Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nihal Atsız

Apache

Öne çıkan mesajlar

bati bölgelerde yasayan ermeniler katoliktir,ve tehcire tabi tutulmayanlar bunlardi (istanbul-marmara-izmir)ama dogudakiler osmanli ile daha kaynasmamis ortodoks milliyetcilerdi ki,çeteci tabir edilenler bunlardir..

kurtulus savasinda yanimizda savasan bati ermenileri tabii vardi,toptan suçlamak yanlistir...irkçilik türklügü bölecek en büyük tehlikelerden biridir..
Sosyal ağlarda paylaş

bu gün edebiyat yazılısına çalışırken fark ettim.Lise 3 edebiyat kitaplarında Nihal Atsız'ın " Ruh Adam " adlı hikayesini almışlar ve buna 3 sayfa ayırmışlar.Bayağı da iyi bahsetmişler biyografisinde.

Öğretmenimiz atlayıp geçmiş,bende farkına varmamıştım daha önceden sordum,işlememize gerek yok onu dedi.

Bunun gibi birinin yazılarının Lise kitaplarına konulması ne kadar doğru ? Sonra Ogün Samastlar türüyor ...
Sosyal ağlarda paylaş

düşüncesi ne olursa olsun sonuçta bir türk edebiyatçısı. hatta geçen gün Kadir Has'ın biyografisinde lisesindeki büyük edebiyaçılardan bahsedilirken (öğretmen olarak) birçok isimin yanında Nihal Atsız'ın adı da vardı. sonuçta o kitapta bir edebiyat kitabı, bence orada olmasında bir gariplik yok. Edebiyat kitaplarında Nazım Hikmet te olmalı Nihal Atsız da Can Yücel de
Sosyal ağlarda paylaş

said:
13- lisenin ilk sınıfından itibaren edebiyat ve fen kolları ayrılarak yalnız bir tarafa istidatı olan pek çok değerli talebemizin parlak istidatlarının körleşmesinin önüne geçilmelidir.

21- liselilerin fen kollarında laboratuvar çalışmaları arttırılmalı ve talebe yurt için yaratıcılık kabiliyeti daha bu sıralarda inkişaf ettirilmelidir.

bu iki madde dışındaki diğer tüm maddeler tamamen saçmalktan ibaret.

bu arada siteye girdim biraz göz gezdirdim ve sağ tarafta aşağılara doğru bi yazı var "Bu siteden her türlü alıntı yapmak serbesttir. Sitenin tüm hakları
TÜRK MİLLETİ'ne aittir." diye, kopardı beni =D
Sosyal ağlarda paylaş

Edebi eserler hakkında genelde yorumsuz kalmayı tercih ederim,genelde ayrım yapmadan okurum.

Benim burada demek istediğim Nihal Atsız gibi birinin eserlerinin bir okul kitabinda ne aradığıdır.Okul kitaplarında gerçek edebi eserler olmalı,klasikler olmalı,Dünya ve Türk edebiyatina damga vurmuş eserler olmalı,milliyetçi yazılar olmamalı.

Sonra Oguncükler çıkıyor ortaya...
Sosyal ağlarda paylaş

oguncukler edebiyat ile ciksa keske

o oguncukler edebiyat in E sini biliyorlarmi aciba
edebiyat ne olursa olsun edebiyattir, edebioyatta ideoloji ayrimi olmaz

ayrica bu ulkede ataturk hikayede agliyor diye mufredattan gercek bir olayi cikartan, eski basbayanlarimizdan birinin ucuran kocasinin sacmaliklarini koyan bir zihniyet var

ama edebiyata kisitlama getirirsek kitap yakan askeri cunta zihniyetinden farkimiz kalmaz

nihal atsiz irkci olabilir ama bu eserlerinin degersiz olmadigi anlamina gelmez
Sosyal ağlarda paylaş

telekom gitsin bu siteye erişimi engellesin bi zahmet
yermi yemezmi işiinemi gelmez orasını bilemem ama basbaya ülke içinde bölücülük propagandası yapan serserinin teki bu adam

direk yazmış ii cocukların bozulmasını engellemeli kötü cocuklarıda bi güzel sopalamalıyız ki adam olsunlar

lan ilk okul 1 e giden cocugun nesine göre iyi kötü ayrımı yapıyorsun kendi kurdukları düzen icinde geberip gitmelerini temenni ediyorum.

said:
Türk nüfusu önümüzdeki yıllarda "geometrik" bir ekilde azalmaya devam edecektir. Bizim gençler bu oyunu mutlaka bozmalıdır, tabii kendi yurdumuzda zamanla etnik duruma düşmek istemiyorsak.

but my queen, sparta need sons! aklıma geldi güldüm bi an :)

hadi gencler iş basına

[ Mesaj 05 Nisan 2007, Perşembe - 09:28 tarihinde, scorch tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ya viktor haklısın tamam düşünce ne olursa olsun ayrılmamalı,ama ister Atatürk olsun ister Hitler olsun ister başkası.Okulda okutulan kitaplarda siyasi veya ciddi sosyal düşünce adına hiçbirşey olmamalıdır.

Ogüncükler edebiyattan anlamıyor ama okula da gidiyorlar,bunları da okuyorlar.

Tamam belki o tiplerin oluşmasında ufak bir olay bu ama okul kitabi bu sonuçta.

Siyasi düşünce tarih derslerinde olabilir ancak görüşümce o da olaylara bakış açısı adına,
Sosyal ağlarda paylaş

Bakirköy Ruh ve Sinir hastanesinden bir hastaylamı konustun bu maddeler anca öle birnini azından dökülebilir

Ayrıca Osmanlıda ermeni taburu vardı çeteciler olayı yüzünden dogudaki ermeniler sürüldü sürgün osmanlının en iyi sartlarında bile birçok insan göç sırasında soguktan hastalıktan öldü bu konuda o devirde elde avucta bisi olamdıfgından böle oldu tam kessek istanbuldaki ermenileri neden sürgün etmedik çünkü dogudaki bazı kanı bozuk lar yüzaünden tüm dogu cezalandırıldı.

Hepimiz adem havva nın cocukalrıyız ırklarımız aynı sonucta hepimiz insanız
Sosyal ağlarda paylaş

zaten okullardan siyasi dusuncelerin cikarilmasinin sebebi oydu

ulkesiyle, gelicegiyle ilgilenmiyen ya kendisi derslere gomen yada futbol kari kiz para ucgeninde dans eden ideolojisiz beyinsiz dusunmeyen bir genclik yaratmak

adama ulkenin bakanlarini sorsan sayamaz ama nokia nin son 3 yil icinde ciakridgi modellerin ozelliklerini ezberden okur
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihi kendi zamanında yargılamak lazım.
Nihal Atsız II. Dünya Savaşının en azılı yıllarında o sağcı akımların da etkisiyle milliyetçiliği biraz da Alman milliyetçiliğine benzer bir hale getirmiştir. Hatta II. Dünya Savaşında Almanların yanında Savaşmamız gerektiğini de söylemiştir.
Atsızın milliyetçiliği anti-sosyalizm ve anti-İslam üzerine kurulu olduğu söylenebilir aslında. Türkçülüğü biraz fazla abartmış diyebiliriz.

Aynı zamanda Türk milliyetçilerinin de köşe başı yazarlarından biridir. (Gerçi bizim ülkenin milliyetçileri okuma yazmayı ne derece kullanıyor o da meçhul)
"Bozkurtlar Ölümü" ve "Bozkurtlar Diriliyor" kitapları ile ilgili, zamanında komünistler nasıl manifestoyu okuyorsa milliyetçilerde N. atsızın bu kitaplarını okuyormuş diye bir şeyler duymuştum.

Aynı zamanda II. Dünya Savaşının sonlarına doğru Sabahattin Ali'yle (ki Sabahattin Ali de solcu bir yazardır) davası vardır. O kadar ki bu dava artık sağ-sol davası halini almıştır. Davanın sonucu da Türkiyenin tarafsız tutumunu belli edecekmiş gibi herkes tarafından izlenmiştir. Savaşın sonlarına doğru da Almanyanın kaybedeceği kesinleşince Nihal Atsız da bu davayı kaybetmiştir. Bir süre sonra da zaten aşırı görüşleri yüzünden tutuklanmıştır. Gerçi daha sonraki yıllarda DP ve CHP arasındaki çekişme sayesinde Nihal Atsız ve bir kaç tane daha Pantürkist serbest bırakılmıştır bir süre sonra da Sabahattin Ali öldürülmüştür ya orası artık işin kokulu kısmı...
Sosyal ağlarda paylaş

valla turkiyede iki olay benim ideoloji turk halki ustune dusuncelerimi paramaprca etti

-abi ben komunistim superim ben kharolsun emperyalizm yasasin halkalrin kardesligi

-yaa olemi marx diyorsun demek

-marx mi o kim?

-ehmm yani sen karl marx i bilmiomusun

-yok abi komunistmi oda?

-yokh kendisi liberal tayfadan cok pis emperyalist propagandasi yapar

-vay adi herif, bi guzel sopalamak lazim

-heee ......

---------------------------------------------------------------------

bide kadikoyde arasokakta gorudgum bir afis

Kahrolsun Fasizim!
Istanbul Ulku Ocaklari
Sosyal ağlarda paylaş