Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2020-2021 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

devlet değil yahu var mı her hangi bir avukat bu transfer hileli diye başvuru falan işleme konan meral etmiyor musunuz yani forumda hileli transfer tespit etmeden önce ne bileyim o kadar belli mi herşey gün gibi net mi hileli transfer dediğiniz şey ikna edin biz de gerçeği bilelim

Sosyal ağlarda paylaş

yani aynı savunmayı devlet de yapıyor ve aklanıyor ama biz biliyoruz pis işler döndüğünü. ayrıca ben sana böyle bir şey vardır diye değil senin rasyonel bir yaklaşım yapmadığını ironi ile cevapladım. x bilmiyor da biz mi bileceğiz mantığı bu çağda çalışmıyor. 

çok da üstüne düştüğüm konular değil zaten böyle şeyler. ben maç izliyorum sadece. elalemin muhasebeciliğini yapmak kamillik yani sdfsdf 

Sosyal ağlarda paylaş

MADDE 89 – KULÜPLERİN TAKIM HARCAMA LİMİTLERİNİN BELİRLENMESİ

Süper Lig bünyesinde yer alan kulüplerin, Profesyonel Futbolcu Ücret Giderleri, A Takım Teknik Kadro Ücret Giderleri, Transfer Harcamaları ve Menajer Giderlerinin, TFF tarafından EK-XII’de yer alan usullerle belirlenecek limitler dahilinde kalması zorunludur. TFF, takım harcama limitlerini belirleyerek Süper Lig kulüplerinin sürdürülebilir finansal yapıya ulaşmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

hadi senden hayır yok, gelsin yeğenin anlatsın derdini.. okuduğunu anlama ve utanma becerisine sahip olsa yeter

Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda konuşmayı çok tercih etmesem de, FB'nin bu ffp geldiğinden beri bazı transferlerinde ben de örtbas seziyorum. Sow'un 17 milyon Euro'ya Araplara satılıp 6 ay sonra bedavaya geri kiralanması, tam FB'nin ceza alacağı zaman altyapı kalecisinin 1,5 miyon Euro'ya Boluspor'a satılması (Boluspor'un o zamana kadar tarihte en yüksek harcaması 100k € bile değildi sanırsam) bu kalecinin toplamda 3 maça çıkıp sonra serbest bırakılması gibi gayet sorgulatıcı. Bunlar artık abartılı düzeyde olanlar. Muriqi'de de bir miktar şişirme var gibi gelse de kazıklama da olabilir.

Elyjiff Elmas transferi de yüksek bedelli ve şaşırtıcıydı, ama az süre almasına rağmen orada da bir şeyler yapıyor, yaşı da genç, o bakımdan normal. Böyle genç adamlarda iyi kumaş yakalarlarsa kesenin ağzını açabiliyor baş altı takımlar. O yüzden onda bi numara olduğunu söylemek fazla iddialı olabilir.

Bu arada Fatih Terim'in sembolik maaş almasını bunlarla aynı kefeye koymak bayağı saçma hareket. Fatih Terim maaşının gerisini yasal hakkı olarak tazminattan dolayı TFF'den aldı. Burada yapıldığı iddia edilense yakalanırsa suç unsuru kabul ediliyor.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

okuma yazması olmayan adamlara laf anlatmaya çalıştığım için özür dilerim ya.. allah da benim belamı versin

konu özil vs terim.

üzerine TFF yönetmeliği koymuşum.. transferler ile ilgili de tek kelime etmemişim. sadece ikisine verilen maaş hakkında yazmışım.. başka hiç bir konuya girmemişim.

gelip yazılana bak;

"Bu arada Fatih Terim'in sembolik maaş almasını bunlarla aynı kefeye koymak bayağı saçma hareket. "

sabır...

applev0dka tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sen de yazmadan önce biraz sorgularsan konunun okuma yazması olmayanlar değil senin yanlış bakış açın olduğunu görürsün.

Fatih Terim boştayken de o tazminatı alıyordu, yasal hakkıydı. Herhangi bir takım ona teklifte bulunabilirdi, adam editli char gibiydi o sırada. Ha, tabii GS dışında takıma heralde gitmezdi, ama burada kişilerden ve tercihlerinden bağımsız olarak kuralları sorguluyoruz. GS'li Terim veya FB'li Aykut veya BJK'lı Sergen, veya her takıma giden Vural fark etmez. Eğer tazminat kazandıysa böyle bir bonus getirisi oluyor. Bunu telafi etmek gerekirse kuralların ona göre değişmesi düşünülebilir, ama o an ve hatta şu an itibariyle hareket kural dahilinde. Zaten kuralı değiştirmek gerektiğini düşünseler bunca zamanda değiştirirlerdi.

Kaldı ki FFP olmasa da ben zaten oturur bedavaya çalıştırırım adamı, adam zaten maaşını alıyor. Yaptığı etik mi dersen, bence değil ama orası artık federasyonla Terim'in bireysel kavgası. Federasyon'un yaptığı da etik değildi (ama yasal hakkıydı), Terim de mahalle kavgasından kaçmayan bir tip olarak kör dövüşüne balıklama atladı. Etik olup olmamaktan bağımsız olarak yaptığı yasal. Bunu gizli kapaklı da yapmadı, hatta hem takım hem Terim "1905 TL alıyor ehi ehi ehi" diye dalgasını geçti federasyonla. O zamandan beri zaten federasyon her fırsatta ceza yapıştırıyor GS'ye ve Terim'e. Yasa dışı olsa zaten o anda bu konuda da tepelerine binerlerdi.

Ama oyuncu transferinde açıktan para katmak suç, kural dışı. Yaparsan ve yakalanırsan da (TR'de ne kadar uygulanır meçhul ama) hayvan gibi cezası var haliyle.

İkisi arasındaki fark bu.

Sosyal ağlarda paylaş

Şu limit geyiği iyice komik olmaya başladı bir yandan nonstop transfer yapan bir takım diğer taraflarda kıt kanaat yok onu yollayayım limit açılsınki bunu alayım vs 40 takla atan diğerleri. Madem kurala uyulmuyor kaldırın gitsin, zaten şu yeni spor yasası gelmiyor mu. Başkan ne halt ederse etsin sonra. UEFA kendi herhalde avrupa hedesi olmadığından incelemiyor, yoksa bu kadar rahat delik teşik edemezlerdi. 

Terimin 1905 TL alıp gs de 1 sene takılmasıda saçma yanlız. Hoş sonraki sene 3 milyon mu ne almıştı yine onun işine geldi. 

Sosyal ağlarda paylaş

bu adam da BJK'den tazminat alıyordu.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/887744

bak parasını almış..

konuyu alakasız bir yere çekmeyin. Ben de kuralları sorguluyorum burada ve diyorum ki Terim ve Özil'in maaşları ne ayak ??

Mesut Özil ile Terim arasında FFP olarak bir fark var mı diyorsunuz yok mu diyorsunuz ??

konu diğer ortaya attığınız isimler değil, farkındaysan geriye dönüp okuduğumda o konuya dahil olmadığımı göreceksin.

Birbirine laf atan X-Y takımlı kişilerin kendi takımlarının aslında bu çakallıkları yaptığını göstermek istedim sadece. Biraz fanatik gözlükleri çıkartıp baktığınızda konuşuruz.

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Sen de yazmadan önce biraz sorgularsan konunun okuma yazması olmayanlar değil senin yanlış bakış açın olduğunu görürsün.

Fatih Terim boştayken de o tazminatı alıyordu, yasal hakkıydı. Herhangi bir takım ona teklifte bulunabilirdi, adam editli char gibiydi o sırada. Ha, tabii GS dışında takıma heralde gitmezdi, ama burada kişilerden ve tercihlerinden bağımsız olarak kuralları sorguluyoruz. GS'li Terim veya FB'li Aykut veya BJK'lı Sergen, veya her takıma giden Vural fark etmez. Eğer tazminat kazandıysa böyle bir bonus getirisi oluyor. Bunu telafi etmek gerekirse kuralların ona göre değişmesi düşünülebilir, ama o an ve hatta şu an itibariyle hareket kural dahilinde. Zaten kuralı değiştirmek gerektiğini düşünseler bunca zamanda değiştirirlerdi.

Kaldı ki FFP olmasa da ben zaten oturur bedavaya çalıştırırım adamı, adam zaten maaşını alıyor. Yaptığı etik mi dersen, bence değil ama orası artık federasyonla Terim'in bireysel kavgası. Federasyon'un yaptığı da etik değildi (ama yasal hakkıydı), Terim de mahalle kavgasından kaçmayan bir tip olarak kör dövüşüne balıklama atladı. Etik olup olmamaktan bağımsız olarak yaptığı yasal. Bunu gizli kapaklı da yapmadı, hatta hem takım hem Terim "1905 TL alıyor ehi ehi ehi" diye dalgasını geçti federasyonla. O zamandan beri zaten federasyon her fırsatta ceza yapıştırıyor GS'ye ve Terim'e. Yasa dışı olsa zaten o anda bu konuda da tepelerine binerlerdi.

Ama oyuncu transferinde açıktan para katmak suç, kural dışı. Yaparsan ve yakalanırsan da (TR'de ne kadar uygulanır meçhul ama) hayvan gibi cezası var haliyle.

İkisi arasındaki fark bu.

abi hala ikisi arasında fark bu diyorsun ya..

sen cidden benim attığım mesajları okuyor musun allah aşına.

mesut'un yarı dönem 0 TL alması ile terim'in 1905 lira alması arasında ne fark var ya...

ikisi de aynı harcama limitinden yiyor. Fener o sayede gidip mesut'a göstermediği ama açıktan verdiği parayı İrfan'a yatırıyor. GS gidip Terim'e vermediği parayı X oyuncuya yatırıyor. Kuralı da koydum yukarı ha, koymamış olsam kıçından sıkıyor dersiniz.

Oyuncu maaşı = TD maaşı kuralda fark yok ikisi arasında

Gerçekten inanamıyorum ya

Sosyal ağlarda paylaş

Ben FFP'ye dahil veya değil yorumu yaptım mı? Yapmadım.

Ama benim mesajım ardına, başkası mesaj yazmadan "okuma yazması olmayan adamlar" diye cevap yazdın mı? Yazdın.

Benim mesajımın öncesindeki ve sonrasındaki mesajlar sana ait olduğuna göre o lafı bana söylediğin anlamı çıkar mı? Çıkar.

Ben de "o kısımdan bağımsız olarak benim dediğim yasal olup olmama kısmı, dolayısıyla ikisi bir değil" açıklaması yaptım mı? Yaptım.

Hatta senin sorgulaman üzerine "evet avantajı var ama orada Terim editli char gibi" diye destek verdim mi? Verdim.

Şimdi bir önceki mesajında direkt benim ffp kıstasına girmeyen ilk mesajıma hitap etmiş olmana rağmen, "ben işin yasal boyutuna bakmıyorum, ffp etkisine bakıyorum" diyor musun? Diyorsun.

Sorun burada.

Son sorunun cevabına gelirsek: GS sanırım o dönem o parayı kullanamadı yeteneksizliğinden dolayı, artı verdi. Ama önemli değil. Daha önce de ima ettiğim gibi bildiğim kadarıyla evet avantaj sağlıyor. Aradaki fark birinin yasal bir avantaj, diğerinin yasadışı bir avantaj olması kurallara göre (Kuralların doğruluğu veya işin etik boyutu değerlendirmesine girmiyorum). Dolayısıyla ikisi eşdeğer kalibrede hareketler değil.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

"Bu arada Fatih Terim'in sembolik maaş almasını bunlarla aynı kefeye koymak bayağı saçma hareket."

bunu sen yazmadın mı ? 

Terim konusunu gündeme getiren ben değil miyim ? Benim.

Peki ben senin "bunlar" dediğin transferler ile ilgili bir yorum yapmış mıyım ? hayır yapmamışım sıfır (0)

peki ben ne yazmışım ??

mesut vs terim, oyuncu maaşı = futbolcu maaşı.. 

benim terim ve özil dışındaki konular ile ilgili bir yorumum yokken çıkıp da "Bu arada Fatih Terim'in sembolik maaş almasını bunlarla aynı kefeye koymak bayağı saçma hareket." demek, okuma yazma bilmemektir.

veya kişisel bir problem ile farklı amaçlar ile yazmak demektir. asıl saçma olan hareket bu.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Rewendor tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...