Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2023🏆2024 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Allahıma şükürler olsun ki rakiplerim olduğunu iddia ettiğim takımlardan 30’ar 40’ar puan fark yiyip hala hakem diye konuşan beşiktaş jimnastik klubu taraftarı değilim. Hani Fb ve Gsyi anlıyorum çekişiyolar bıçak sırtı herşey. bjkye ne oluyor onu anlamadım?

Sen hakemler ve kurumlar yüzünden 30 puan gerideysen zaten önemsiz bir Anadolu klubü seviyesine inmişsin demektir. Çünkü kurumlar seni önemsemediği için hakkın yense bile ilerde böyle şeyler yaşanmasın diye hakemlerine uyarıda bulunmaz. Gs - Fbden Anadoluya giden topçuların hep anlattığı olay bu zaten.

bjk taraftarı neyi savunduğunun niye farkında değil? Biz inanılmaz kötüyüz ve hak ettik bu puan durumunu demek zor mu? Ben Fenere bakıyorum mesela herkes İsmail hocaya sallıyor. Özeleştiri yapıyor. Büyüklük de aslında buradan geliyor. 

TheGreatWall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Biz her kazandigimizda serefimizle, siz her kazandiginizda serefsizlikle mantalitesi zaten dusuk seviye toplumlarda gorulen patternlere yakin bir durum. Kendi dogrusunu mutlak dogru gibi gormenin sonuclari bunlar - din gibi - benim inandigim dogrudur senin inandigin yalandirdan farki yok. O zaman sormazlar mi adama serefsizlik yapan niye hep kazanmiyor diye.

ha kaldi ki o serefiyle kazanan bjk de gitti ertesi sene 0 cekip rekoru kirdi bir guzel, gs serefiyle kazanmadigi icin tokat yiyor ya hani avrupada. Boyle mantiga boyle sonuc. 

mesela kazara su 7-0 lik hatay maci gs icin olsa ve averajla sampiyonlugu gs almis olsaydi adim gibi eminim bir 30 sene filan bunu dinlerdik ankaragucu gibi. Bu, macin kendisinden bagimsiz bir durum. 

Hangi faul kartlikti dun cikaralim madem belki bir tane vardir. Mertensin de ayagina basildi kartsiz gecildi hani illa didik didik sacma sapan inceleyeceksek ama durum farkli bir boyutta bunun bir seviye sonrasi tacimiz verilmedi ondan kaybettik olur ama onu da duymustuk gerci bir zamanlar birilerinden.  

Sotto tarafından düzenlendi
  • Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Yani soruların cevapları sizin yöneticilerde 2 senedir belgeler vardı. Açıklasınlar işte biz de bilelim neler olduğunu, hangi pazarlıklara şahitler neler yapılmış. Kimler sıkıştırılmış. Bu kartlar nasıl çıkmıyor gs ye hiçbir şekilde. 

Didik didik vs gerek yok abicim bjk maçına çıkmaması gereken 3 oyuncunuz vardı, hepsi geldi + icardiyi de bonus kıyağıyla oynattılar. Sanki her şey normalmiş gibi anlatman yok mu. Valla dursun, okan, timur adam öldürse mazeret bulacaksın öldürdü ama bi sor niye öldürdü diye sdf

taç benim aleyhime, kart benim aleyhime, penaltı verilmemesi benim aleyhime. 2 kere hakem atarlar nispet yapar gibi benim aleyhime, gs şikayet eder hakem değiştirirlir derbiden önce benim aleyhime. Normal mi abi bunlar. Ya aklı olan adam bunlara normal bakabilir mi?

Bırakın da biz de isyan edelim, herkes biliyor cenke olan icardiye olsa gs gerideyken o penaltı çalınacaktı. 

Sosyal ağlarda paylaş

Gs'lılar da biliyor berbat oyunları, tarihin en kötü Beşiktaş'a karşı baskı yediklerini, yenilecekken Umut Meler ittirmesi ile puan alabildiklerini. Çünkü geçen sene de "berbat" beşiktaş birine 3 attı birine 4.
Gs Fener arasındaki en sevdiğim şey birbirlerine yanlamaları, yalanma çalışmaları oluyor. Beşiktaş söz konusu olunca birbirlerini güzelliyorlar. 😄 

Umut Meler sadece penaltıda hata yapmadı, en az 4-5 pozisyon var atağı kesti, oyunu durdurdu. Musratinin Rashica'ya hızlı pasında Beşiktaş 3'e 2 fırsat yakalayacakken oyunu durdurdu. Serbest vuruşu 1m geriye çekti. 

Konu Beşiktaş değil. Beşiktaş'ın ne kadar kötü olduğu herkesin malumu. Konu federasyonun Beşiktaş'a olan tutumu. Halil Umut Meler istenmediği halde bu maça veriliyor ve sonucunda da bunlar yaşanıyorsa elbette ki ses çıkacak. Beşiktaş'ın iddiası neymiş, fener maçında o kadar hırslı oynayacak mı göreceğiz gibi ucuzluklara girmiyorum bile. Herkesi Trabzon sanıyorlar herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s, 05.03.2024 10:16 tarihinde dedi ki:

Musratinin Rashica'ya hızlı pasında Beşiktaş 3'e 2 fırsat yakalayacakken oyunu durdurdu.

şanslısın, hafta sonu hareketli topla serbest vuruş kullanılmayacağını öğrenmiş olmuşsun. 

Gs'lılar da biliyor berbat oyunları, tarihin en kötü Beşiktaş'a karşı baskı yediklerini,

zaten bok gibi oynuyoruz. ama 13-14 adamla oynadığımız bu sezonda size 30 puan fark attık. 

Konu federasyonun Beşiktaş'a olan tutumu.

Konu beşiktaş'ın federasyona sallarken bile galatasaray'ın daha 2 hafta önce biten avrupa mücadelesini resmi açıklamasına koyması. Allahın Konferans Ligi'nde gruptan çıkamayan takımına bakmadan, son maça kadar ŞL'de üst tur kovalayan, üçüncü olup Avrupa Ligi'ne giden takıma "hakem sizi kollamayınca böyle oluyo" diyecek kadar hadsiz bir yönetiminiz var. Son şampiyonluğunuzda avrupada sıfır çektiğinizi bile bilmeyen, bu açıklamayla kendinizi komik duruma düşüreceğinizi göremeyen adamlar yönetiyor sizi. Sizler de hala karşılıklı birer tartışmalı penaltı pozisyonu olan maçta hakem yüzünden yenildik diyen insanlar olduğunuz için bu adamlar müstehak zaten size. 

GS - Tuzlaspor maçı vardı birkaç sene önce. İlk maçı kazanınca tüm medyada yer bulmuştu Tuzla'lı tipler kendilerine. çıkıp saçma sapan konuşmuşlardı rövanşa kadar. hiçbir farkınız yok şu an. Kimsenin umursamadığı beşiktaş bizimle oynadı diye gündemde yer buldu kendine, boş boş konuşuyor her aktörü. "En kritik hafta" diye başladığınız haftada yıllar sonra hem de kendi kalenize attığınız golle yenilmek önemli bir travmadır, anlıyorum. ama sanki maçı halil umut meler bize vermiş gibi algı yaratmaya çalışmayın boşa. 

Cthulhu tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

son dönemde hakemler derbilerde genelde oyunu sürekli soğutma derdindeler. önde olan veya beraberlik isteyen takımın işine geliyor.

tempo yükselmesin diye ekstra çaba sarfediyorlar. üstüne takım her baskı yediğinde yere yatan torreira yada ayağına basıldı diye 5dk yerde yatan mertens gibi oyunculara fırsat veriyor. hakemde başında bekliyor , tedavisinin dışarı yapılmasını istemiyor çünkü maç düşük tempoda devam etsin diye uğraşıyor.

he aynı durumda fener / bjk olsa onlarda aynısını yapar büyük ihtimalle.

Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 04.03.2024 15:52 tarihinde dedi ki:

Fb gs kollaniyor canim yeni birsey yok. Ama su poziyson cidden penalti degil ve olmamali.

"penaltı değil" ile "penaltı olmaması gerekir" farklı şeyler yalnız. Penaltı olmamalı kısmı tekil değerlendirildiğinde bence doğru, nitekim oyuna etkisi yok hareketin. Ama burada ayrım yapılırsa hakeme çok fazla gri alan bırakılıyor, yoruma çok açılıyor diye nolursa olsun çekme varsa penaltı diyor kural, haliyle orada pozisyonun doğru kararı penaltı güncel kurallarda.

Öte yandan Icardi'ye yapılan pozisyon da çok net ve bariz bir penaltı, ama o da verilmedi. İki pozisyon birbirini götürürse geriye yine GS galibiyeti kalıyor.

galatasaray-besiktas-macinda-icardi-pozi

BJK'lılar "hakem komple GS için çalıştı" gibi boş bir hayal içinde, bunu da sadece penaltı pozisyonuna dayandırıyorlar. Sanki BJK GS'ye göre daha üstün oynamış gibi kodlamışlar kafalarında. Öyle bir şey yok. BJK yer yer beklediğimden çok daha iyiydi, ama maç ortadaydı, atak olgunluğu ve oyun kontrolünde genelde GS bir tık öndeydi zaten, ama yer yer BJK da üstünlüğü ele geçirdi baskı kurduğu dönemlerde. GS'nin son dk'larda kondisyonu düşüyor, orada BJK 11 kişi olsa daha etkili olabilirdi. Genel itibariyle ortadaydı maç.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bu maç özelinde bizim takım bayağı kötüydü, yani kötüydü derken takım kötü, normal oyununu oynadı. ilk dakikadan yenik duruma düşmesek böyle dengeliymiş gibi de gitmezdi maç. 

cenk topa vurmaya çalışsa penaltıyı belki alırdı, hint filmi düşüşüyle ters tepti bence. Ama VAR niye var, çekmiş işte, niye yorum katıyorsun.

bu hakem tarafından kollanma mevzusunda, maç içinden pozisyon saymak bir yere kadar çalışıyor, sonrasında hiçbir şey diyemese karşıdaki "işsize bak neyle uğraşmış" deyip işin çıkıyor. bakılması gereken hakem atamaları. A takımının canını yakan hakem 4 hafta dinleniyor, B takımının canını yakan hakem ilk fırsatta gene gözüne sokarcasına gene B takımının maçına veriliyorsa burada verilen mesajda, mesajın hedefi de bellidir. geçiniz yani

Sosyal ağlarda paylaş

Raze, 05.03.2024 11:56 tarihinde dedi ki:

takımının. A takımının canını yakan hakem 4 hafta dinleniyor, B takımının canını yakan hakem ilk fırsatta gene gözüne sokarcasına gene B takımının maçına veriliyorsa

Mesajına genel olarak katılmakla beraber can yanması kısmını açmak gerekiyor. şu maçta bile hakemden canınız yandı size göre, ama öncesinde icardiye de verilmeyen penaltı var diyince kimse cevap vermiyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Cthulhu, 05.03.2024 13:41 tarihinde dedi ki:

Mesajına genel olarak katılmakla beraber can yanması kısmını açmak gerekiyor. şu maçta bile hakemden canınız yandı size göre, ama öncesinde icardiye de verilmeyen penaltı var diyince kimse cevap vermiyor. 

Aynisini biz gecen haftaki el pozisyonu oncesinde Oosterwoldeye yapilan ama verilmeyen penaltida sorduk ama o zamanda siz cikip cevap vermediniz. Tek yaptiginiz yanlis ele odaklanmak oldu. O zaman susarken simdi mi adalet aramaya kalktiniz?

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.instagram.com/reel/C4GCmzOowOf/?igsh=ZDE1MWVjZGVmZQ==

cenkin sacma sapan cekilisi o kadar olay oldu burda buz gibi penalti gitmis 😄 

bakin bu her ama her takima verilir ^

Ben kosuyodum gormeden celme taktim diye bir savunma yok

neyse insallah utanmissinizdir biraz galatasaray’a kolay penalti cikiyor derken ornek gozumuzun onundeymis.

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

konu olarak bu en saçmasıydı, gerçi buranın sahibi çıkıp konuştuda yok öyle bir şey falan diye, çıkar kokusu yakında. Bir yığın yer var ya kira ödemeyen ya 30 bine kafe işleten falan, Çebi kontrolü iyice kaybetmiş zaten takımın halinden bile belliydi. Herifler son saniye alacaklarını alıp seçime öyle gitmiş. Bunlar ben para verdim diye reklam yaparken harikalar sanki sonra parayı bırakıyorlar da 🙂 . 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...