Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Film/Dizi Vardı?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Bone, 15.08.2022 11:43 tarihinde dedi ki:

şunları yıllardır arıyorum, bilen eden görmüş olan varsa ses etsin:

- bir film vardı highlander tribi milletin birbirini kesip durduğu. ilk başta highlander filmlerini araştırdım ama alakası bile yokmuş. katanali bi çok adam vardı. mor saçlı bi kız hatırlıyorum. filmin sonuna doğru olması lazım, birkaç kişi kapalı bir ortamda parandeler atarak savasiyorlardi, asansör boşluğu felan vardı. filmin sadece son kısımlarını izledigimden başka bisi hatirlamiyorum.

- uzay vampirlerini konu alan bi film vardı. kahraman ekibimiz uzay gemisiyle seyahat ediyorlardi. ekipte gözleri çekik ex-vampir bi kız vardı.

- Eski bir kovboyu anlatan bir çizgi film. Güzel çizimleri vardı. Film boyunca kovboyun maceralarını izliyorduk. Apaçilerle takılıyordu. Hatta bir yerde mahkemeye çıkartıldığını hatırlıyorum, beyaz peruklu yargıç vardı, masaya tokmağıyla vuruyordu. Sahneleri çok detaylı hatırlamıyorum ama filmin sonu şöyle bitiyordu. Bu adam yaşlanmış epey bir. Yanında genç bir adam var, ona hikayelerini anlatıyor, adam da bunları not alıyor. Sonra birşeyler diyor, günbatımı manzarasına doğru uzaklaşıp gidiyor.

o zaman gpt reyize soralim

ilkine celik yumruklar dedi.

ikincisi lifeforce

sonuncu icin ise gpt

Alıntı

Bahsettiğiniz çizgi film, 2001 yılı yapımı "Tex Avery: The MGM Years" adlı animasyon koleksiyonu olabilir. Bu koleksiyonda Tex Avery'in kovboy karakterlerinin maceralarını konu alan birkaç kısa çizgi filmi yer alıyor.

Muhtemelen bahsettiğiniz sahne, Tex Avery'in "Lonesome Lenny" adlı çizgi filminden bir sahne olabilir. Bu çizgi filmde, kovboy karakterimiz bir köyde bulunan şerife giderek, apaçiler tarafından kaçırılan sevgilisini kurtarması için yardım ister. Film sonunda kahramanımız, köye geri döner ve mahkemeye çıkarılır. Yargıç, beyaz bir peruk takan ve masaya tokmağıyla vuran tipik bir kovboy mahkemesi yargıcıdır. Ancak, bu sahnenin detayları tam olarak hatırlanmıyor.

Ayrıca bahsettiğiniz son sahne, "The Shooting of Dan McGoo" adlı başka bir Tex Avery çizgi filminden olabilir. Bu çizgi filmin son sahnesinde, kovboy karakterimiz genç bir kızın hikayesini dinler ve sonunda günbatımı manzarasına doğru yürür.

diyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Seru, 15.02.2023 20:36 tarihinde dedi ki:

o zaman gpt reyize soralim

ilkine celik yumruklar dedi.

ikincisi lifeforce

sonuncu icin ise gpt

diyor.

hiçbiri değil, tutturamamış. 2000'lerden izlediğim filmlerdi bunlar, çelik yumruklar 2010'lardan, lifeforce 80'lerden. sanırım benim dediğim film Bloodsuckers 2005. ilki de ikincisi de bu film olabilir, şimdi YouTube'da baktığımda ikisine de uyuyor. o derece unutmuş gitmişim.

Tex Avery ne olduğunu biliyorum da, Lonesome Lenny neymiş diye baktım alakasız bir şey çıktı:

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
goldbären, 08.03.2023 14:29 tarihinde dedi ki:

got ilgisiz kaçmış. hem en kısaları hem de diğerlerinden farklı tür.

Katiliyorum araya greys anatomi de serpilmis sanki got siritmasin diye.. 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_longest-running_scripted_American_primetime_television_series

Surdan yuruselermis.. Got reklami gibi bu..

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

şimdi bir tane dizi vardı gelecekte geçiyor robotlar dünyayı ele geçirmiş, bir tane böyle sivri kulaklı uçan bir tane var bir tane tank gibi güçlü bir robot var. insanlar böyle özel kıyafetler giyip bunlarla savaşıyor ufak bir ekip. bir tanesi uçuyordu fln. kötü cgidı robotlar. insnaları ışınlayıp esir mi alıyorlardı yoksa toza mı çeviriyorlardı tam orayı hatırlayamıyorum 90larda fln izlemiştim. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...