Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rage

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

valla ilk yorumlara ve incelemelere bakıyorum da oyun fazla iyiymiş,

aslında çok sıradan bir şekilde başlıyor fakat ortamı tanıyınca falan oyun bayağı iyi bir hal alıyormuş. Ayrıca hikaye de oturuyormuş. Hikayede dışında oyun içi unsurlar çok önemliymiş,

Özellikle çoğu oyundaki gibi görevlerde para ödülü var, ama öyle harcamayı min. tutarak para biriktirme olayı çok zor deniyor. Para aşırı değerli ve saçma sapan harcamaların tahammülü yokmuş. Bu taraftan RPG öğeleri falan da güçleniyormuş.

Birde düşmanlı çatışma aşırı zormuş, yapay zekayı çok iyi yapmışlar ki oyunun en çok övünülen yanı bu, düşmanlar tek tip değiller çoğunlukla ve konsollara göre aşırı hızlı bir oynanışı falan da varmış.

PC'ye sorunlu çıkması dışında ( ki direk pc için yaptıklarını söylüyorlardı) hiçbir hatası yok gibiymiş oyunun, bayğaı sevilmiş.

Listeye aldım, en kısa zamanda oynayacağım da diğer yandan konsola da alınmaz ya, yeni pc bekleyeyim. cCc Carmack reyiz cCc
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun süredir beklediğim bi oyundu ve şuan hayal kırıklıkları deryasında yüzüyorum resmen.

Vuruş hissi rezalet,düşmanlar hazır animasyonlarla ölüyolar,fiziğin f'si yok (düşmanların odun gibi tepkisiz fiziksiz şekilde hazır animasyonla ölümünü geçtim, hiçbir objeyle etkileşim yok,hatta hiçbişey kırılmıyor bile. en basitinden bi vazoya,şişeye vs ateş ettiğinizde bile duvara ateş ettiğinizde oluşan tırt kurşun deliği textureları oluşuyo üstünde),atmosfer direk borderlands/fallout mix ripoff,hele yan npcler filan direk borderlands,ana karakter dırro, senaryoda sürükleyicilik yok,questler mekanlar bayık vs vs.

en başından beri gözüme sokulan bu yukarıda saydığım negatif yanlarına rağmen 6 saat oynadım belki güzelleşir diye ,ama hala bi halta benzemiyor oyun,takatim de kalmadı zaten. şu oyuna harcanan paranın belki çeyreğinden daha da az bi parayla hazırlanan fps oyunları (en basitinden singularity,timeshift vs) bundan milyon kat daha orjinal ve keyifli oyunlardı. GG odun carmack, keep living in 90's.
Sosyal ağlarda paylaş

dark direk pc için yaptıklarını söylemiyorlardı, konsol için yaptığını itiraf etmiş son röportajında adam.

id'den umudumu doom 3'ten sonra kesmişti.

isterse 100000000 milyon dolarlık bir bütçeyle oyun yapsın, yine de bir halt olmaz id'den.
Sosyal ağlarda paylaş

ben baya begenen biri olarak tecrubemi yazayim:

- hardcore shooter + rpg dozunu super yapmislar bence. rpg ogeleri dozunda ve baya sig, ornegin ben deus ex'i bitiremedim hala cunku eve gelince yorgun argin detay kovalamak alternatif yol dusunmek falan tadinda bi oyun kaldiracak gucum olmuyor genelde. basitligini sevdim baya. tabi bu herkese gelecek bisey degil.

- grafikler xbox'ta guzel gayet bence. megatexture muhabbetlerini bilmiyorum cok umrumda da degil biseyin dibine girip kare kare gordugum olmadi, gormussem de farketmemisim demek ki veya rahatsiz etmemis.

- yapay zeka cok iyi bence. ornegin sictigini anlayan dusmanlar "fall back" deyip yakindaki baska bi grubun yanina kacip orada mevzileniyor mesela.

- silahlar baya eglenceli, bumerangimsi sey ozellikle. bungee olayi da baya tatli, modifiye ediyosun yarislarla falan.

- post apo baya seviyorum zaten fallout tandansi hosuma gitti, gondermeler de var zaten (serifin ofisindekini kacirmayin baya iyi paraya gidiyo :)

- job olayi da hosuma gitti baya

neyse ozet olarak baya hosuma gitti oyun, bakalim muhtesem yuzyil bitsin girisicem yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Anubisath said:

mekanlar bayık

YOK ARTIK, oyunun en iyi yanlarından biri bu, uzak noktaları falan da aşırı süper gösteriyor. ve mekan tasarımları falan güzel ve ayrıntılı.

özgürlüğün içine etmişler yalnız, yok öyle bişi. hani geçen senelerde bi wolfenstein çıkmıştı, quest aralarında yürüyerek gidiyodun falan bunda da bungie ile gidiyosun işte. ne kafa kol parçalayabiliyosun ne npc'leri vurabiliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...