Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TBC= wow un sonu

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Kendi fikrim olarak Outdoor PVP keyfi >>>>>> BG&Arena keyfi

BGlerde premadelerden ne kadar nefret ettiğ*imi dahi anlatamam. Yani sen tek başına sıraya girmişsin ve en azından başa baş bile olsa yenilmeyi göze almışsın ama bi bakıyorsun karşında öküz gibi premade yani bütün takım 1 kişiyi öldüremeden adamlar oyunu bitiriyorlar yani ne onlar ne de biz oyun keyfi almıyoruz. Onlar sadece 3 tane hızlı coin almış oluyorlar okadar yani zen zaten premade girdinmi itemının önemi yokki daha iyi itema ihtiyacın olsun. Kısacası sevmiyorum premade.
Sosyal ağlarda paylaş

wow pvpsini hic sevmedim. duz mantikdan midir nedir surekli ayni amacla kosturuyorsun bglarda. hatta belki de kotu olmasinin sebebi pvpnin bir amac cevresinde donmesi. yok yani istedigim alip basimi pvp yapmak, bg da yapilabilinir gerci ama mutlaka cevreden bir etkilesim soz konusu. ha illa ortak hareket edeceksin diye bir kural ama bir yerden sonra mecbur kaliyorsun. arena geldi diyoruz onda da min 2 kisi olmak zorundasin (gerci oyunun neredeyse tamaminda hep birileri ile olmalisin). pvp de class dengesizliginden olsa gerek blizzard guvenemiyor gibime geliyor 1vs1 olmasina. ee geriye kalan secenek lvl kasmakla ugrasanlari ganklemek.

outdoor pvp'yi de begenmiyorum. zonelarin ortasindan ziyade soyle kiyisina felan ilistirilse belki. onun da heyecani bir yere kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence battleground olayı toptan kaldırılmalı. Battleground ne ya? Salıcaksın kendini azeroth'a, koşturacaksın avlayacaksın düşmanını. Town basıcaksın vs vs. Çocuk gibi bayrak peşinden koşmanın falan ne mantığı var? Ayrıca istediginiz kadar iyi olun, elleri yüzgeç olmayan her insan item farkıyla kazanır. Retard olmadıgı sürece skill farketmiyor. Ayrıca daha çok rp content lazım. <3
Sosyal ağlarda paylaş

lol oyunun iddiasını bir kere kavrayamamış çoğu arkadaşlar, 1vs1 için dengelenmediğini kaç kere söylediler. 1vs1 gayet abuk birşey ve ayrıca dağda bayırda milleti genklemek pvpsi arıyorsanız gene yanlış oyun. adam tank build yapmış akşamki raide ot çiçek topluyor hadiii sen dalıyorsun. ne anladık şimdi?

wow bg'si kontrollü, dengeli takım ortamı pvp'sidir. oyunda sınıflar, karakterler bu şekilde kurulmuşken 1vs1 filan özlemenin alemi yok çünkü hiçbir zaman niyet bu değildi. beğenmeyen beğenmez eyvallah da tbc'ye suçu atmanın alemi yok, wow size göre değilmiş deyin bırakın gitsin. böyle "vurun abalıya" modunda veryansın etmek abuk oluyor.

benim karakterim şu anda 1vs1'de lvl 60 bile zor öldürür ama çevremdeki insan sayısı arttıkça karakterimin pvp kapasitesi ortaya çıkıyor. işte bunun gibi, herkesin bir olayı var bir rolü var. öyle çat çut rogueumla gireyim keseyim tek tek diye düşünüyorsanız yanlış oyun, sabah akşam tekme tokat yenir öyle sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

sam iyide outdoor dada gayet guzel premade yaparsın.
1vs1 bu oyuna göre değil, kapıcan 3-5 arkadaşını AMAÇLI bir ekilde saldırıcan.
Bg de oldurdugun adam acı cekmıyor olmuyor, en fazla 29 sanıye sonra full can full manayla doluyor.
E ne anladım ben bu işten?Outdoorda biryer basmak,Adamı yaratıklara kestirtmek - ki durabiilitisi gitsin eheh - mukemmel bir duygu.
Ve riskli, bg de risk yok ole mal mal kosup kosup adamı olduruosun.

Bglerde ab bazen zevklı oluyor, oda karsı takım premade sen premade sen.Oda bir zorluk yarattığı için yoksa çok sıkıcı, ha yaratık kesmişsin ha bg yapmışsın.
Karşındaki acı çekicek ki sen zevk alasın.

Gank olayına gelince sam,
Oyunda kazanmakta var kaybetmekte, o tank warrior n ot mot toplarken ganklenmesi kotu bisey degil, cunku zaten dışardasın o riski göre göre alıyorsun.En son DK larda kalkmıştı güzelleşmeye başlamıştı oyun.Hk yıda kaldırsınlar tam olsun herkes outdoor yapsın.
Benim zamanımda kimse zevk için Bg yapmazdı, item için yapardı.Var mı böyle saçmalık, zevk almak için oynuosun ama almıyosun.
pff
Sosyal ağlarda paylaş

WPVP nin yerini tabii ki BGler ya da Arenalar dolduramaz:

[spo][/spo]

[spo][/spo]

[spo][/spo]

[spo][/spo]

Ne var ki, bu tip organizasyonlar high-lvl instance kasmak kadar, hatta daha fazla vakit istiyor. Karşılığında ne var? Hiçbir şey. Blizzard her oyununda uyguladığı sihirli formülü wowa da uyguladı. Item, lvl, rep, craftlar için farm vs vs vs. Tek başıma oynamayı sevdiğim bir oyun olsa uğraşırım bunlarla ben de; ama MMORPG ruhuna meydan okudu Blizzard. İşin kolayına kaçtılar bence. Yoksa wow oynanış olarak mükemmel, ama oynamak isteyecek bir oyun olmadıktan sonra neye yarar?

Sosyal ağlarda paylaş

ne bu simdi wow mu ideoloji mi? bir oyunun iddiasi "en iyi x'in oldugu oyun" olur anca. 1vs1'in yeri olmayabilir oyunda. iste benimde elestirdigim nokta bu. gank'den nefret ederim. "lvl kasmakla ugrasan" gibi bir cumleden bunu cikartamayana da birsey diyemem.

basligin adinda tbc olabilir ama cogu postlarda sadece tbc ile alakali yorumlar elestiriler yok. ilk gunden beri wow da pvp boktan derim ve yapmamda. asil abukluk sadece pvp sistemine yapilan bir elestiriyi kicindan anlayip "bu oyun size gore degil gidin baska bisiy oynayin" demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

"Oyunda kazanmakta var kaybetmekte, o tank warrior n ot mot toplarken ganklenmesi kotu bisey degil, cunku zaten dışardasın o riski göre göre alıyorsun"

yoo, hiçbir riski göze filan aldığı yok adamın ot toplamaya gitmiş. hoş gerçi normal ve pvp realm ayrımında bitiyor bu olay ama ben her zaman 'isteyene pvp' anlayışını savundum. zaten bu yaklaşımda olmayan oyunları da birkaç aydan fazla oynayabilmiş değilim. eğer niyetim varsa pvp yapmaya eyvallah, yoksa elalemin işsiz güçsüzüyle uğraşmam. battleground ve arena sisteminin en güzel kısmı bu, herkes oraya savaş yapmaya girmiş işte. o world pvp denilen olayda aslında kavranmayan şey oraların da azeroth veya outland'in, oyun dünyasının bir parçası olduğu. nasıl stratholme'a girince aslında o şehrin içine giriyorsun, aslında wsg'ye girince de world mapte görmediğin ama ashenvale ile barrens arasındaki bir vadiye giriyorsun. uzayda değil orası.

"wow geldi , gank kötü ve saçma bi olaymış gibi düsünmeye basladi bazı bazı insanlar"

o 'bazı bazı insan' 98'den beri bu düşüncede uo'daki pvp tarzını ilk duyduğundan beri, ortada wow'un w'si yokken. yanlış kişiye yeni yetme muamelesi yapıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bu adam sahiden çok eski :) paticiki bildim bileli burda 2002lerden beri. world pvp sahiden zaman zaman zevkli olabilir, tabi bunun zevkini en çok son levela ulaşmış end gamerlar alır, arada hala 70 e ulaşmaya çalışanlar da yalan oluyorlar; tabi saldırıp saldırmamak tamamen kişiden kişiye değişir. çok düşük levelli adama saldırmak psikolojik olarak ele alına da bilir ama bu biraz ciddi bir yaklaşım oldu :) sonuç olarak oyun dışında da kendinden güçsüzü ezme ona üstünlük gösterme ve kendini bu şekilde tatmin etmek isteyen çok insan var. ama sonuçta bu sadece bir oyun ve bu oyunu pvp serverında oynuyorsak malesef istesek de istemesek de düşük levellarda yüksek levelli oyuncular tarafından tacize uğramak söz konusu. bence gank yemek ya da kendinden 30 40 level yüksek biri tarafından saldırıya uğramaktan ziyade wow'un en büyük sorunu bir kısır döndü içine girmiş olmasıdır ve kendini tekrar eden oyun anlayışı ama tabi hala en çok oynanan mmo ve daha uzun bir süre daha da böyle kalacağa benziyor. pvp den zevk alan biri olduğum için wowda da pvp den zevk alabilmek için illa pve yapmak durumunda olduğumuz için bana ters bir oyun yapısı var ama gene de oynamaya devam ediyorum eski sıklıkta olmasa da. tabi warhammer online dedikleri gibi pvp tabanlı ve pvp yaparak da karakteri geliştirebileceğimiz bir oyun olacaksa ben o piyasaya çıktığında onu tercih edebilirim wow'un yerine ama wow oynayan adama da neden wow oynuyorsun demem; kimi pvp den zevk alır kimi pve den. bu insanın kendi zevkidir ve herkesin zevki farklıdır
Sosyal ağlarda paylaş

30 40 arası birinden gank yemek sorun değil ki.
Ya savaş halinde olmasada baya gergin olan bir dünyada Güvenliksiz mekanda takılıyorsun, sonra düşman beni öldürmesin diyosun.
Niye?saçma değil mi?
Ben levellarken, 20 25 arası ashenvale da düz yolu kullanamazdım mesela. imdiki levelladığım karakterler zevksiz bot gibi yaratık kesiyorum, ne ganklenme korkusu var ne onunheyecanı.
Ilk çıktığımı hatırlıyorum contested territory e, 30 metre gidip geri dönmüştüm =))).
Sesi açıp herhangi bir çıt da kaçmayı düşünen bir adamdım işte bunun zevki başka nerde var.
Sam tercih meselesi tabiki, sende etmiyorsun - ztn pve realminde levelladın safiri -
ama pvp realmini tercih etmiş insan, gel beni ot topluyorken kes istersen demiştir.
Mesela yeni bir warrior levellıyordum, sırf yeni mekan olsun sıkılmayım diye adını imdi unuttuğum - yuh bea- dire maulun olduğu mekandaki ally adasında naga kesiodum.
yaklaşık 40-50 dakika bir hunterla kesiştik.Kesiştik diyorum çünkü bi o bi ben, bundan daha zevkli bişi var mı?
Bg ler olayı resmiyete döküyor, Yarışcaksan pistlerde yarış gibi insanın halinden anlamayan bir ey.

Korku olmadımı, kaybedicek birşeyin olmadımı pvp yapmak sıkıcı ben burda sadece ot mot toplayan adamı ganklemekten bahsetmıyorum. Quest yapmaya çalışan 4 kişiye en kilit yerde 1 kişi saldırıp temizlemenin verdiği hazdan bahsediyorum.Çünkü o adamlar dirilip kesinlikle beni tecavüze gelicekler =)
Sosyal ağlarda paylaş

yahu pvp yi serbest bırakmayacaklarsa neden pve/pvp diye serverları böldüler o zaman?

baştan demedilermi size bunları bunları göze alıyorsanız pvp ye girin demediler mi?
dedileeer eeee???

hem pve hem pvp server da charım da war ve ben pvp 100% özgürce yasamak istiyorum gerekirse lvl 1 adama gank ta yapmak istiyorum cünkü canım istiyor
firmalar buna engel oluyor işte benim sorunum bu ve benim "bazı insanlar" dedigim bu işte pvp ye mızmızlanıyorsan yok ganklandım yok öle mi olurmuş vs. diye
zamanında pvp yi secerek bunları göze alanlar kendileri idi
sam ide biliyorum palaz0r rank14 ü vurmuştu bi ara hatta sanırım
wow un yanlışı sehrin her bi kosesine lvl 65 guardlar dikerek , en ufak bi sehir baskınında 10larca yeni guard spawn ederek hem mmorpg ye ihanet ediyor , hem rp ruhunu batırıyor. madem faction leaderler ölmesin istiyorlar guard spawn edip world pvp yi bok edeceklerine versinler faction leaderler öküzcinsi bi silah vurduguna 1shot yapsın gitsin delikanlı olan kessin sonrasında işte. oyunu sırf pve yapmayan adam hiç gelişemez mantıgına sokan blizzard , yeni guardian setlerinin kalitesi bile bunu ispatlayan cinsten. cidden conan dan cok umutluyum bu konuda umarım aynı hataya düşmezler. cünkü gördükki crafting in degersizleşmesi , pvp nin sıradanlıgı mmorpg basligi altındaki bir oyunu a-sosyal bir oyun haline nasıl dönüstürdügünün bir no'lu kanıtı wow
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada başlıktan saptık.
Tbc- bugun alıcam yenıden baslıcam - 'den hemen once blizz dkp leri kaldırarak world pvp ye güzel bir yol vermişti, Zaten bazı açık pvp mekanları insanları cesaretlendiriyordu.

Dünde arkadaşla konuştum world pvp baya iyi bir yerdeymiş oyle dedı.
Yani tbc iyi =)
Sosyal ağlarda paylaş

e o denilen olay sonuçta zaten var, keyfine kesmek isteyen gider keser pvp serverında istediğini açıkta. sizin istediğiniz o değil, bunu yaptığınız için ödül almanız. vaktinde battlegroundsuz ilk ham honor sistemini koyunca bu oldu zaten, hatırlıyorum forumları filan süperdi kudüs'ün ağlama duvarından bir portre gibiydi.

"world pvp yapayım" diyene halen var ama özel ödül işte ancak hellfire tokenleri filan. DK'leri de kaldırdılar zaten yazmışsınız. gene isteyen gidip faction leader filan basıyor bizim normal emerald dream'de bile. isteyene gene ekşın var her şekilde. madem keyfine oynamak istiyorsunuz gidin keyfine şehir basın, neden ödül bekliyorsunuz?

ha ben r14 ve bütün bg'lerle exalted olduktan sonra 'keyfine' bg yapmaya devam ettim ve şimdiki hk sayısı hatta r14'e kadar topladığımın üç katı neredeyse. gayet de keyif alıyorum halen ödül versin vermesin ki healerlara yönelik pvp eşyası resmen yok ana setler hariç, honor birikti öyle duruyor belki eklerler birgün diye. tokenler mailde yokoluyor hergün ancak potion filan için harcıyorum arada. merak etmeyin yani her bg oynayan eşya toplamaya oyanmıyor.

arena ise gayet mantıklı, amaçsız deathmatch lazımdı ve koydular. yok kim daha hızlı kaçıyor yok flag caplerken kimin cc'si daha uzun olayları karıştırmadan. maksatsız adam öldürmek isteyene alın size dediler. o nagrand'da içine girip gördüğünüz yer işte, o da world pvp bg de world pvp. gank pvp isteyen de gitsin ganklesin ona da mani olan yok. lvl 20 adamı kesene epic silah mı vermeleri lazım 'pvp'yi öldürmemek' için anlamadım doğrusu?

ekleme: ben de gidip orgrimmar undercity bastım zamanında da hiç keyif veren birşey değil. lowbie gelir ölür ne anladım ben ondan? ya da millet toplanır guard çağıran boss arkasına o zaman üşüşürler sırtlan gibi. kessem de kesilsem de tatmin etmedi beni hiç çünkü bir denge yok. terazi ille ki bir tarafa ağır basıyor. bg'de de hiçbir zaman denk değil ama kişi sayısı aynı lvl aynı en azından. ama arenada gayet iyi bir denge var, olay class dengesine kadar iniyor ki wow sistemiyle ulaşılabilecek azami denge denebilir.

[ Mesaj 10 Nisan 2007, Salı - 10:34 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

yok yaw benim dediim ödül olsun degildi aksine ödülüm en fazla kestiim bi kulak olsun vs. (diablo daki gibi) aksine bgler geldikten sonra millet bglere ödül icin girerken world pvp bişey vermiyor neden yapayım? denilmesi sorun benim icin

"git yap pvp ni tutanmı war?" tutan war evet.
benim gidip 20 dakika guard ganklayıp birilerinin gaza gelip sehre dönmesini beklemek se world pvp , meh ne anladım o işten ?

[ Mesaj 10 Nisan 2007, Salı - 11:43 tarihinde, scorch tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

OYnadığı chardan Sam kadar keyif alan bir başkası olduğunu sanmıyorum yani ilk günden beri tek eşli takılıyor Sam :)
Benim BGlerdeki kıl olduğum mevzu sorumluluk sahibi kişilerin tower defansta kalıp diğerlerinin eğlenceli kısmı yaşıyor olması yani bende deliler gibi bayrak kavgasına girmek istiyorum ama bırakırsam twerı biri kapacak yani defansta kalmanın bi artısı olmalı bence.

[ Mesaj 10 Nisan 2007, Salı - 11:54 tarihinde, Absolut tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yukardaki mesajımda alınan SS'ler, Westland'in hakimiyeti için yapılan bir savaştı. PVP/RP serverında. Son ss'de gördüğünüz üzere, düşmanı mezarlığa kadar itip, orda tutabildik. Böylece savaş mutlak galibiyetimizle sonuçlanmış oldu. IRC, forumlarda muhattap olduğum düşmana! havamı attım bu çok güzel.

Sam'in söylediği gibi ani baskınlar zaten gank demektir, WPVP için tarafların karşılıklı organizasyonu lazım.

Neyse konuya dönersek. Blizzard çok şeyleri eksik yaptı oyunda. Bu WPVP'nin olacağı önceden belli değil mi? Belli. Event servera bildirilip, galibin belli bir honor alacağı ve WPVPcilerinde pvp itemlardan faydanlanmasına imkan sağlayabilecek bir sistem mesela?

PVP flag olayı ne saçma. PVE serverı da olsa senden yüksek lvl adam seni kesebilmeli ama bir kere. Belli bir sürede vs 2. kere keserse eksi puan almalı. Aynı lvl ya da lvl aralığında ki adam sorgusuz sualsiz birbirine saldırabilmeli. 2 geyik sonra kes adamla mücadele edemiyorsan, sonra yap questini. TBC gelir gelmez 3 günde lvl 70 görmeyelim. Zor olsun lvl 70 olmak vs.

Dağınık oldu; ama ayda 5000$ verip işe alsın beni Blizzard ne fikirler var bende. Ha bende var, Blizzard'ta nasıl yok? Wow işin kolayına kaçıp yapılmış bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

PvP Gank davasiyla ilgili tartismalar kadar anlamsiz bir tartisma daha yok Ciplak namaz kilinabilirmi tartismasi bile daha manali
PvE realmi diye birsey var oraya gitsene ya! PvP de gank var PvE de yok iste bu kadar istedigini secme hakki vermisler daha ne istiyorsun

[ Mesaj 10 Nisan 2007, Salı - 16:41 tarihinde, onurdolar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Hehehe rp diyince her ismin başına lordum ekleyip gezinen ultimacılar geldi aklıma bi an :D Absolut değil başkası söylese bin tane laf ederdim burada ama oda bilir diye düşünüyorum :P Rp oynamak zevkli wowda :D Sürekli sarhoş gezdiği için paladin olamamış bir gnome warior oynamıştım zamanında acayip zevkli oluyordu :D Elimde kola değil ama kahve vardı ve bazen gördüklerimin peşine takılıp içki parası istiyordum doğru :P AMa şu sıra Orgrimmarda AH'de gördüğüm 3g pls 2g pls diye gezen lvl 13-14 adamları gördükçe bizim yöntem daha iyiydi en azından bi dansediyorduk para için diyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

@Absolut: Sen yapamıyorsun diye yok anlamına gelmiyor. 2 senedir sadece RP serverlarında oynuyorum, çünkü pvp serverlarında ortalığı birbirine katan ninjalardan, teenlerden, lamerlardan, ego savaşçılarından usandım. RP serverları çok daha sakindir, çok daha kaliteli bir kitleye sahiptir, yaş ortalaması çok daha yüksektir. Ayrıca rp'ye laf atan adamın sorunları vardır, babası küçükken kolunda sigara falan söndürmüştür. RP deyince nedense pvp server'ı oyuncuları hemen dilenirken in character bir dil kullanmayı anlıyor. Garip.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...