Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aah ahhh dedirten oyunlar (veya nostalji rüzgarlari)

DeLi_CeVaT

Öne çıkan mesajlar

Griswold said:
Vidalara kadar detay vardı onda da eheh, negzel oyundu be.

Street Rod'dan bahsediyordum, arada mesaj varmış =P

modifiye oyunlarının atasıdır , hala gelmedi öyle oyun.. aynı dönem arabalarla geçen bir oyun yapılsa , mesela "need for speed vintage" yok satar.. şehirde dolaşmalı streed rod. hikaye de belli , polisle falan değil , direk sevdiğin kıza ulaşabilmek için şehrin en iyi yarışçısı olman gerekir.. saçlar da briyantinli , altında ford t-bird :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dün sabah bu topiğe girdim içimi döktüm, çocukluğuma kadar gittim. Ardından hemen bulabildiğim favori oyunlarımı indirdim. Az önceye kadar oynuodum. En çok zaman harcadığım da tabiki Settlers oldu. Bütün her şeyi okuya okuya oynadım. Felaket zevk aldım gerçekten. Settlers: the Serf City (yani 1) introsunu tekrar tekrar izledim. Çocukluğum filan geldi böle aklıma. Aklıma yine bi kaç oyun geldi. Onları da yazıcam da şimdi değil. Çok kötü boynum ağrıo :D

@sipeyskeyk: Gece bi arkadaşla onu konuşuoduk. Bence sebep olarak yeni çıkan oyunların bazı kısımlarının eskilere benzetilmeye çalışması, ardından tam becerilememesi gibi şeyler geldi aklıma. Bi de şey var, onlar bizim ilk göz ağrımızdı. Ömrüm boyunca Settlers gibi, Lemmings gibi, Turrican gibi, Cowboy Pete gibi, Silkworm (S.W.I.V) gibi oyunlar gelmez karşıma benim için. Çoğumuz için de böyledir büyük ihtimalle. Amiga döneminin oyunları apayrıydı mesela benim için. Hala daha çok özlediğim ama adını hatırlayamadığım, yazarak anlatamayacağım oyunlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzardın ilk oyunlarındandı "Blackthorne" 95-96 senesiydi o zamanın baba oyunlarından prince of persiaya benziodu oynanışı ama cok daha gelişmişti grafiksel olarak, elinde shotgunıyla katliam yapan uzun siyah saçlı bi prensi oynuyoduk oyunda. aynı sene warcraft1i cıkardıki zaten onu burda anlatmaya gerek bile yok:D bu arada blackthornedada gene orklar vardı bu blizzard orksuz yapamıo yaw taa ozamandan belliymiş löl
ayrıca üst mesajlarda geçmiş Street Rod ismi bende altına imzamı atıyom onca need for speed serisi yapıldı daha street rodtaki atmosfer yakalanamadı aynı sensible soccerdaki ruh gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Daggerfall da güzel anılarım oldu
Fallout 1 New Reno anıları
Duke Nukem kaç disket idi hatırlamıyorum ama shake it baby unutmam
Sanatarium da o felçli çocuk tiplemeleri ve Mother gelince aklıma hass dediğim oluyor.
Red Alert 1 arkadaşın yazdığı gibi değişik bir zevk ile oynadığım strateji oyunu idi
Diablo 1 Flesshhh meattt

...şuan aklıma başka gelmedi ama ahh ahh diyor insan zaten oyun sektörü raydan çıktı nerede o eski yaratıcılıklar...blehh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...