Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hazır/hazır toplama sistem bakıyorum, site önerileriniz

Sam

Öne çıkan mesajlar

toplama başlığında sormak istemedim çünkü tam anlamıyla toplama sayılmaz sorumun içeriği.

geçen hafta başında pc toplamak için parçalara karar verirken kur patlayınca alelacele bakınırken açıktan satılan ekran kartlarının çok az olduğunu ve hazır sistemlerin içinde çok daha ucuza geldiklerini farkettim. bazı sistemlerin bütün fiyatı ekran kartına denk yer yer. geçen yıl 1660s almıştım, birkaç yıl götürür sonra güncellerim diyordum ama şimdi almazsam sonu belirsiz bir uzun süreliğine hiç alamayacağım gibi.

gittim nispeten (geçen ay itibariyle gene kazık muhtemelen) makul fiyata bir hp omen 30l buldum ve aldım. 5600x, 3060, 16gb ram, 256gb ssd. içine de kendi eski ssd'lerimi taktım. conan, fo76, asscr odyssey açtım test ettim, güzel gidiyordu cpu stok fanla çok ısınsa da. (net'te yazılan limitler dahilinde) sonra troy tw launcher'da play'e bastım çat gitti görüntü. reset attım ne bios ne bipleme ne birşey, fanlar, ledler yanıyor ama ne görüntü ne ses. bios reset, telefon servis filan olmayınca yolladım, stokta kalmadığı için para iade ettiler.

şimdi de muadili aletler %50'ye yaklaşan rakamlarda yükselmiş neredeyse o esnada. hp omen'in sadece daha güçlüsü var çok daha pahalıya ama o da seçeneklerden biri yine de, şuraya koyayım:

9326514a-1690-452c-a0eb-33efefca5f92.jpg

ya da hazır sistem toplayan siteler var. itopya, sinerji, teknobiyotik ve incehesap'a bakıyorum. bildiğiniz başka güvenilir (arıza çıkarsa süründürmesin en azından, omen'i geri yolladım sorunsuz bitti mesele 2 günde) site varsa paylaşırsanız memnun olurum.

https://www.itopya.com/eastergamers-super-intel-core-i5-11600-asus-geforce-rtx-3060-ti-dual-v2-oc-8gb-16gb-ddr4-500gb-m2-ssd-geforce-espor-pc/

şunu bulabildim en düşük fiyata 3060ti'li, (o kadar para vermişken bari 3060 yerine ti'sini alayım dedim artık) kafamda orijinal plan 12600'lü sistem almaktı ama kurdurmuyorlar o sihirbazlarda ekran kartlı sistem hiçbir sitede. bildiğiniz site varsa öyle gen paylaşın lütfen.

şu anda 5600x/11600'lü (12600 yapabilsem ama hazır sistemlerde istediğim gibi modifiye edemedim, pahalıya geliyor) ve 3060ti'li bir alet arıyorum kısacası 20000'e olabildiğince yakın.

Sosyal ağlarda paylaş

kur 10 civarı iken biz QP'den topladık.

Sinerji vardı Game garaj vardı inventus vardı aralarında hazır sistemde en iyi fiyatı QP verdi. Ekranı Inventustan aldık. https://www.qp.com.tr/qp-forge-oyun-bilgisayari sunu 19k civari toplamıstık işte kur 10 civarı iken şimdi artmış. Telefon açıp fiyatını söylersen sistemi ona göre değiştiriyorlar. Orda yazan hazır sistemlerin üstünden ekleme çıkarma yada model değiştirme gibi. QP baya yardımcı oldu. 

itopyada güzel fiyat veriyor bu arada.

https://www.itopya.com/kendine-muzisyen-diamond-amd-ryzen-5-5600x-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-20-8gb-16gb-ddr4-500gb-nvme-m2-ssd-geforce-rtx-raytracing-pc/

stok yok diyor işte ama mesela orda bir parça stokta yoksa otomatik stok yok yazıyor. Dükkana gidip yada arayıp konuştuğun zaman elde olan parçalar ile tekrar topluyorlar. Açıp 20k bütçem var 3060 ti ve 5600x sabit tutup heryerden teklif alabilirsin.

reampage tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

qp'ye bakayım onu bilmiyordum sağol. ama o son yazdığın sisteme birkaç kere baktım iki gündür, stokta yok diyor ve gpu göstermiyor, gigabyte 3060ti kalmamış herhalde ellerinde çünkü aynı parçanın olduğu bütün modeller için stokta yok yazılmış.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

21.909,00 TL

Kazancınız 
1142,00 TL

Kasa: 

1 x Phanteks Eclipse P360A D-RGB Aydınlatmalı Mesh Ön Panel Temperli Cam Mid Tower ATX Bilgisayar Kasası - Siyah

İşlemci: 

1 x AMD Ryzen 5 5600X 3.7-4.6 GHz 6 Çekirdek 7nm AM4 İşlemci

Anakart: 

1 x Gigabyte B450M S2H DDR4 3200MHz AM4 Anakart

Ekran Kartı: 

1 x Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti VISION OC 8G 256 Bit LHR Ekran Kartı - Sistem

Ram: 

2 x Kingston Fury Beast 8GB DDR4 3200 MHz CL16 Siyah Ram

SSD: 

1 x XPG SX8200 Pro 256GB 3500/1200 MB M2 2280 SSD

Güç Kaynağı: 

1 x FSP Hyper K 600W 80+ 600W Güç Kaynağı

Soğutma: 

1 x AMD Wraith Spire AM4 İşlemci Soğutucusu 712-000055-REV-F

HDD: 

1 x Seçili HDD Yok ?

Monitör: 

1 x Seçili Monitör Yok ?

İşletim Sistemi: 

1 x Seçili ürün Yok

bunu qpden buldum şimdi

Sosyal ağlarda paylaş

reampage eyvallah ona bakıyorum şimdi. gerçi bu şirketler arasında sikayetvar'daki skoru en iyi olan gamegaraj olmuş, hatırı sayılır daha pahalıya geliyor gibi ama.

goering evet maalesef, geçen ay başı şimdi vereceğim parayla çok daha iyi birşey alabilirdim kesin. mevcut bilgisayarın faturasını (2016 aralık) bulunca tarihi eser gibi göründü gözüme.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben 3060ti yı palit olan gamegarajdan 5000e aldım sene başında.  Gamegarajın en büyük espirisi oydu kendi markasıydı palit fakat artık gelmiyor herhalde fiyatlarıda yükseldi haliyle. 

QP'den de sistem topladık işte ama dükkana gittik orda haliyle daha yardımcı oluyorlar daha bir güven oluşuyor. Kargo riskinede girmedik 2 gün sonra gittik hazır sistemi elden aldık. Windows kurmuşlar driverları kurmuşlar bir çalıştırmışlar herşeyi verdiler bize. 

Herhalde hazır sistem konusunda en temizi inventus ama onlarda çok pahalı

Sosyal ağlarda paylaş

reampage çok iyi almışsın, şimdi 20000+ 3060ti lol.

goering işte bana boş yollasınlar zaten bendeki ssd'leri takıp (biri sata öbürü nvme) sonra migrate ederim sistem diskini. hatta ssd takmadan oluyor sanırım gamegarajda, acil ihtiyacım yok bende 500+1000 olduğundan.

toplama sihirbazı koymuş bütün bu siteler ama içine girince ekran kartı ya seçtirmiyor ya da ayrı alıyormuş gibi seçtiriyor nedense. mantığını anlamadım.

ya bu anakartlarda çift m2 slot standart olmuştur diyordum ama 5 yıl önce aldığım anakarttaki gibi hala tek m2. çift m2 slotlu seçince 1k koyuyor neredeyse lol. ama hala 4-6 sata.

5600x stok soğutucuyla 88 derece görmüştüm geçen hafta oyunda, ona soğutucu almak lazım herhalde? eski 2500'üm stokla kendini yavaşlatıyordu da öyle birşey olmasın?

Sosyal ağlarda paylaş

amazon.jp'den 3060 alabilirsin bütün DH gibi, ama Yapı Kredi falan çakıyor TR convert ile.

YEN hesabı açan HS Bankası var sanırım TR'de, iş saatlerinde kendi alabilirsin muhtemelen.

YEN charge ettir veya insan rate ile convert eder.

edit:

m2 slot'a takılma extension card PCI-e ile m2 alırsın aynı hızda.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

hmm yok ya o işe girişmem, garantilik birşey olsa (en çok gpu'dan oldu, hatta geçen haftaki bile gpu sanırım semptomlarına göre) total infilak. 2 yılı geçmeden patlayıp kurtardığım kart da olmuştu. montajı yapıp deneyip yollasınlar da kafam rahat kullanayım o kadar para vermişken.

pci slota m2 olayı varsa iyi ama o durumda da gene ancak elimdeki mevcudu takıyorum, ileride yeni takamıyorum birini atmadan. bakayım ama nasıl oluyormuş.

kısa pcie slota takılanlar sata'ya yaklaşan miktarda daha yavaş sanırım. optimal çözüm gibi olmuyor pek ama aklımda bulunsun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

İtopya sorunlu diye biliyorum. Game Garaj kendi kasalarını, PSU'larını fason ürettirip ekran kartının da distribütörü olduğunda daha ucuzdu. Benim sistem diğer sitelere 1500tl filan ucuza gelmişti ki o zaman daha 3000'ler çıkmamıştı, 2060 sistem 8k'ya satılıyordu.

Epey ucuzdu yani. Şimdi kendi ürünleri kalmamış olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

gamegaraj müşteri memnuniyeti güzel görünüyor ama hatırı sayılır fark var fiyatta gibi:

https://www.itopya.com/efe-uygac-super-amd-ryzen-5-5600x-asus-geforce-rtx-3060-ti-dual-v2-mini-8gb-16gb-ddr4-500gb-nvme-m2-ssd-gaming-bilgisayar/

yukarıda koyduğum gamegaraj'daki msi forge makinede ssd'yi tümden çıkartınca ancak yaklaştı fiyatı. ve biri 3070, biri 3060ti. gg modelinde sıvı soğutma var avantaj olarak. parçaları birebir aynı yapamayınca çok sağlıklı kıyaslama olmuyor gerçi ama bu çok kısıtlı modifikasyon sistemiyle illa bazı kısımlar apayrı oluyor. ram'den dört tane koyduramadım mesela gg'de, ille pahalı 16x2 yapmak istiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

valla karar verebilirsem bu akşam ya da yarın, en uygun bulduğum fiyat şu son koyduğum, 3070'i yanlışlıkla mı yazmışlar anlamadım 3060ti'li pcler hep normalde o fiyatlarda ancak. kabaca 25k civarına çıkıyor aletler gördüğüm. almışken 32gb alayım diyorum bir daha uğraşmayayım 2-3 yıl sonra yok ram uydu mu uymadı mı piyasadan kalktı mı pahalı mı vs.

peki şu qp'den

https://www.qp.com.tr/qp-silencer-oyun-bilgisayari

ve

https://www.qp.com.tr/qp-ventus-oyun-bilgisayari

a bakıyorum mesela fena değil gibi seçenekler. daha hesaplı gibi ve en azından kasa/soğutucu seçtiriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

sanırım yukarıda yazdığım o silencer modelinde karar kılacağım, parçaları tamam gibi. ama kasaları inceliyorum da, başka kasa seçebiliyor muyuz acaba siteden?

işlemciye de sıvı soğutma takacağım sanırım, hava soğutmayla neredeyse aynı fiyata ve stok fan çok kötü. o kadar para verdikten sonra işlemci self-throttle yapmasın. demin video izliyordum da downclock'a başlıyor 85'ten sonra gördüğüm.

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.qp.com.tr/phanteks-eclipse-p600s-temperli-cam-mid-tower-atx-bilgisayar-kasasi

saatlerce test, inceleme izleyip okuduktan sonra kafama en çok bu yattı gibi. siyahını ekletebilir miyiz silencer'a? telefon açıp sorayım aslında çalışıyorlar sanırım hala.

telefonla sordum da mail atmamı söylediler, atayım bakalım.

Sosyal ağlarda paylaş

sağolsunlar iki dk'de dönüş yapıp eklediler modeli. ?

şimdi toparladım sistemi de yukarıda en başta resmini koyduğum hp omen'le aynı fiyata geliyor şu makine maalesef:

unknown.png

omen ram hariç bir tık önünde cpu, gpu, ssd olarak. ama parçalar kendi fason ürettirdiği tabii. hangisi daha mantıklı sizce?

Sosyal ağlarda paylaş

Kasa için çok değil mi ya 2500 tl. Bide kasa vb Ekran kartı dışında coğu item sonradan update edilebiliyor, belki 3070 alip digerleridnen kisarsan onlarida ilerde guncellersin gibi degisik kombinasyonlar deneyebilirsin. ekran karti tek almak cok zor cunku 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...