Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aah ahhh dedirten oyunlar (veya nostalji rüzgarlari)

DeLi_CeVaT

Öne çıkan mesajlar

Final Fight
Captain Commando
Tumplepop
Snow Bros (1)

Bi tane silahlı simulasyon oyunu vardı, el bombası filan atıodun, Vietnam'da geçiyordu, o oyun mesela.

Bilardo vardı, hatun soyuodun, bonus falan vardı :p

Sonra sonra, SF 2.5 (olllmmm bizonda ilk round perfekt alıp, 2. roundda süre bittiğinde 2nizde de hasar yoksa, ortaya Ruy'un öğretmeni geliomuşşşşş)

MK1, (olmmmmm, bak, Ermac çıkarcam şimdi) Ermac = Error Macro :p
Sosyal ağlarda paylaş

Supaplex!

Oyunu ilk keşfettiğimizde adını bilmiyoduk "çip" koymuştuk biz de adını, üstünde yazı olmayan bi disketteydi, oyun başladığında ekranda yazan kocaman supaplex'e dikkat etmeyecek kadar da şebelekmişiz demek ki =) Ben geçemezdim bölümleri hep arkadaşım geçerdi sonra diskete o geçilmiş haliyle kayderdi bana verirdi ben de yeni bölümlere bakardım mal gibi eheh =)

Sosyal ağlarda paylaş

Aldığım ilk oyun da Test Drive II'dir. Ondan önce amiga felan vardı da PC zamanlarını düşünüyorum ben, bi de bilgisayarla bi kaç oyun gelmişti neydi onlar hiç hatırlamıyorum bi tanesinin adı Havoctu sanırsam...

Bi de ismi 'T' ile başlayan bi FPS vardı ama ne olduğunu hala bulabilmiş değilim bi bulsam acayip anılarım canlanacak.

Ha bi de Quake gelmişti yess =)
Sosyal ağlarda paylaş

cevat said:
bi oyun vardı yukardan ekmek,köfte,salata fln düşüyodu toplayıp hamburger oluşturuyodun..

hehe hatırlıyorum o oyunu, hatta varyemez amcayla(tavuk) oynuyodun sanırım :D

commodore'da bide yanlış hatırlamıyosam ismi crackout olan bi oyun vardı, topu sektirip falan blokları yokediyoduk, pederle durmadan oynardık birbirimizin skorunu geçmeye kasardık :)

negzel oyundu o ya biyerden bulsamda oynasam
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
ya çok oyun var da şu esnada syndicate'e yeniden başlamak üzereyim çalıştırabilirsem. 15 yıllık oyun nasıl hala bu kadar güzel ve detaylı olabilir diye düşünmeden edemiyorum. ikincisini yapabilse ya molyneux amca. :/

İyide syndicate'in ikincisi var zaten? http://www.fileplanet.com/11057/10000/fileinfo/Syndicate-Wars
Sosyal ağlarda paylaş

onu ikinci sayabiliyorsak üçüncüsünü yapsın o zaman. :)

yalnız dün gece sabaha kadar oynadım, yok böyle bir oyun. grafikler de manyak oldu şu scaling olayıyla. verdim minigun'ları, bastım drugları bastım drugları. (:P)

bu arada şimdi düşündüm de muhtemelen minigun ilk gördüğüm oyundur ve mükemmel bir silah olması gerektiği gibi. bu bile başlıbaşına yeterdi ehe
Sosyal ağlarda paylaş

ulen şimdi aklıma geldiler.

Street Rod vardı. Gazeteden araba ilanlarına bakardık, paramız yettiğince alırdık, sonra yarışlar yapıp kazandığımız parayla modifiye ederdik, daha çok kazanınca arabayı değiştirirdik. kendi oto koleksiyonumuzu yapardık. yenisi çıksa keşke :(

bide Test Drive 1 vardı. Ferrari Testarossa'mıydı neydi kapısı çizgili böle :) çok klas arabaydı ya:)
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Street Rod vardı. Gazeteden araba ilanlarına bakardık, paramız yettiğince alırdık, sonra yarışlar yapıp kazandığımız parayla modifiye ederdik, daha çok kazanınca arabayı değiştirirdik. kendi oto koleksiyonumuzu yapardık. yenisi çıksa keşke :(

Unofficial Street Rod 3 projesi vardı ama iptal oldu malesef =/
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Ports of Call

of az mı multisini yaptık beah

Aabiii işte budur oyun ya. Topiğe yazıyı yazarken bile aklımda vardı "lan bi oyun vardı efsaneydi ama neydi" diye de hatırlamayınca es geçmiştim.
Bu oyun hakikaten benim çocukluğumdur ya. Hatta bi bakıma kaybolmuş akrabalık bğalarımdır sdfsfg. Kuzenimle beraber durmadan oynardık bunu. Soyadlar aynı olunca birimiz farklı isimde şirket kurardık falan. Oof ofofofoff efsane oyundur MUTLAKA oynayın.
Sosyal ağlarda paylaş

amiga döneminden ilk aklıma gelenler: :)

- it came from the desert
- nuclear war
- black gold
- north & south
- sim city
- lemmings

aralarından sadece sim city bugünlere gelebildi maalesef, onu da maxis dışında bir şirkete fason yaptırıp çöp ettiler en son. :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...