Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

patiler nasıl yatırımlar yapıyor

roket adam

Öne çıkan mesajlar

unutmadim, ben yatmiyorum. gun icinde 10ar dakikalik power napler ile gunumu geciririm. uzerine de biraz cig yumurta ve protein tozu icerim.

uykuya ya da yemege ayiracak vakti olan bir fakir degilim

grind

hustle

conquer

dominate!

dasaaa tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

reyou, 14.09.2023 15:45 tarihinde dedi ki:

Andrew titi

bana andrew titi harici kimse bunu yapamaz dediklerinde, unlu turk filozofu bizimkilerin de ogrettigi gibi, Civik afedersin demistim

Durdurmaya calisanlar oldu, ancak onlara BENIM ADIM DASAAA BEN YAPARIM dedim

sarhoscemil-cemil.gif

kavgadan hicbir zaman kacmadim

sddefault.jpg

ama gereksiz kavgadan da hoslanmam!

maxresdefault.jpg

andrew'a sadece "gel bizimkilere katil" derim o yuzden.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

sonunda aylardır beklediğim nasdaq:udmy iyi bilanço açıklayınca bi günde %40 yaptı. şimdi oradan kaçıp eregl ye döneceğim. bu sene de temettü vermeyeceği için baya alım fırsatı verdi. yeni maden aktif çalışmaya başlayınca dönüşü iyi olacak diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Son üç yılımı scalping ile geçirdim; dürüst olayım güzel de kazandım (Dönem dönem batıp yeni keşfettiğim yollarla sıfırdan daha güçlü çıktığım batık dönemlerim olsa da). Hatta kriptodan hiç kazanamadığım zamanlarda resim yapıp Solana ağına mintledim ve auctionlarda güzel paralara sattım. NFT satamadığım dönemlerde NFT projelerine promotörlük yaptım post başına $10-20-30'lara. Onlarla hem geçindim, hem de biriktirdim...

Sonra evlenme kararı aldım, daha garanti gelir olsun diye kendi uzmanlık alanımda yıllardır vermediğim danışmanlık hizmetini yeniden vermeye başladım derken oradan aldığım bir miktarın üzerine kredi v.b. ekleyip şimdi sıcak para getirecek bir gıda işletmesi açıyorum (sıcak para akarsa; yatırımlar da daha akıllıca yönetilir mantığı ile). Sıcak para akışım oturursa yatırımlarım sil baştan şekillenecek.

Gelecek, mantaliteme neler getirecek çok merak ediyorum doğrusu. 

Hem ürküyorum, hem de çok heyecanlıyım. Ama kripto benim için orta vadede hala geçerli ve umut vaat eden bir yatırım alanı. 

Sosyal ağlarda paylaş

Flassh, 04.11.2023 00:56 tarihinde dedi ki:

@Marv
scalping için tavsiye ediceğin içerik olsun, taktik olsun, indikatör olsun vs vs var mı ?

İndikatörler geçerliliklerini yitirebiliyorlar, ben hep günceli takip ettim. Para kazandığım dönem votalite hep yüksekti, kaldıraçlı girmedim. Battığım dönem elimde kalan 500 ₺ ile PancakeSwap ve MonkeySwap'ta yeni listelenen gamefi projelere listelendikleri anda girip üç dört saatte scalp edip 500 lirayı üç beş günde 20-30k ettim (o zaman iyi paraydı). Daha sonra kaldıraçlı işlemler açmaya başladım (büyük bir hırsla) ve o zaman önce ciddi şekilde çıkıp sonra da ciddi şekilde battım. Sonra eski usül yine çıktım ama ciddi zaman aldı.  

Bu piyasanın tavsiyesi taktiği olmaz (bence). 

Riski bir yana; kazancı da ortaya sunduğun kadarla ölçülür.

Benim zorla piyasaya soktuğum insan taktiklerimle 200.000 lirayı 1.200.000 liraya çıkarıp oradan 900.000'e düşürdü. Onunla da tripleks villa aldı. Şimdi eşi ve çocuğuyla o villada oturuyor. Villa da şu an 7.000.000 ediyor. Ama kendisi emekliliği olsun diye sigortalı çalışıyor. Ama o zamanla bu zaman bir değil... O zaman akşam Matic'e 60 lira yatırsan sabah 80 lira alman garanti idi... Şimdi öyle değil...

Sosyal ağlarda paylaş

>500 ₺ ile PancakeSwap ve MonkeySwap'ta yeni listelenen gamefi projelere listelendikleri anda girip üç dört saatte scalp edip 500 lirayı üç beş günde 20-30k ettim

böyle şeyleri ben hiç yakalamıyorum ya. nerde eksik yapıyorum acaba. en son yakaladığım kurnazlık 2017 2018 bear döneminde yeni acılan türk borsalarında arbitraj ve tahta botlarıydı. onlarda bitti zaten sonra kurudum kaldım

Flassh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh, 04.11.2023 02:32 tarihinde dedi ki:

>500 ₺ ile PancakeSwap ve MonkeySwap'ta yeni listelenen gamefi projelere listelendikleri anda girip üç dört saatte scalp edip 500 lirayı üç beş günde 20-30k ettim

böyle şeyleri ben hiç yakalamıyorum ya. nerde eksik yapıyorum acaba. en son yakaladığım kurnazlık 2017 2018 bear döneminde yeni acılan türk borsalarında arbitraj ve tahta botlarıydı. onlarda bitti zaten sonra kurudum kaldım

Ben de bir kaç kere yakaladım (kripto tarafında). Ama bana yaklaşık 1 yıllık ekstra geçim sağladı. Ki benim geçimim normale nazaran oldukça masraflıdır.

Kim ne derse desin bence biraz nasip kısmet bu işler... Yani o bi' boku bilmeyen ve korkan insan şimdi kriptodan 7m'luk villada oturuyor. Hala daha da bi' boku bilmiyor...

Sosyal ağlarda paylaş

Promenader, 4.11.2023 18:56 tarihinde dedi ki:

aylık temettü veren trust fund/capitaller mantıklı mı ?

Ben tercih etmiyorum tax cikariyor durduk yere accumulating etf aliyorum istedigim zaman satip tax optimisation yapabiliyorum.

sadece VUAG alarak usd bazinda 80%  gelir elde ettim bu sene. yatirimin olayi yatirip 1 yil beklemek, kumar oynamak isteyenler icin iddaa oneriyorum 90 dkda paraniz elinizde 1-2 gun beklemenize gerek yok.

80%’in nedeni de ibkr’ye atiyorum 10k yatirip 100k buying powerinizin olmasi, sistem tarafindan saglanan kaldirac

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya, 04.11.2023 22:10 tarihinde dedi ki:

Ben tercih etmiyorum tax cikariyor durduk yere accumulating etf aliyorum istedigim zaman satip tax optimisation yapabiliyorum.

sadece VUAG alarak usd bazinda 80%  gelir elde ettim bu sene. yatirimin olayi yatirip 1 yil beklemek, kumar oynamak isteyenler icin iddaa oneriyorum 90 dkda paraniz elinizde 1-2 gun beklemenize gerek yok.

bi ayda zengin olalım değil de sabit dolar geliri olsun az buçuk, geleni de ikbr ile uğraşmadan midastan geri yatırırım veya çekerim gibi bir düşüncem var.

Sosyal ağlarda paylaş

Son 1 aydır bankalardan 3.60-3.80 arası faizli , 12 ay vadeli kredi yağıyor. TUİK'in balon enflasyon rakamlarına göre bile bence çok iyi, enflasyonun da önümüzdeki sene sonuna kadar pek düşeceği yok gibi ayrıca yerel seçim öncesi 1 tur daha enflasyon artışı gelecek muhtemelen. Nerdeyse her gelen teklifteki en yüksek meblağı çektim. Dolar,altın,kripto(en düşük bu) karışık sepet 1 ayda %10 civarı getirdi. Kriptoda aşırı güvenli ve düşük meblağ ile bitgette copy-trading deniyorum son 1-1.5 aydır hem vadeli hem spotta. Sadece o dolar bazında %10 civarı getirdi nerdeyse 1 ayda. Çok tatlı kazanç ama tecrübesi olmayan kesinlikle uzak durmalı. Hele vadelide 50x kaldıraçlar havada uçuşuyor, tek ters işlemle tüm bakiye buhar olabilir dikkatli olunmazsa. Onun dışında binance launchpool,launchpad'den çıkan projelere ufak ufak birşeyler atıyorum. Tüm finansal veriler, burdan itibaren önümüzdeki 1-1.5 senede kriptoda ralliye işaret ediyor. YTD tabi 😄 , arada binance'ı patlatırlar, eth de açık bulunur, abd tüm altcoinleri yasaklar vs komple karanlığa da gömülebilir. Ama riskine göre kazanç oranı muazzam gözüküyor.

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bist'te takıldık kaldık 8400'lerde kaçmadım uzun vade deyip 3 ay geriye gittik 🙂

kriptoya bulaşmıyorum 2015 yılında bulaşmıştım 1 maaşa yakın dolandırılmıştım 😄 hatta burada epey hype yapmışlardı projeyi hatırlayamıyorum ismini şimdi. Hala var ama neredeyse yarım btc'yi yıllar içinde didikleyerek altcoin zart zurt derken kuş kadar kalmasını başardım. altcoin projeleri zaten hepsi yalan dolan btc eth giderse gider bunlar da projeden, dünyayı değiştirmesinden değil, trading olduğu için.

kredilere yanaşamıyorum çok uçuk faizler 😞 daha da uçacak sanıırm. Çekip borçları temizleyip, birkaç eksiğimi gidermem lazım ama zor duruyor şimdilik

Sosyal ağlarda paylaş

ah be yillarca dedim btc ve eth disi soygun, xrp 3. Coin oldugu zamanlarda twitterda aylarca yillarca dil doktum su dolandirici antikriptocu* insanlara para kazandirmayin diye, denk gelmemis herhalde 😞

gercek kriptocular decentralizationdan yanadir, xrp gibi sectikleri nodeda transfer kosup sonra bakin btc saniyede 13 biz saniyede 20 milyar transaction yapiyoruz diyenler degil.

siz btc alin cocugun universite parasi guvenceye alinir 😂

Sosyal ağlarda paylaş

ben de btc ve eth %80 gibi oranda tutuyorum. %20 gibi anca alt coin riski alıyorum o da avax vs gibi görece eli yüzü düzgün altcoinler. tabi genel olarak kripto ağırlığı da sepetin %20 si maks oluyor. altcoin toplam sepetin anca %4 ü gibi. sıfırlansa da üzmez miktar.

df tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Borsa yatırım fonları (etf) girmesi çıkması kolay şeyler mi? Dün malpraktis sigortası yaptırmaya gittim, eleman şöyle yatırım böyle yatırım diye anlattı da anlattı, bi finansçıyla çalışayım ve borsadan anlamamaya devam edeyim mi, yoksa adam silkelemek mi bu dümdüz?

Bilenler bi yardım 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...