Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bari buna dokunmasaydiniz - The Hitchhiker's Guide to the Galaxy... the Movie

HellHound

Öne çıkan mesajlar

Bu kitapçı tipleri lotr zamanında da vardı."Adam kitabı okumamış filmi izlio beğenmio hüleaan" diyen elemanlar vardı, şimdide var.
Benim merak ettiğim konu kitap okumak zorunlumu? Kitabı okumadıysam filmi izleyemezmiyim?
He sizin derdiniz kitabı okudum çok büyük adamım lan fln se susiym ozaman[signature][hline]Atletimin kolu yok
Hovarladığın sonu yok
Aramazsan arama
Zaten bende kontör yok
Sosyal ağlarda paylaş

kitabı okumayanlar ölsün!!

hayır tanesi (dur gidip bakayım kitaplığıma) aşağı yukarı 250'şer sayfa olan 5-6 cild kitabı okumakla kendimizi büyük adam görecek olsak zaten durumumuz zavallıdan öte olurdu.
ayrıca, kitabı okuyanların da filmi beğenmemesi, kitabı okumayanlar açısından şöyle bir durum uyandırıyor: kitabı okumamış oldukları için ne büyük bir değeri kaçırdıklarının farkında değiller.

yoksa istersen beğen istersen beğenme, burdaki kimsenin çok da umrunda olacağından değil yani. yeter ki eserin adına ve yazarın namına bok atmasın kimse yeter.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün gideceğiz muhtemelen . İyi mi kötü mü vasat mı biri tam bir yorum yapabilirse sevinirim .[signature][hline]...rest your trigger on my finger , bang my head upon the faultline...
Alexi_Septimus, Türkiye-Yunanistan maçı sırasında Taksim'de demiş ki:
Pes.Maç oynanırken ezan okuyorlar . Az bi oyuna saygı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xaenin, 21 Ağustos 2005 12:27 tarihinde demiş ki:
Bugün gideceğiz muhtemelen . İyi mi kötü mü vasat mı biri tam bir yorum yapabilirse sevinirim .

hiciv yanı baskın bifilm standart bi ingiliz komedisi diyebilirim ama eğelenceli konusu sıksa bile espriler güzel ve marvin başlı başına filmin en iyi karakteri sadece o bile insanı eğelendirebiliyor, sana iyi seyirler :)[signature][hline]a.k.a. kurtadam
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 21 Ağustos 2005 14:13 tarihinde demiş ki:
bunu sen mi diyorsun? filmi iki kere izlemiş ve ikisinde de sevmemiş bir adam? :)

çaktırma gitsin millet :D[signature][hline]Lost in a dream
Nothing is what it seems
Searching my head
For the words that you said
Tears filled my eyes
As we said our last goodbyes
The sad scene replays
Of you walking away
Sosyal ağlarda paylaş

salon ikinci yarida bayagi bosaldi yalniz. cikanlarin `bundan daha igrenc bir film gormedim` nidalari yankilandi kocaman salonda. yani kitabi okumadan gidenlerin pek keyif almayacaklarini dusunuyorum, zira kitabi okuyup nerede ne olacagini bilen insanlar olarak biz zor yetistik filmin temposuna.[signature][hline]Piiys
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
hmm ben bunu izlemiştim zamanında sinemada.. mısır yerken gitti öyle arada film. İki gün önce ise kitabına rastladım evde.. bu neymiş bi bakayım edasıyla bir kaç sayfa karıştırayım derken ilk kitabı bitirdim. çok iyiydi.. sonra şu filmi bi daha izleyeyim acaba ben mi anlamamıştım dedim. nitekim filmle alakalı aklımda pek çarpıcı bir sahne kalmamıştı. neyse..

filmi kitaba oranla çok kötüymüş abi. kaldı ki ben kitap uyarlamalarına karşı birisi değilim ama güzelim senaryoyu değiştirmelerinden hiç haz etmedim. 5 veriyorum filme.. o da rockwell hatrına.

ayrıca kitaptaki mizahın beşte biri yok filmde.. kitabı kahkahalarla okudum resmen. hatta ikincisini okuyayım şimdi. evet.
Sosyal ağlarda paylaş

Film dünyayı yerinden oynatsa dahi herhalde kitabını okuyanları mutlu edemez çünkü Douglas Adams'ı gerçekten seven herkesin gönlünde yeri apayrıdır otostopçunun galaksi rehberi. Ben filmi izlemedim ama imdb notuna baktığımda notu verenlerin kitabı okuduğunu düşünüyorum : )

Bu arada kitabın çevirisi bence oldukça iyi, elbette orjinalinin yeri ayrıdır ama herhalde çevirisi kötü diyeceğim en son kitaptır. Ne çeviriler yapıldı şimdiye kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitap baştan sona pun.

Pun'ı çeviremezsin. Absürdlüğünü yansıtırsın evrenin ama hilarite sana ulaşmaz.

Elden gelecek birşey yok. Hala kütüphanemde duruyor Finnegans Wake okuyamıyorum 5 aydır, bakışıyoruz çünkü dili anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...