Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Açıklamanın kendisini okumadım ama, O şimdi 4 kişi Co-Op senaryo dalgası olabilir. Ayriyetten daha fazla kişi ile birlikte Team DeathMAtch, Last Man Standing, Capture the Flag filan oynayabilirsin. Doğal olarak attığı rail gun için herkeze bir wizard gerekcek ki sniple'laya bilsin. Sanırım Flag'ı barbar taşır.

Ehm Nerde kalmıştık?
Sosyal ağlarda paylaş

ya iyi de blizzin hangi oyunu zaten görselliği ile diğerlerini ezdi ki? sc 10 yaşında hala gayette iyi oynaniyor zaten grafikler aşiri süper olacağına temiz olsun anlaşılır olsun.çok daha iyi. blizz ortlamaya oynuyor hep sistem ihtiyaci olarak bunun sayesinde zaten her oyunu milyonlar satiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
ya iyi de blizzin hangi oyunu zaten görselliği ile diğerlerini ezdi ki? sc 10 yaşında hala gayette iyi oynaniyor zaten grafikler aşiri süper olacağına temiz olsun anlaşılır olsun.çok daha iyi. blizz ortlamaya oynuyor hep sistem ihtiyaci olarak bunun sayesinde zaten her oyunu milyonlar satiyor.

warcraft, warcraft 2, diablo, starcraft çıktıkları zamanlar türlerinin aşağı yukarı en iyi grafiklerine sahipti. kimse 'aşırı süper' olsun demedi ama bu oyun 2009'da pc için çıkarılmaya utanılacak grafiklere sahip. sistem ihtiyacı geforce 4 mx filan değilse pek değmemiş heh
Sosyal ağlarda paylaş

hala damların 3d konusundaki tavırlarını amaclarını sebeplerini 3dyi kullanma şekillerini anlamak dinlemek duymak istmeiyorsun dimi sam.

neden sayısız 3d rts patlarken neden wc3 bu kadar temiz bir şekilde cıktı?

yok ama poligon olsun minigun olsun taso olsun baska bişeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam Sam, oyun yapımcılarının çoğu çıkardıkları oyunlardan utansın. Ama ne utanmaz adamlar bunlar ya. Hala bak 3281732891732189 polygon'dan oluşmayan oyunlar çıkartıyorlar. Vay utanmazlar vay. Ayıp ayıp.

*Sarcasm mode off*

Abartıyorsun yani, o kadar da kötü değil grafikler. Hani şahane grafikleri yok fakat gayet yeterli ve hoş bence. Zaten Izometrik bir Hack and Slash'den çok fazla birşey beklemeye gerek yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
hala damların 3d konusundaki tavırlarını amaclarını sebeplerini 3dyi kullanma şekillerini anlamak dinlemek duymak istmeiyorsun dimi sam.

neden sayısız 3d rts patlarken neden wc3 bu kadar temiz bir şekilde cıktı?

yok ama poligon olsun minigun olsun taso olsun baska bişeye gerek yok.

3d rts'ler wc3'ten 5 yıl (yazıyla BEŞ) önce de çıkıyordu, yukarıdaki mesajımda 'aşağı yukarı' en iyi grafikler dediysem listede starcraft olduğundan dedim zira zirvede değildi. mesajımdaki diğerlerini zamanlarının rakipleriyle kıyaslayan herkes geri kalır yanları olmadıklarını hatırlayacaktır.

2000'lerde çıkardıkları oyunlar grafikte bariz eski ama bu eskiliklerini affettirecek kadar geniş bir donanım yelpazesini desteklemiyorlar. grafiği zayıf yapmanın oynanabilirliğe katkısı olduğunu iddia etmiyorsan başka da argüman kalmadı diye hatırlıyorum.

laf olsun torba dolsun, başka şeye gerek yok.

songoku, cidden yazdıklarımı hala görmezden geliyorsunuz cevap verirken, crysis grafiği isteyen yok. ama nedir yani 2009'da oyun çıkarıyorsun, karakterin gülmesi gerektiği zaman pre-render giriyor. poligon, doku filan onları geçtim artık. 2009 ya, yapanlar da doğu bloku ülkesi değil. dudak animasyonu bu kadar hi-tech bir olay mı? donanıma nasıl bir ağırlık yüklüyor da yapmak istememişler?

aquila siz de aynı şeyleri yazıyorsunuz, belki "evet çok feci grafikler onun için oyunları bu kadar başarılı/milyonlar satıyor/kore ulusal sporu" argümanları harici birşeyler görebilsem, insanlar ne yazdığımı okuyup anlamaya çalışsa, buna göre cevap verse ben de iki satır yukarıda yazılanı hatırlatmak zorunda kalmayacağım. ben de çok rahatlarım doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Wizard classı açıklandıktan sonra bi gameplayine bakayım dedim.Video nun sonuna doğru boss olsa gerek biriyle kısa bi fight göstermişler.Elindeki halbert in gölgesini bile güzel yapmışlar dedim kendi kendime.Buraya geldim grafiklerden veryansın ediliyor.Hiç sanmıyorum ki aramızdan bir insan evladı oynanabilirlik,atmosfer vb. konularda iyi bir iş çıktıktan sonra bu oyunu ''Grafikler rezil oynamam ben'' desin.O yüzden grafkleri kanımca zaten arka planda kalıcak ki bana göre gayet hoş olmuş.Belki demogoji diyeceksiniz ama kimse hala baldur's gate serisini,Warcraft 3 ü falan grafkleri için oynamıyodur.

Edit: Sam anladıgım kadarıyla imkan var daha iyisini yapsınlar demeye çalışıyor;fakat ben yeterli buldum grafikleri yorumumun esası buna dayanmaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok abartıyorsun o yüzden abi. Izometrik H&S'de dudak animasyonu olsa, parmakları gözükse ne olur, gözükmese ne olur. Yapımcılar için boşuna vakit kaybı yani. Ha eğer ki Dragon Age gibi TPS oynanabilse oyun tamam, o açıdan pek hoş olmaz o yüzden daha iyi yapmaları gerekir.

Desen ki Spell Effect'lerde shader bilmem ne yok cart, curt anlarım da; adamın elinde ki parmaklarından bize ne yahu. Izometrik oyun sonuçta, parmaklarını ne kadar görecen ne yapcan yani.

Daha iyi grafikler yapılabilir mi? Yapılır. Çok da gerekli mi? Değil bence. Armor'lar, silahlar, yan itemlar karakter üzerinde temiz gözüksün, effectler güzel olsun, texture'ler iyi olsun, hani bir Hack n Slash'den daha ne beklenebilir ki.

Tabi ki Grafiklerin böyle olmasının bir nedeni daha var ki, Blizzard bunu daha önce WOW'da sorulduğu zamanda kendisi söylemiştir. O da oyunun gereksinimlerinin düşük tutulması ile daha geniş bir kitleye hitap etmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

blizz herzaman grafikten önce atmosfer, oynanabilirlik gibi başka şeylere önem vermiştir. Bu sebeple kimse diablo 3 duyuruldugunda next gen grafikler beklemiyordu, buna rağmen grafikleri gördüğümde akıcılıgı ve renkleri(!) ile beni benden aldı.

bundan daha fazla ne beklenir grafik olarak D3'den bilemiyorum, sen ne bekliyodun tam olarak sam?

edit: tabi renklerin fazla cıvıl cıvıl olması, d1'deki karanlık atmosferi yansıtmaması ayrı bi tartışma konusu, oraya girmiyorum hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

abi mümkünse grafikler öyle war gibi aşmış bişey olmasın. oyle yapmaya kasmasınlar, bu hali cok daha guzel. kimsenin karakterin kaşı, gözü ile ilgilenmeyecek nasılsa. d1 ve d2'deki atmosferi yasatsın yeter. ikisi de sanat eseriydi ciddi anlamda, mekan tasarımları vs. 3 de oyle olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...