Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yilan seklinde bebek

unac

Öne çıkan mesajlar

Evet ukala arkadaşım bleda dikkat ettiysen önceki yazılarımda bazı Stanford üniversitesinden Robert Ornsteinin makalelerini okumanı istedim. Bu teori falan değildir , bilakis gerçektir. Maddenin en küçün yapı taşının atom olmadığını bu gün sokaktaki çocuğa sorsan bilir. Öyle Avagadro demekle , gündelik diyaloglarda jargon özentiliği yapmakla olmuyor bu işler, Sizin bilim dediğiniz sadece istatiksel özetdir . Nitekim her yasanın bir istisnası vardır . (Yerçekiminin bile ! ) . Malesef insan oğlu aklına çok güveniyor ama mantığının kabul etmediği şeylerin sebebi onların olmaması değil mantığının acizliği , Bellek sahibi olabirsin ama işlemcin 0 , daha yobazla liberal arasındaki farkı bile ayırt edemiyorsun

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 21:35 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Psikoloji ruh bilimidir.Ben burda senin fizik dediğinle ruhun yani var olan herşeyin yapı taşının aynı olduğuna göre adam , İnsan ruhundan ve beyninden analizlerde bulunarak bu sonuçlara ulaşmış .Pff bıktım senin gibilere laf anlatmaya çalışmaktan . Tamam sen her şeyi biliyorsun !
Sosyal ağlarda paylaş

psikoloji ruh bilimi değildir, bireyin kendisiyle, ego problemleriyle uğraşır.
psikiyatri de ruh bilimi değildir, ruhsal/mental dengesizlik/bozuklukları araştırır ve tedavi etmeyi amaçlar.
teolojik olarak yaklaşırsak bile size karakterinizi, kişiliğinizi ve egolarınızı kazandıran şey ruhunuz değildir. Genel açıklama ve bilgi altında ruh, sizi var kılan, yaşamınızı sağlayan enerjidir.
Soyuta kaçan somut sorunlarla ilgilenen bilimleri iyice soyutlaştırmayın.
Razien, eğer herhangi bir arayış içerisindeysen, insanlarla bu konuları tartışmayı amaç edinmişsen ortalıkta peygamber gibi davranmayacaksın. Kendi algı sistemini kendine sakla, başkalarına anlatıyorsan seni eleştirdikleri için ya da sana inanmadıkları için kızma.
Şimdi dediklerimi saçma bulacak bi iki kişi, anlayışla karşılayacam.
Sosyal ağlarda paylaş

sölemiyecektim ama söliyim.

verdiğin kaynak bi psikolog, ama verdiğin bilgi fizik ve "ruh" hakkında lakin psikoloji ne "ruh" la nede fizikle ilgilenir yanı verdiğin kaynağın hiç bir gecerliliği yoktur.

bunu acık acık yazmamada gerek yoktu ama carpıtılmasın diye acık aıck yazıyorum (yalan zevkli olduğu için yazıyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ara Tanrı diyorlardı şmdi de Peygamber olduk. Tövbe estağfullah , Sacros bi zahmet baştan oku konuyu. Ben de durup dururken bunları anlatmaya başlamadım . Cüce hele sana diyeceğim hiçbirşey yok .Bledanın sorduğu sorunun cevabını yazıyorum , tekrar aynı şeyi soruyorsUN. Argo girmek istemiyorum beni zorlama

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 22:27 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 22:28 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Burası insanları ezmekten(ezdiğini zannetmek) zevk alan sadistlerle dolu. Patinin haline bak ya .Ben konuşunca da uyarı alırım. İster diplomatik üslupta konuş ister direk, kılıfın önemi yok mana belli

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 22:04 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 22:15 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Hey Allah'ım hiçbirşey bilmeden herşeyi biliyormuş gibi yapmıyorlar mı ? Psiko yunancadan gelip ruh demektir. Loji bilim eski çağlarda bilim ilerlemediği için davranışlarla ruhu bağdaştırıyorlardı. Bu şu anda da bir gerçektir ama biyolojik dinamiklerde bu kapsama dahildir.hadi sen git biraz lost, friends falan izle , kapatın artık bu konuyu yazmıyacağım yazmıyacağım diyorum , yine yazıyorum amma konuştunuz

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 23:58 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Vurguluyor ve cevap bekliyorum senden, aksi halde gözümdeki tüm okunabilirliğini kaybediyorsun ve ciddiye alınmayı beklemiyorsun ne benden ne de benim gibi düşünenlerden:

said:
Tanrıları etimoloji ve ad hominem ile kanıtlıyorlar ya, çok gülüyorum.

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 23:57 tarihinde, GERGE tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Paranoyaklıkta ruh hastalıgı dioruz, hasta olan ruhumuz mu? Kelime anlamının "ruh bilimi" olması senin bize empzoe etmeye calıstıgın anlamda "ruh bilimi" oldugu anlamına gelmez ki burada daha önceki postlarımdaki gibi bilimsel gerçeklerden ziayde kelime oyunlarıyla insanların zihnini bulandırmaya calıstıgını bir kez daha görmüş oluoruz.

ps: bu arada 2 sayfa önce ki önerimi yineliorum razien milelte oku diyecegine kendin oku anla, çünkü başkarılana akıl verebilecek kapasitede degilsin önce kendi önerdigini yap sonra görüşürüz

[ Mesaj 20 Temmuz 2007, Cuma - 00:01 tarihinde, Bleda tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ya gecen gun yazcaktim bugun yaziyim
benim anamadigim su
neden inanc konularini tartisiyosunuz
evet evrim bir inanc konusu deildir
ama evrimi bu derece savunan insanlar evrimi ateismin destekleyicisi olarak gordugu icin bir inanc kavgasina donuyo

evrim teorisinin dini yalanyalan ya da dogrulayan bi kismi yok
insannar bunu anlamiyo
Sosyal ağlarda paylaş

Senin aksine bu son yazımdır diyip 238957235 paragraf yazıp güvenilirligimi 0 ın altındaki degerele indermemek üzere bu son yazımdır. Gene mantıklı bir argüman koymak yerine ortaya laf sokmak için aciz bir çaba göstermişsin, gene kelime oyunları yazık diorum sadece sana, üstelik kendi tavsiyene uymayıp topici baştan aşagı anlayarak (harun yahya müridi kıvamında oldugundan işine gelen şeyleri anlamak yada işine yarayabilecek şeyleri çarpıtarak kendine yarar saglayabilecek hala getirek hariç neyi anlayabilecke potansiyelin var apayrı bir topic konusu) okumadıgın çok belli. Ne demişim ikinci postumda (ki bunuda ikince söyleyişim al kendi tavsiyene uymadıgının başka bir kanıtı, Allah a inanmadıgımdan degilde gayet bilimle açıklanabilecek şeyleri dine çeken yobazları görünce kan beynime sıçrıyor demişim) sen Allah a inanıyorsan bende inanıyorsam ve senin iddiana göre ben ruhsal boşluktaysam sende ruhsal boşluktasındır bu durumda kendinle çelişirsin (Bak kendi tavsiyene uymamanın bedeli). Neyse git takıl hatta biz seni tutmayalım bugun bizi aydınlıga ugrastırıcan die namaz kaçırmıssındır git onları öde hadi bb bizede.

ps: bone birde bu topicte kimse evrim varsa din yoktur demedi dikakt edersen dine yatkın arkadaşlarımız (ve konuşuyor olsaydık son iki sözcüge kesinlikle aşagılayıcı bir tonlama yapardım kabul ediyorum) evrim varsa din yoktur deyip bilimsel şeyleri, dine alet ettiler o yüzden yyanlış insanları uyardıgını düşünüyorum ona ragmen haklısın evrim ne dini reddeder ne kabul eder, ister tesadüfen oldugunu düşünürsün, istersne Allah tarafından tetiklendigni, kotnrol edildigini vs nasıl düşünmek istiyorsan ancak Razien gibi konuya gayet bilimsel yaklaşılan bir yerde "Bence Allah ın yaptıgı bir iştir demek yerine) bunu Allah yapmıştır bik bik bik die diretir, ardındanda mantıklı açıklamalara kelime oyunlarıyla geçiştirmeye çalışıp kuantum fiziginden ilerleyen bir olayı psikolog olan bir adamın görüşleriyle çürütmeye calısırsan rezil olur, haklı tepkinide alırsın. Bundan sonra konusuyorsunda ben ikiyüzllük derim, öbürüde kara cahillik.

[ Mesaj 20 Temmuz 2007, Cuma - 00:15 tarihinde, Bleda tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yürü git Bleda , düz mantıkla nereye kadar , bundan sonra sizinle Ali ata bak , şeklinde cümleler kurarak konuşucam. Boşluktan kastım yazdıklarımın içine vesvese düşürmesi ve ya doğruysa sorusunun seni rahatsız etmesi . Bu yüzden kendi gerçeklerini kanıtlamak i.in var gücünle uğraşıyorsun . Evet bu son msajımdır diyorum ama senin gibiler yazdıklarım anlıyamayacak kadar sığ olduğu için tekrar tekrar açıklamak zorunda kalıyorum. Bilim, Din yoktur sadece gerçekler vardır. Bilim gerçekleri fiziksel sonuç-sonuç ve neden - sonuç ilkesine göre açıklarken din ( BUNLARIN HEPSİNİ KABUL ETMEKLE BİRLİKTE ) nede-neden-sonuç ilkesine göre açıklar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...