Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yilan seklinde bebek

unac

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Zaten nedir bu dinin tabuluğu anlamıyorum.

Bir politikacı eleştirilebilir.
Bir felsefi düşünce eleştirilebilir.
Ama din eleştirilemez.

Determinizmin doğruluu üzerine uzun ve kansız tartışmalara girebiliriz ama ondan o kadar da farklı olmayan din hakkında tartışamayız.

Sanki; ''Cumartesileri perdeleri değiştiremezsin!'' ''Neden?'' ''Yapamazsın!'' ''Ama neden?'' ''Çünkü öyle!'' der gibi.

''Bir insanın dinine saygı duyarım ama sadece çocuklarının zeki ve karısının güzel olduğu teorisine saygı duyacağım kadar.'' demiş Mencken.

Oy verdiğiniz partiler hakkında tartışabiliyorsunuz; ülkenin nasıl yönetilmesi gerektiği hakkında fikirleriniz olabiliyor ama neden evrenin nasıl olduğu hakkında fikirlerlerinizi tartışamıyorsunuz? Ben tartışılmaması için bir neden göremiyorum ama bir şekilde öyle olması gerektiğine karar vermişiz.
Sosyal ağlarda paylaş

her nası bi fanatigin tuttugu takıma laf edince o kisiyle hırlaşıyosan, aynı şekilde fanatik muslumanlara da islam hakkında ileri geri konusunca onların tepkisini alıyosun

bu yuzden bu dini sevmiyorum demek yanlıs yani, herseyin fanatigi vardır, o zaman hicbiseyi sevmeyelim, felsefik dusuncelerin, ideolojilerin, spor takımlarının, insanların bile fanatikleri vardır yani
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gönderen Mesaj
Razien @ 2007-07-18 23:32 [ duruyor ][ SiL ] [ Yanıtla ] [ Engelle ]

--------------------------------------------------------------------------------
sana sadece gülüyorum . yazdığım metni okuyupta hala hiç birşey anlamayıp konunun genelinden bir ayrıntıyı çekip onu başka bir ayrıntıyla karşılaştırıyorsun. bu insanlar bu kadar mı at gözlüklü , neye muhalefet ettiğiniz belli değil , doğru düzgün cevap verende yok kendi kendinize veryansın edip duruyorsunuz . ne amaçsız mesajlar bunlar ya

Şeklinde ÖM atmış Razien gülüyor ve acıyorum.

bu arada razien, bir süpernovanın patlama merkezine cok yakın ve aynı şekilde o sıcaklıktan molekkllerine ayrılmayacka kadar saglam bir madden yapılmadıkca bir meteor, yada bir karadeligin olay ufkundan içeriye girmediyse bırak ışık hızını ancak ışık hızının askatlarında (en az c/100) olabilir bununda bilimsel acıklamasını www.wikipedia.com a girip "light" yada "c" yazıp disambugation kısmında c (light speed) bölümüne girip okuyup görebilirsin.

ps: Birde okumamakla suçluyorsun beni ikinci attıgım posta at orada not bölümünde ne demisim "Allah'a inanmadıgımdan degile 2-3 yobaz atlayınca kan beynime sıçrıyor" demişim bence sen millete tavsiye verecegine kendi tavsiyeni dinle.Şeklinde ÖM atmış Razien gülüyor ve acıyorum.

ps2: buda www.nasa.gov da meteor light speed aramsının sonuçları gordugun gibi gökyüzünden ışıktan hızlı giden meteor vardır diyen hiç bir makala yok hiç bir sayfada tabi ingilzicen vasat-ahmak sınırındaysa o ayrı.

ps3: mumu ingilizcen varsa lütfen wikipedia da black holes diye bir arat karadeliklerle ilgili bilgilerin yanlış, ışıktan hızlı gitmek ışınlanmaktır cinsi kulaktan dolma bilgilerinse tamamen yanlış bir oku incele istersen.

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 14:28 tarihinde, Bleda tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

razien sundugun hic bi bilgi tanrının varlıgını kanıtlamıyor.sen inanıyor olabilirsin ve bunada sonsuz saygım var burdada ben inanıyorum demen bizim icin yeterlidir ancak 20 sayfayı okudum tanrının varlıgına dair bi sey sunmadan ben sundum kanıtladım hala konusuyosunuz diyosun.

Tanrı var mıdır? yok mudur?mevcut veriler dogrultusunda hic bi fikrim yok.belki bi gun buluruz kanıt belki bulamayız su anda sahsen hic bir fikrim yok

evrim teorisinin en guzel yanıysa bi teori olması ve siz burda bir hata buldugunuzda bunun yeni bir teoriyle kendini gelisttirmesi dini bu sekilde isleyemezsiniz cunku din kesin seylerden bahseder.dini tartısabiliyorsanız ne mutlu size,bence tartısılımalıda ancak bu konuda birinin cıkıpta ben buna inanıyorum demesinede karısamazsınız.

bir de hep bi mukemmel oldugunu dusunen kibirli buldugum bir gorus varki hersey mukkemmel kuslar bocekler harika.hayır hic bi sey mukkemmel degil.bu cocukta hic birseyin mukkemmel olmadıgının kanıtı ki bırakın cocugu bizlerde mukkemel degiliz bu evrende degil.hedef budur kusursuza dogru ilerlemek ancak kim kusursuz kim kusurlu bu da tartısılır.evrende her zaman olasılıklar vardır ama binde bir ama milyonda bir.malesef hepimiz birer hatada olabiliriz

burda en uzuldugum seyse aman bi sonuca varmıcak ne tartısıyoruzki denmesi eger siz simdi tartısmazsanız bundan 1000 sene sonra da cocuklarınız bunları tartısıcak.ancak simdi tartısırsanız bin sene sonra belki bi yerlere varır belkide varmaz bilemeyiz ancak devam tartısmaya bol bol tartısınki bi yerlere varsın

edit:su iki paragraf yukarda yazdıgım seye hitaben belkide cocuk mukemmeldir yada bu yolda bi kurbandır bunuda bilmeyiz

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 15:14 tarihinde, karareis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

abi iyi de bu tanrının varlıgını mı kanıtlıyor ben bunu anlamadım bilim bu konuda bir sey bulamadı o halde tanrı var mı demek oluyor.bunu neden bu sekilde sundugunu anlamadım inanıyosan ne mutlu sana ama bu tanrıya varlıgına bir kanıtmı oluyor.sen bunu tanrının varlıgı kanıtlandı diye sununca anlamadım

he ayriyettende quantim fizigi hakkında bir egitimim yada akedemik bir gecmisim yok okudugum bir iki kitap anlamadıgım seylerde olabilirde senin sunus seklini anlamadım

edit:kucuk bir sey daha soyliycem diyosunuz ya aynı seyleri tekrar yazıyoruz filan abi niye aynı seyi bi daha yazıyosunki o zaman soyle yalnıs mı okuduk senin dedigini donelim bakalım suya yazımıyoruz ya ama soledigin seyi acmazsan bi yere varamayız biz anlamamısta olabiliriz
[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 16:33 tarihinde, karareis tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 16:38 tarihinde, karareis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam makaleyi arastırıyorum cidden bugün yarın koyacam . Bakın her birim zamanda enerji yaratılıyorsa bir yaratıcı var demektir ve bütün yaratılanların yapı tası aynıysa bunlar ortak bir yerden yaratılıyor demektir. Bun yaratılan enerjiler farklı kombinasyonlara bürünerek bizleri ve dyguları olusturuyor. Merhamet, vijdan gibi duyguların olusumu ve insan gibi bir mucizenin ortaya cıkısı bu kombinasyonda bir bilinci gösterir. Yok denem yanılmaysa o matematik hesabı bile bilinçtir. Cidden bu kdar basit bir şeyi ne kdadar uzattınız.
Sosyal ağlarda paylaş

bak bilimden istedi yeri alıyosun "bilim adamı yaratılıyo diyo demkki yaratıcı var, hepsi aynı yrden geliyo dememki ortak nokta yaratıcı var" sonra bilimle hiç ilgisi olmıyan bi şekilde "bu enerjiler ruhları oluşturuyo demekik yaratıcı var" diyosun.

bi dışardan bak sanada komik gelimiyormu bu sölediklerin?

matematiksel hesaplar nede bir bilinnci gstersinki göstermiyor.
bütün maddeler her an baştan yaratılıyor demişsin hadı doğru bu diyelim bu neden bir yaratıcının varlığını göstersin.
duygu var demişsin ama bu neden ruhun varlığını göstersin.

Razien bişey kanıtlamak zorunda değilsin, ama kanıtlamaya calışarak senınle aynı tanrıya inanan isnanalrın kutsal saydığı şeylerle dalga gectiğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tanrının varlığını kanıtlıyorum arkadaşlar.

Dünya2nın kurulmasının denklem üzerinde ki başarım sonuçlarına bakarsak, X'in yaratım süreciini Y'nin başarım süreci ile birleşmesi sonucu oluşan varsayımın, evrimin teorisi ile çarpılması sonucu ortaya çıkan bilinç denklemi ile vücut bulan yapay olgusalların bir araya gelerek çıkan döngüsel yüzeydeki varsayım sonucu evrenin ve dünya'nın yaratılma süreci gözler önüne açıkça serilmektedir.

Gördüğünüz gibi ben size tanrının varlığını kanıtlıyorum ama siz bana yüzeysel bilgi veriyorsun diyorsunuz arkadaşlar, olmadı bu şimdi *sigh*
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle bahsi geçen meteorla ilgili razien in bilgiyi alduıgını iddia ettigi nasa ya link verdim, arama sonuçlarınada link verdim orada oyle bir şey yok. Unut yani :D

Bu arada razien sunuda ekliyim senin bahsettigin şeyler yeni teoriler, ancak yeni teorilerin bir çok kısmıda senin diddia ettigin şeyleri yalanlıyor git bid üzgün araştır istersen?

Bu arada teorilerinin ötesinde razien birde şu var, ve bu bilimsel bir kanun arkadaşım, teori degil aradaki farkı herhangi bir Ortaokul 8. Sınıf Fen Bilgisi kitabından bulabilirsin sanıorum,, peki bu kanun nedir?

Enerji yoktan var edilemez, var olan enerji yok edilemez. enerji sadece form, biçim, "yada herhangi bir şekilde misyonerlik amaçlarına saptıramayacagın hangi sıfat buraya uygun düşerse" değiştirir.

Birde yanlış hatırlamıyorsam önceki sayfalarda zar atmak matematik degildir demişsin, matematik hesaplamadır demişsinde bu konuda iki şey soyleyecegim.

1. her şey nefer alman, verdigin nefesteki y tane Avagadro sayısı kadar molekülün hareketlerinden tut, attıgın adımın uyguladıgı etki tepki, her şey matematikle ölçülüp kanıtlanabil,r, ksıacası herşeyi matematikli açıklayabilirsin çünkü evrenseldir.

2. olarakta zar atmakta uygulamalı olarak olasılık hesabı yapmakla aynı şeydir, matematiktir.

Aklıma gelmişkenekliyeyim 238596235 kere gayet uzunca postlarla sana cevapv erdigimde her sözde "tez"ine (tez i tırnak içinde yazıorum çünkü bilimsel olarak tez olmanın herhangi bir şartını yerine getiriyorlarsa gerçekten çok gülerim) gayet mantıklı çürütücü cevaplarımı yazdım, kendi iddialarımıda sundum ancak kelime oyunları dışında cevap veremedin, son bir umutla soruyorum, ciddi ciddi bilimsel bi cevap vericekmisin yobaz zihnine bi zahmet yoksa sana laf anlatmaya calısarak vaktimi boşa mı harcıyorum?

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 19:24 tarihinde, Bleda tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 19:28 tarihinde, Bleda tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...