Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Matrix Resurrections (2021)

progamer

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...

denzel, deniro (taxi driver diyecek biri de adam 40 yıldır aynı rolde) filan da öyle, oynadıkları tek rol iyi diye seviyoruz. onlara uymayan rol verince sırıtıyorlar direkt, misal gladyatör 2. bu adamlara göre yazmak lazım charı ya da uyanı vermek lazım.

holivud'da jön tierde range'i var denebilecek aktör çok az, bale vs filan. %80'i devamlı aynı charı oynayan insanlar.

• Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun, 24.07.2024 09:25 tarihinde dedi ki:

sensin abi tamam

ne gerginsiniz ya

Goygoy yapıyoruz gerginlik fln askolsun

@Sam

Deniro , bence bunlardan ayrı klasmanda

Frankenstein, cape fear, deer hunter, awakenings, killer of the flower moon, brazil...

Baya farklı roller, hepsinde hakkını veryo 

En sevdiğim performansı Jackie Brown sanırım , acziyet-cinnet hallerini çok iyi oynuyor , dusunuce gülümseme geliyor o sahneleri

• Like 1
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

deniro eskiden deniyordu değişik roller, çok eski örnekler var işte. raging bull filan, o yüzden kabaca 40 yıl dedim. o da konfor alanının dışına çıkmıyor uzundur, flower moon'da gene benzer rollerinden biri bence. jackie brown da gene benzer bana sorarsan. böyle scorsese gangster varyasyonları gibi. bugün "deniro var filmde" denince kabaca kestirebiliyorum charı. kötü aktör anlamına gelmesin bu dediğim ama, aktör denince binbir surat beklemiyorum şahsen. rolü becerebilen birini deneyip de beceremeyene her zaman tercih ederim. zaten casting'ciler de gidip ona göre adamlara öneriyordur. o yüzden de çok typecasting görüyoruz.

arada başka birşey deniyorlar typecast olmasın diye, keanu da denedi ama onun da uymadığı roller var. bir surat-mimik meselesi bazı insanlarda doğuştan bir kabiliyet + hediye, keanu her role gitmez yani istediği kadar oynayabilse de. çok esnek bir surat yapısı yok gördüğüm, dramasını da izledim ama duyguyu suratına verse de o surat ne kadar uyum sağlayabilir. belki de ben fazla düşünüyorum ama iyi aktör ve menzili geniş dediğimiz insanlar genelde duyguyu suratını emoticon gibi değiştirip verebilenler. böyle hafif değiştirenlere oynayamıyor diyoruz günlük yaşamda öyle insanlar olsa da.

ben kötü aktör diye düşününce tek rol oynayıp o oynadığı char da ilginç olmayan, düz ve zayıf olanları düşünüyorum. denzel'in oğlu mesela tam bir kazma olduğu halde başrol veriyorlar nepotizm yüzünden. seth rogen başka bir örnek. range yoksa bari o personayı düzgün yap üstüne kariyer kuracaksan.

Sam tarafından düzenlendi
  • Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde aktorler kariyerinin basinda farkli roller deniyorlar. Biraz menejer baskisiyla, biraz da casting onyargilari yuzunden o donem en cok tutan rollerde kilitli kaliyorlar. Ne zaman gelir kaygilari azaliyor, tekrardan farkli rolleri denemeye cesaret ediyorlar. Normal bir durum.

Yuksek gelire ragmen bu donguden cikamayan aktorlerde var. Bkz. Ryan Reynolds, her filmde Deadpool'un biraz degisik versiyonunu oynuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...