Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the Dark Knight -SPOILER başlığı-

Sam

Öne çıkan mesajlar

Volfied said:
ve forumdaki herkes sam in dark humor dan anlamadigini ogrendi

ama ben dahil değilim buna! HAHAHAHHAHAHAHAHAHAAAAA!!!

kara mizah ingilizce söylenince değişmiyor volfi, gülmezsin çünkü gülünmemesi gereken bir durumdur ama güldürecek materyal barınır içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
e rew en yenı joker hala catlak, o zamanar bile catlaktı aslında.

ayrıca ayıp yanı nicholsonla karşılaştırmak, nicholson'ının ne olduğu nelere kadir olduğu belli biraz daha alttan almak lazım. ki ledger'ın sucu da değil yönetmenın dumbukluğu

İşte tam olarak o yüzden "bu adam joker değil ki" demek hata bence.

Çünkü 6-7 tane farklı ve hepsi orjinal serilere ait joker tiplemesi var.

En çok bilineni (ve en uzun süreni) Jack Nickelson'un canlandırdığıyla örtüşen joker.

Ama son filmdeki joker de 90ların batmanine damga vurmuş durumda.

Hiç adam öldürmeyen sadece hırsız olan joker bile var.

Bu seri sanırım 90ları esas almış. O yolda gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu hepiniz sam'i tanimiyormus gibi hareket ediyorsunuz. Sam kafasina birseyi takarsa bu dogrultuda gider ve hic bir guc onu o fikirden vazgeciremez... adam hindu olsaydi bidahaki hayatinda kesin keci olurdu :P

Bu joker oldukca iyi ve guzel bir joker yorumu, eskisi ile alakasi olmasa da ben asiri begendim ve bence jokeri krallar gibi oynamis. benim gibi dusunen de cok adam var, onlarla hem fikirim, senin gibi adamlar ise begenmiyor, onlara da saygim var, niye cirpindiklarini anliyorum malum, bana gore yanlis olsa da bu gorus saygi duymak lazim herkesin beklentisi farkli olur ;)

Film de kraldi, joker de. 8.5 verdim gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

arkamdan hançerledin bap, ne güzel kafalamıştım seni. bir daha epic staff'ı ledger'ın oscar'ını karaborsada satıp alırsın artık. :P

yok be abi, joker dandik bir karakter olsa da adam etseler eyvallah. ama adam zaten kültür ikonu haline gelmiş. çizgi-roman kötü adamı denince akla gelen neredeyse ilk tip. özgün ve oturmuş bir kişiliğe sahip. evet yani karaktere belli bir sadakat beklerim. bir scarecrow değil joker.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
arkamdan hançerledin bap, ne güzel kafalamıştım seni. bir daha epic staff'ı ledger'ın oscar'ını karaborsada satıp alırsın artık. :P

yok be abi, joker dandik bir karakter olsa da adam etseler eyvallah. ama adam zaten kültür ikonu haline gelmiş. çizgi-roman kötü adamı denince akla gelen neredeyse ilk tip. özgün ve oturmuş bir kişiliğe sahip. evet yani karaktere belli bir sadakat beklerim. bir scarecrow değil joker.

ben de yazdım başkaları da yazdı...

yazılmış, çizilmiş 3-4 tane ayrı tip joker var toplam 10 civarı yazar tarafından. film çeviren birisi de bu çizgi romanlardan harmanlayıp istediği jokeri verme hakkına sahip.

altına işeyip, devamlı kaşları çatık suratı asık tek kolu olmayan gotham citynin sevgilisi bir joker yaratmamış adam... geçmişte çizilmiş yapılmış bir joker bu... ama anlamıyorsun inatla. sen gördüğün jokeri beğenmişin. gerçek joker o diye birşey yok ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Karaktere belli sadakat beklermis. Yav herkes diyor 1 tane joker yok diye NEYINE SADIK KALACAKLAR ULAN. Farkli yorumlar var, buda boyle bir yorum ve ezdi gecti sorry kapattik arkadasim okthnxbye see you layer aligator..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...