Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adolf Hitler ne başardı?

ombakkombak

Öne çıkan mesajlar

ulan normal bir ortamda olsa hiç açıklama bile yapmadan alıntı yapar/anlatır üzerine geyik çevirirsin ama bu ortamda çok zeki primat dostlarımız olduğu için, paçana yapışan hint şebeği gibi yapmasınlar diye açıklama yaparsın

ama nafile tabi, adamlar kendi anlayabildikleri kadar yorumlayabiliyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Türklere aryan ırk belgesi verilmesinin daha kabul edilebilir bir hikayesi var.

Atatürk ölmeden evvel birkaç mühendislik öğrencisini Almanya'ya yollatıyor madencilik teknolojilerini falan öğrensinler diye. Oradaki bir Alman profesörün önerisiyle çocuklar yazları kömür madenlerinde falan çalışıyor hatta. Irkçılığın yavaş yavaş tavan yapmasıyla birlikte bizim öğrenciler çeşitli sıkıntılar yaşamaya başlıyor ve bunun üzerine Türk elçisinin de girişimleriyle çocuklara aryan ırka mensuptur belgesi veriliyor. Yoksa mazallah Juden sanılıp kampa falan gönderilebilirler sdfsd.

Bunu o öğrencilerden birinin yazdığı kitapta okumuştum. İsmini bulamadım bir türlü. Güzel kitaptı tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

Türklere aryan ırk belgesi verilmesinin daha kabul edilebilir bir hikayesi var.

Atatürk ölmeden evvel birkaç mühendislik öğrencisini Almanya'ya yollatıyor madencilik teknolojilerini falan öğrensinler diye. Oradaki bir Alman profesörün önerisiyle çocuklar yazları kömür madenlerinde falan çalışıyor hatta. Irkçılığın yavaş yavaş tavan yapmasıyla birlikte bizim öğrenciler çeşitli sıkıntılar yaşamaya başlıyor ve bunun üzerine Türk elçisinin de girişimleriyle çocuklara aryan ırka mensuptur belgesi veriliyor. Yoksa mazallah Juden sanılıp kampa falan gönderilebilirler sdfsd.

Bunu o öğrencilerden birinin yazdığı kitapta okumuştum. İsmini bulamadım bir türlü. Güzel kitaptı tavsiye ederim.

bu olabilir çünkü tip olarak tasnif yapıyorlar, burun boyu, şekli falan, arada kaynama olabilir :)

jewish nose
https://www.google.com.tr/search?q=jewish+nose&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj2raDbirnaAhUySJoKHRSjANoQ_AUICigB&biw=1536&bih=767
https://www.google.com.tr/search?safe=active&biw=1536&bih=767&tbm=isch&sa=1&ei=bpjRWu3vBcSpsAGq47rwCQ&q=jewish+nose+nazi&oq=jewish+nose+nazi&gs_l=psy-ab.3...62475.64796.0.65277.7.6.1.0.0.0.241.746.1j4j1.6.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.3.353...0i19k1j0i8i30k1.0.ioH9V3tD-ao
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bence nazilerin işledikleri insanlık suçlarından en vahşisi, pek bilinmeyen Latvia - Salaspils (Kurtenhof) 1941 - 1944, toplama kampında olanlardır.

Öyle bir toplama kampıdır ki , sadece çocuktur. Orada ölen çocukların sayısı hala tam bilinmemektedir, Rusların kaynaklarına göre sadece bir senede 1942 -1943 arasında orada ölen çocuk sayısı 3000 üzerindedir, ve bu çocukların en büyüklerinin yaşı 5 tir. 5 yaş ve üzeri ölenlerin sayısı bilinmiyor. Zaten toplama kapmında da 12 yaşından büyük çocuk yokmuş.

Bu ölüm kampı olmamasına rağmen, gelen çocukların %90 ölüyor.
Oraya, yaralı alman askerlerine kan dönörü olarak getirilir.

Anneleri ile birlikte gelirler. 0-6 yaş arası hemen annesinden alınır, annesi başka kampa gönderilir veya öldürülür. Çocuklar barakalarda toplanır. Orada da zaten kızamık tan en fazla 1 hafta içinde ölürlermiş. O zamanki kalan belgelere ve savaşın sonuna doğru canlı kalan tanıklara göre, süt emmesi gereken küçük bebeklere, 5-8 yaşında küçücük kızlar bakmaya çalışırmış. Ama o bebekler 2 -3 gün içinde ölürmüş. Alman askerleri her gün büyük sepetlerin içinde barakalardan çocuk cesedi toplar, çıkarıp, Kampın yanında gömer, veya yakarmış.

Daha büyük olan çocuklar ise, işe koşulur. Kan vermeye veya alman askerlerinin kullanacakları ilaçlara tıbbi kobay olmaya giderler. Zaten çocuklardan o kadar fazla kan çekilirmiş ki şanslı olan erken ölüyor. Bazılarından tüm kan çekilirmiş.

Sadece 1943 senesinde o kampa anne-çocuk 20 000 bin kişi getirilmiş. Ve bunlar yahudi değil. Çeşitli Ülkelerden toplama insanlar. En çok ta o zamanki sovyet birliğinden.

İşte bu Kamp bence insanın nasıl bir yaratık olabileceğinin en büyük göstergesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Stalin apayrı konu. Hitler dış ülkelerde katliamlar yapmış. Bu da kendi ülkesinde, tahmini 20 - 25 milyon arası adam öldurmüş. Sürgün, ölüm cezası, vs.vs.
Ukrayna tarihinde Golodomor dedikleri dönem var. Stalin sayesindedir. Tüm iyecek ve ekin mahsulune el koydurmuş. İyecek saklayanlari olduğu yerde vururlarmış. 1 senede 2,5 milyon insan açliktan ölmüş. Başka kaynaklara göre toplam 10 milyon açlıktan ölen. Bazı bölgelerde, İnsanlar cesetleri yemeye baslamışlar. Amaç Ukrayna halkına itaat dersi vermek.
Sosyal ağlarda paylaş

ya konu avrupalı olunca onlar için normal bir durum bu, hitlere şaşırmamak lazım. çok hayret edilecek bir durum değil, hep yaptıkları şeyler, fırsatları olsa yine yaparlar ki yapıyorlar zaten suriyenin durumu ortada. şimdi yazılmıyor ama 100 sene sonra nasıl anlatılacak orada yapılanlar orası önemli.

stalin ise ayrı bir konu, bu tarz katliam ve kırım slavların tarihinde sovyetlere kadar var mı bilmiyorum ama olmaması lazım,

çarlık rusya yapıyor tabi onları unutum,
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

stalin ise ayrı bir konu, bu tarz katliam ve kırım slavların tarihinde sovyetlere kadar var mı bilmiyorum ama olmaması lazım,

çarlık rusya yapıyor tabi onları unutum,

Olmaz mı , tüm tarihlerinde var. 2 nci dunya savasinda Hitler Sovyetlere saldırıncaya kadar, adamların arasında su sızmıyor.
Stalin ve Hitler bildiğin, birbirine saldırmama anlaşması yapıyor.
Alman SS subayları eğitime geliyor Moskovaya. Araları o kadar iyi.
Hatta savaştan sonra , Churchill, Stalinin yaptiklarini duyduktan sonra, "Galiba yanlış domuzu kestik" diye söylenip durmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

sovyetler üstlerinden geçerdi, patton nun falan dediği gibi alman ordusunu tekrar mobilize etseler belki ama onlarda ne kadar "gönüllü" savaşırlar belli olmaz bence

gerçi birlik sayılarına planlara vaziyete falan bakmak lazım. bir şekilde rusları savaş öncesi sınırlarının gerisine atmayı başarırlarsa, hitlerin yaptığı aptallıkları yapmaz geri kaybetmeye bilirler artı atom bombası falan var, + japonya savaştan çekilmiş falana doğu rusya nispeten açık gibi gibi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Feamer said:

sovyetler üstlerinden geçerdi, patton nun falan dediği gibi alman ordusunu tekrar mobilize etseler belki ama onlarda ne kadar "gönüllü" savaşırlar belli olmaz bence

gerçi birlik sayılarına planlara vaziyete falan bakmak lazım. bir şekilde rusları savaş öncesi sınırlarının gerisine atmayı başarırlarsa, hitlerin yaptığı aptallıkları yapmaz geri kaybetmeye bilirler artı atom bombası falan var, + japonya savaştan çekilmiş falana doğu rusya nispeten açık gibi gibi

Ruslar Berlin için çok adam ve malzeme kaybetmişti ayrıca Moskova'dan epey uzaktalardı. Patton boş adam değil sonuçta. İleri harekata devam etseler bence Rusları bozguna uğratıp kontrolsüz bir şekilde geri çekilmeye zorlayabilirlerdi. Polonya'nın yanı sıra Ukrayna'yı bile bırakmak zorunda kalırdu Ruslar. Atom bombasının yanı sıra Almanların sahip olmadığı uzun menzilli bombardıman uçaklarına, tartışılmaz deniz üstünlüğüne sahiplerdi.

Boş yere öldürdüler Patton'u.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Slat said:

ombakkombak said:
Bazı arkadaşlarımızın Adolf Hitler ve Nazi rejiminden övgüyle bahsettiğine tanık oldum ve bu beni şok etti.

Amerika, Fransa veya İngiltere gibi ülkelerle ilgili övgüylü bahsedildiğinde de şok olman lazım.. Hitler bunları kısa bir zaman diliminde yaptı, onlar ise daha uzun bir zaman dilimine yayarak yaptı.. Arada pek fark yok..

Benim gözümde ABD ve AB ile övgüyle sözeden de aynı, Hitler ile övgüyle söz edende aynı..

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Komik bir yorum olmuş. Bir insan iyi veya kötü eylemlerde bulunabilir. Ama bir ülke bulunamaz. Tabii ki bir kişinin karakteri hakkında bir yargıda bulunabiliriz. Ama bir ülke için böyle bir yargıda bulunamayız. Çünkü bir ülkenin karakteri yoktur.
Bir ülkeyi översem ancak havasını suyunu överim ya da tam tersi yererim. Belki bir milletin karakteri hakkında genellemeler yapılabilir ama onlar da yanıltıcı olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...