Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.91 [2023 versiyon]

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Cpu fanının çevresine sıcak hava üflemesinin faydası olacağını pek sanmam çünkü ısıyı temas ettiği yerden uzağa taşımaya çalışıyor. Kasa içindeki diğer heatsinklerin faydalanacağı soğuk hava kaynağı kasa intake. Bu giren havayı ısıtmayan cpu en büyük faydaya sahip olmalı. Aio ile gpu dahil gördüğüm en düşük dereceleri görüyorum ölçümünü gösteren bütün parçalarda. Zorunlu değil ama kulenin su pompası gibi bozulabilecek ilave bir parçası olmaması hariç bir avantajı yok bence.

Sosyal ağlarda paylaş

vrm falan dayanıklı şeyler abi, üretimde tasarımda bir sıkıntı yoksa üzerine hava uflemissin uflememissin sallamaz yazın güneşte çalıştırmadığın sürece. gimmick epey vrm soğutma işleri. normal kullanıcı için önemsiz bir ayrıntı.

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

basgan sen de bunu alıp hearthsone oynamicaksin di mi eheheh

bu arada sen ne arıyorsun ona göre önerelim 22k bi monitöre yazık ya, mesela 144Hz insen olmaz mi

bi de alakasız olacal ama dün Media Marktda satışci kiz  bi oglana telefon anlatıyor, ekran yenileme hızı 120GigaHertz beyfendi dedi , hala gülüyorum 

Sosyal ağlarda paylaş

😂 yok ben cyberpunk, rdr2 vb. story based oyunlar oynuyorum. 4k ve 144hz min şartlarım var. bir de samsung quantum ların resim kalitesi tv de çok iyi diye bi ısındım buna. qled kullanıyorum tv. 

şekli çok düz ve çirkin uygun fiyatlı philips ler vs var. çirkin olmayan bi uygun alternatif varsa 144 gayet yeterli bence.

Sosyal ağlarda paylaş

neo g7 zaten 144hz, neo g8 240hz idi.

topladığı pc'ye baktım, 22k'lık monitör üzmez onu. hatta daha zayıf bir monitör yakışmaz bence o alete. 13900 4090 64gb alete monitörden 200$ kısmak komik olur. gerge'ye önerdiğim monitörü önerirdim yoksa ama neo g7 altını önermiyorum o alete.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

SSD'ler ile ilgili soracaktim; yeni toplamaya karar verdim bir 15 yil olmustur heralde... SSD/storage'da optimum cozum nedir? Atiyorum 2TB NVME M.2 ile normal 2tb ssd (sata heralde) yeterli mi? HDD'ye gerek yok artik degil mi. Yoksa NVME'yi 1TB de tutup dusuk SSD'yi mi arttirmali. Yoksa iki farkli tumden gereksiz mi?

Sosyal ağlarda paylaş

arşivleme için şahsen harici hdd kullanıyorum, ssd israf onun için hala. öyle ayrı sata ssd filan almaya gerek yok artık, bir tane büyük nvme al 2tb filan. ssd'ler büyüdükçe hızlanıyor zaten. sata da artık hızlarına yetişmiyor, bitti o.

anakartta en az 2 tane nvme slotu olsun ama, ileride gerekirse ekleme yaparsın.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Aynen, ülke batmadan acele ederek kredi ile aldım, bir sene içerisinde kredi 3 günlük yemek parası olacak diye düşünüyorum. Ev kredisi mesela aldığımda maaşımın 1/3'üydü, şimdi yemek kartı krediden fazla doluyor; kira ödesem Allah bilir kaç katı olurdu. Daha 10 sene ödeyeceğim, ilerde sanırım bir Bic Mac kadar edecek böyle giderse ülke =(

PC+monitör+ek network kartı/HDD/ses kartı filan epey tuttu ama ardından maaşa zam geldi, gelen zam miktarı bunlara aylık ödememden fazla.

Ekonomi kötüye gidiyor abi, alacağınız varsa ve iş açısından güvende hissediyorsanız seçim öncesi alın.

Sosyal ağlarda paylaş

https://pckolik.com/urun/haqqus-pck1-oyun-bilgisayari-geforce-rtx-3060ti/

bunu alıp kasayı CORSAIR SPEC-DELTA RGB CV650 650W 80+ BRONZ MID TOWER SIYAH KASA buna cevirebilirim veya

https://www.gaming.gen.tr/urun/204601/mantis-6700xt-amd-ryzen-5-5600-asus-radeon-rx-6700-xt-dual-12gb-oc-16gb-ram-500-gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

ikisinden birini almayı düşünüyorum. çok bir fark yok gibi aralarında sizlerin fikri nedir acaba?

HosH tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal, 27.02.2023 14:52 tarihinde dedi ki:

Bence parcalari kendin toplayıp bi tık daha kalitelisini alabilirsin su kasaların. Ramler adata değil de corsair vengeance, güç kaynağı fsp değil de thermaltake gibi.

Parça parça 2 ayda falan topla ama kaliteli ürün kullan derim. 

Kendim toplama işini beceremem sanırım. O yüzden hazır sistem bakıyorum maalesef.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...