Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

afterdeep yola tükürenler akp'li mi anlamadım? bu şikayetçi olduğun şeyler zaten yıllardır var, niye şimdi gitmek istiyosun madem :)

arkadaşlar boş yere ortalığı velveleye veriyosunuz. bone saydıklarından bitanesini bile yapamaz akp, yapabilecek olsa misler gibi tek başına iktidardaydı 5 yıldır, yapardı.

başka bi topikte dedim, burda da diyorum. bu ülkede kürt sorununu ilk dile getiren tayyip'ti. diğer partiler kürt kelimesini ağızlarına bile almadılar. ve dtp'li olmayan bütün kürtler gitti akp'ye oy verdi, düşünün bu ülkenin kaçta kaçı bu kesim..

türban da istesek de istemesek de bu ülkenin bir gerçeği. bu soruna da değinen tek parti akp'ydi. yani chp ve mhp gibi dışlayıcı bir politikanın aksine, kabul eden ve bütünleştiren parti rolünü oynadı. ve bakın daha tayyip ilk konuşmasında hem "Gazi Mustafa Kemal Atatürk"ten hem de "laiklik"ten bahsetti az önce. tabi bunlar sadece laf diyeceksiniz ama, diğer partilere söyleyecek bişey bırakmıyor adamlar ve kazanıyorlar. eğer akp akıllıysa daha da uzlaşmacı bir politika izler, yeni bir ekonomik program getirir ve sittin sene kalır iktidarda. ve memleketi germediği, dengeleri iyi gözettiği sürece de bu, ülkemizin menfaatine olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

güzellerim kiminle savaşıyorsunuz? Kendinizlemi halklamı? halk sizsinizki zaten.

Yanı hep gönderiyoruzya onu ırağa bunu amerikaya falan, e madem hükümeti istemiyen kişiler azınlıkta ve ellerinden bişey gelmiyeceğini düşünüyorlar oraya buraya bomba bırakmıycaklarya gidicekler elbet.

coğunluğun kim olduğu belli işte, bunun cahilliği acçlığı bilgisizliği aptallığı kültürsüzlüğü yokki, coğunluk kimi secti belli secim oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Burda da var aynısı.
Daha fazlası hatta.
Dünya'nın neresine gidersen git:
Cemaatler ve Kürtler hep karşına çıkar.

Amazon'da falan yaşaman lazım anca.

Ama orada hem sen azınlıksın hem onlar.
Burda ben azınlığım onlar çoğunluk

"Burada"'dan kastın neresi?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Sir sacma sapan cikisma her seye. Oylari verenler bu tipler iste. Okuz, saf tipler anlamak ne kadar zor. Turbani one surup duygu somurusu yapanlar. Eminim mhp ve chp ye verenlerin hepsinin kultur seviyeleri vs. cok daha yuksektir. En azindan vizyonu olan insanlardir... AKP'nin ciktigi sehirlere bir bakin, buyuk sehirlerden aldigi oylarda varoslardan, bu gercegi degistiremez kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

bence tartısmanız gereken konu demokrası rejımı saglıklı bır rejım mıdır olmalı

sonucta demokrasıde sızler gıbı okumus tahsıllı asmıs ınsanlar da oy kullanıyor(ben harıc butun patı)
benım gıbı okuzlerde oy kullanıyor(sadece ben)
sımdı bu durumda yapılan secım ne kadar saglıklıdır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
valla stand and fight yapınca da, "anti-demokrat" ve "darbeci" yaftası yapıştırılıyor üstüne.

sana o lafları 5 kişi diyorsa bana 50 kişi şeriatçı, takiyyeci diyor. hiçbir yere gitmem.

zaman hatalardan ders alıp geleceğe daha güçlü hazırlanma zamanı. türk genci hergününü rejim tehdidiyle dertlenip ziyan etmek yerine ülkenin ilerlemesine nasıl fayda sağlayacağını düşünüp çalışarak o tehditleri bertaraf edecektir. umuyorum ve hatta sanıyorum ki zaman içinde insanlar gerçekleri daha açık olarak görme fırsatı yakalayacak geçmişe dönüp baktıklarında.

uzaktan bump mapping güzel biliyorum da uzağa gitme bone. bak seni everme durumu da vardı hem. :p
Sosyal ağlarda paylaş

bak hala o il cahil bu ilçe varoş diye sayıp duruyosun, bu mu senin vizyonun? aydın veya okumuş dediğin adamın görevi halkı eğitmek, ileriye götürmek, mücadele etmek olmalıdır,kaçmak veya halka küfretmek değil. senin oy verdiğin parti neden iktidar değil diye bi düşün, bunda senin partinin yürüttüğü yanlış politikaların bi suçu olamaz mı? sistem belli. halk belli. herkes akp niye kazandı diye kendini yiyo, chp niye kaybetti diyeceğine..

duygu sömürüsü diye bişey mi var abi bu saatten sonra, halkın bi talebi var, biz bu talebi karşılıycaz diyosun, sömürü mü bu?

horace, ben tabi ki çok seslilikten yanayım, akp de katiyyen beni temsil eden parti değil..ama böyle vizyonsuz, devekuşu politikası yürüten partiler artık girememeli meclise, o yüzden iyi bi ders oldu bu seçimler.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halk bilincli kesime verilen addir Horace. Koyun halki demezsin mesela, Turk Halki dersin ne bileyim.

90 yil onceki emparyalist isgalden, 30 yil onceki Iran devriminden haberdar olup da bu kararlari alan kesime anca suru derim ben.

tabii işin ilginç kısmı aynı şeyi sizler için de söylemek mümkün. izafiyet işte böyle birşey.

halen ayağını yere basmak istemeyen insan da uçup gidebilir tabii, yani hayal dünyasında yaşayan insanı paçasından tutup indirme yükümlülüğümüz yok sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim askerde gorduklerim, 5 ayimi o adamlara Ataturk'u ogretmekle gecirmem, okuma yazmayi ogretmeye calismam yeterince bazi seyleri gormemi sagladi. O adamda gidip oy atiyor o sandiga, aralarinda 20 milyon verip sunu benim icin yaralasana dedigimde yapabilecek adamlar vardi, bu adama 5ytl verip X partiye oy ver dediginde yapmamasi icin hicbir neden yok. Ne kadar aciki o herifin verdigi 1oy baska okumus ulkenin gelecegi icin daha iyisinin olabilecegini dusundugu bir partiye verdigi oyu goturuyor kafadan. Hatta bunlardan o kadar cok varki 50%yle cikiyorlar sandiktan...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xaenin

Zor durumda memleketi satanlara ihtiyaç yok zaten , bb .

katiliyorum.
ben kendi adima konusayim, yurtdisindayim ve egitimim bitince dönecegim her sekilde, buralarda daha iyi sanslara sahip olsam bile.
ben de pes etmekten, kacmaktan yana degilim.
evet belki hayal kirikligina ugradik, muallakta kaldik ne yapacagiz diye ama herseye ragmen birakmam ben ülkemi.

birlikten güc dogar demisler. ve bu birligi olusturan insanlar, teker teker cekip giderse, ülkesini birakirsa.. ooh ne alâ.
kosar adimlarla istemediginiz ''koyun kafalilara'' birakicaksiniz yani ülkenizi?
Sosyal ağlarda paylaş

peki, ben de şöyle bi örnek vereyim, benim harvard mezunu arkadaşım var gitti akp'ye verdi, yine amerikada siyaset okuyan bi arkadaşım ve ingilterede uluslararası ilişkiler okumuş bir arkadaşım da gitti akp'ye verdi. bu insanlar da cahil mi? yoksa vatan haini mi? yoksa acaba hakkaten bi bildikleri olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...