belki ama benim için korkulacak bir adam değildi asla. Evet iyi futbolcuydu, onu da PSV Debreceni'den transfer ettiği günden beri takip ediyorum ama Stoch'la karşılaştırılırsa ve transfere bu gözle bakılırsa da Fenerbahçe'nin doğru seçimi yaptığını düşünüyorum.

Youtube videolarından izlenip süratine atıf yapılacak tabii ki ilk önce Stoch'un. Ama Slovak bundan çok daha fazla yeteneğe sahip bir oyuncu. En sevdiğim özelliği oyuna ağırlığını koyabilmesi ve sorumluluk alabilmesi, Twente'yi şampiyonluğa götüren ligin son maçında tüm takım 1-0 öne geçtiğinde saati kontrol etmeye başlarken işi garantileme peşinde koşan ve ikinci golün altına imza atan oydu. İstikrarlı, doğrudan rakibin üstüne giden, ısrarcı, pes etmeyen ve en önemlisi de defansif özellikleri de olan bir açık oyuncusu. Fenerbahçe onun asistleriyle çok fazla gol bulacaktır. Tabii Stoch'un verimli olabilmesi için arkasında mutlaka onunla uyumlu olabilecek bir sol bekin olması gerekiyor. Twente'de bu işi dönüşümlü olarak Rajkovic, Kuiper ve Tiendalli mükemmele yakın yaptılar. Fenerbahçe'nin oraya Stoch'un deli çıkışlarını kontrol edebilecek ve onunla uyum sağlayacak, çabuk düşünen, çabuk aksiyon alan bir sol beke ve onunla uyum sağlayacak bir forvete ihtiyacı var. Orta sahanın ortasından onu hareketlendirecek adam görevini Alex'in, Twente'deki Kenneth Perez kadar hatta ondan iyi yapacağından şüphem yok. Aslında bu tabloyu tamamlamak için Fenerbahçe Bryan Ruiz'i de İstanbul'a getirebilse herhalde tulum çıkarmış olurdu ama o bölgeye kimi transfer edeceğini göreceğiz.

Stoch'un olumsuz yönleri yok mu? Elbette var. Chelsea onu 4 yıllık süre zarfında hiç kullanmadı. Dünya Kupası'nda göstereceği performans onun transferinin üzerinde bazı şüpheli seslerin çıkmasına sebep olabilir. Henüz bir Arjen Robben kadar kanatta baskın, üst düzey maçlarda oyunun rengini tek başına değiştirecek kadar üst düzeyde değil. Ama henüz 21 yaşında. Türkiye Ligi'nde müthiş işler yapacağı konusunda şüphem yok. Şampiyonlar Ligi arenasında da ağırlığını koyması için kendini biraz daha geliştirmesi gerekiyor. Bunu yapmaya da son derece elverişli. Son olarak, her yerde bahsedilen, "güçlü görünmeyen" fiziğinin ona hiçbir dezavantaj getirdiğini görmedim, görmeyeceğiz de merak etmeyin.

Rakam konusunu kısaca geçelim. Etrafta dolaşan 7 milyon sterlin veya 9 milyon euro söylentilerini baz alırsak eğer, karşılığında 2 sene sonra (oyuncudan faydalanmanızın ardından) 20-25 milyon euro alacaksanız, o 9 milyon sizin için sadece muhasebe kayıtlarında mürekkep israfında konuşulur. Sorun o 9 milyonluk adamla neler yapacağınızdır, performans ve ticari gelecek açısından. Galatasaray'ın bu sezon istediğini tam alamadığı Keita ve Elano'ya toplam 15 milyon euro civarı bir para ödediğini unutmayalım.

Fenerbahçe'ye hayırlı olsun...ki olacaktır da...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bişeyi anlamadım,bu oyuncu Fenerbahçe'nin eksiğiydi gerçekten de Galatasaray için çok da gerekli değildi Arda satılmadığı sürece.
Şimdi eğer Arda satılıcaksa ordan gelicek parayla alsınlar bir tane kanat oyuncusu,ama yok satılmıyor kalıcaksa zaten sağda Keita,solda Arda'dır Galatasaray'ın oynatıcağı adamlar.
Bize gereken ortasahanın göbeğine en az 1 mümkünse 2 tane, Essien tarzı yırtıcı ortasaha.

Bazı arkadaşlar hollanda liginin istatistiklerine itibar etmeyin sözüyle hollanda liginden iyi futbolcu çıkmaz gibi bir mantığa ilerleyip garip şeyler yazmışlar. Hollanda liginden dünya yıldızları çıkmıştır düzenli olarak çoğu da Ajax altyapısındandır hatta,ama dünya tarihinin en fason forvetleri de yine Hollanda patentlidir.
Brezilya liginden bile daha çok gol atılan bir lig hollanda ligi,o yüzden ordaki gol asist oranı çok önemli değil deniyor bu kadar.

Ha ayrıca gayet de iyi futbolcu olabilir Stoch,Chelsea de satar büyük klüpler de almayabilir. Sebebi de şudur dünyadaki büyük klüpler diye adlandırdığımız takımlar 1 sezonluk performansla oyuncu satın almıyor.
Biz alıyoruz deniyoruz şansımızı zaten kurulu düzen de bu yani.

Ha ama zannetmiyorum ki önümüzdeki sezon Dos Santos'tan daha faydalı olsun bu adam, Galatasaray stoch kovalicağına Dos Santos'u alsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

@rew,
hollanda da 30 gol atan bizde 25 gol atar demiyorum ki ben de. hollanda liginden çıkan kanat oyuncuları dünyanın en iyileri olmaya aday oluyorlar diyorum.

geçmişe gidersek bi de ronaldo9 vardı tabi, onu atlamışım.

ayrıca robben psv'de parlamadı, van der vaart ajax'ta parlamadı diyene gülerim. siz bilmiyorsunuz diye gerçekler değişmiyor lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

Masquerade said:

fizban said:

gençler daha haziran'ın 10'undan ağlamaya başlamış.

ağlamayın lan, söz mustafa pektemek'i almanıza mani olmicaz.

dedi 2 yaz boyunca keitaya, barosa laf atıp bi cacık olmaz bunlar diyen fenerbahceli.

AHAHAHAAHAHAA.

cidden 2 transfer sezonu o kadar ezmişiz, içinizde kalmış ki bir tane eli yüzü düzgün, avrupalı, genç bir adam alınca gaza gelmişsiniz.

elano, dos santos, jo

gercekten ezdiniz transferde, ne hikmetse kupada ceyrek finalde elendiniz, ligi 3. bitirdiniz, 2 mactada fenerbahce tarafından tokatlandınız.

baya ezmissiniz LOL, su aptalca transferler yuzunden suan klubun transfer yapıcak para bulamıyor. go go gs store please.

gs nin tek iyi yabancı transferi baros bence.

Bazen bakıyorum, Emre ye katılıyım diyorum adam haklı diyorum, şu uslüple başkası yazsa banlanırdı.

Ha ama adam şu açıdan haklı, Stoch iyi transfer. En az dos santos düzeyinde. Ama biz dos santosu elimizde tutamıcağımız için sorun yok. Elano'yu da dünya kupasında izlersin artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

abi kim ne derse desin, iyi transfer. herseyden once yası cok genc, 4 sene kontrat.

dm 2.5m pound yazmıs ntvspor 6 mılyon euro flan yazmıstı heralde dogrusu budur, oyle 9 milyon eurolar filan yok yani ortada.

biz 5 milyondan fazla vermeyiz diye kendini avutan gs li arkadaslar arastirabilirler :)

daha once yazdıgım gibi, kucuk cocugun elinden seker alır gibi transfer etmisiz adamı :D

çok sevinmeden bir durup düşünmeniz lazım aslında aziz yine rakip takımlarla inatlaşarak transfer yapıyor ne kadar mantıklı ne kadar iyi bir politika ? geçen sene beşiktaş'la inatlaşıp topuz'u aldı bu sene stoch'u gs'nin elinden aldı. Şeker falan aldık demeyin sonra elinizden şeker bayramı gibi şampiyonluk alıyorlar.

Ha stoch'a gelince hollanda ilginç bir lig ancak türkiye çok daha zor bir lig avrupa'nın diğer liglerinde oldugu kadar başarılı olamayabilir Güiza gibi olmasın sonu çocuğun adgmlodam
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi bundan sonra bölüme testle falan adam alalım herkes yazamasın.

Defalarca belirttik "hollandadan adam çıkmaz demiyorum, hollandada yaptığı statlere bakarak oyuncu hakkında yorum yapılmaz, orada herkes kral statlerde, bir şey ifade etmiyo" diye, hala aradaki farkı anlamayıp "hollandadan adam çıkmaz diyenler" diye cümleye başlayan en az 5 kişi saydım :(
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.ntvmsnbc.com/id/25105261/

"Kendi dengelerimiz var, maliyetlerimiz var. UEFA'nın 2012 kriterlerini düşünerek, bütçe prensiplerine uyma kararı aldık. Ne olursa olsun biz transferi yapalım, diye bir düşüncemiz yok. Fenerbahçe Kulübü büyük bir zafer kazanmış gibi teklifleri ikiye katlayarak futbolcuyu aldı, olabilir. Bundan sonra demek ki rakiplerimizle ilgili düşünceleri gözden geçirip, tavrımızı ona göre belirleyeceğiz"

adnan ne veriyorsa 2 katı demiş aziz reis
Sosyal ağlarda paylaş

Yakışmamış o açıklama. FB fiyatı ikiye katlayıp almış olabilir, eğer alacağın adamı bangır bangır bağrırsan rakiplerin de dikkatini çekmemesini bekleyemezsin zaten.

Ha, biz taraftar olarak "bizim adamı aldı herifler pisliğe bak" diyebiliriz ya da "kendileri adam bulamıyo mu" falan diyebiliriz, laf edebiliriz fb'ye çamur atabiliriz vs, ama kulüp yöneticisi başkanı olarak adnan bunu diyemez. Yöneticiliğin getirdiği bir yük bir sorumluluk var. "Zamanında alsaydın kardeşim" ya da "madem o kadar önemli transfer gizli tutsaydın, istedim mi tutuyosun bak barosu keitayı öğrenebildiler mi gelmeden" denir çünkü.

Rakibin ilgilendiği adamı almak tamam biraz bel altı vurmak oluyor, ama kimsenin de bundan şikayet etmeye ya da biz yapmıyoruz diye böbürlenmeye hakkı yok.

Bunun dışında Kewell'ın kesin gidici olmamasına sevindim, kalır umarım. Orta sahaya acilinden adam gibi birini bulup getirsinler artık. Baroş-kewell-keita-neill-elano kalmalı. bir orta saha göbek işte, 6 ediyor zaten. Dos Santos dönüşümlü olmak üzere alınabilir, bir de 2. forvet ya da kaleciyle takım şeker gibi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...