Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

o zaman değer farklarını kendine göre düşünmeyeceksin. GOPEKLE İNSAN BİR Mİ çomarlığını yapmayacaksın. sen nereden biliyorsun insanların neye ne kadar değer verdiğini? senin değer verdiğin bir şeye el kaldırılınca hemen çirkinleşiyorsun. dünya senin değer yargılarından oluşmuyor. senin küçük dünyan gerçek dünya değil, bunu kabullenmen lazım önce.

Sosyal ağlarda paylaş

ben kendi gorusumu yaziyorum. begenmemen beni baglamiyor. bunun farkinda misin?

kopek ile insan bir mi comarligi diye bir sey yok.cunku boyle bir denkem yok.

kopekler biliyorum buyuk bir surpriz olacak sana ama sadece kopektir. deger verseniz dahi bu bir kopek.

benim kucuk dunyam dedigin sey global kabul goren bir realite.

hasta kopekleri alip, goturup uyutabilirsiniz ve de bir sikinti olmaz.

cok da sey etmemek lazim.

Sosyal ağlarda paylaş

lol, birisi hakkinda bilmeden atip tutmak basarili.

yine de bu yaklasimin kopegi insan ile esdeger tutmaya calismanin komedisini bastiramiyor.

cok kotu bir donemden geciyorsaniz ve de birden fazla derdiniz varsa, bu dertlerin birisi olumcul hasta bir evcil hayvan ise safradan kurtulup diger dertlerinize odaklanin.

Sosyal ağlarda paylaş

eşdeğer tuttuğum objesel değil, insanların verdiği değer hakkında. ben babamı 18 yaşımda kaybettim ve farklı bir şey koymak zorunda kaldım yerine. sana ne olduğunu söyleyip ağzına sakız olmayacam ama koydum yani. 

sen ne kadar değer verirsen o kadar değerlidir o. senin fikrin sende kalsın, insanlara tavsiye verecek halde değilsin sen, verme de. 

umarım kendi küçük dünyandan çıkarsın, o global mlobal konuştuğun şeylerin aslında bireyleri etkilemediğini anlarsın kafa olarak büyüyünce. 

Laraken tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda tekrara girmemekte fayda var, son derece bayatlamaya basladi yazdigimiz. 

sen kopegi bir sey yerine koymussun ve daha ust bir deger vermissin eyvallah. bunun kendi yarattiginin kucuk dunyan oldugunun farkidasin degil mi? (senin verdigin ornek ustunden gidiyorum. yoksa kucuk dunya, buyuk dunya vs. sacma laflar bunlar. benim tek dedigim uyutmanin yaygin bir uygulama oldugunu gosterme gercegi idi.

bu gereksiz teasing'i geciyorum cunku diyecegim kucuk dunya/ buyuk dunya vs sacmaligi degil)

yazdiginda en onemlisi su, benim agzima sakiz olacak bir sey yok. burada senin hakkinda bir sey yazmiyoruz. burada detaylarini bilmedigimiz bir konu ustunde bir seyler yaziyoruz. sen kendi gorusune gore adamin kopege kendin kadar deger verdigini dusunerek yaziyorsun. ben kendi gorusume gore insan odakli gidiyorum, "sokayim kopegine, bu kadar (bana gore daha buyuk olan) derdin varken olumcul hastaligi olan zaten gidecek kopek ile ilgileniyorsan hiyarlik etmissin" diyorum.

zaten en buyuk sorun  bu "agzima sakiz olacak" taniminin oldugu kisimda yasaniyor. benim ne dusundugum seni cok fazla rahatsiz etmemeli. negatif bir dusuncem yok ancak olsa bile sikinti degil. yarin sabah kalkinca "hey kopegime yeterince sevgi duymuyorum!" mu diyeceksin? hayir. ben sabah kalkinca "adamlar hakli la, babamin kafasina yastik bastirayim!" mi diyecegim? o da hayir. 4 ay ortalama, 9 ay maks omur bicilmis adami tum aile cabalayip maksimum tahminin neredeyse iki kati saglikli bir sekilde yasattik, mobil halde devam etti. 14 tumore ragmen beyninde halen konusabilecek kadar saglikli tutmayi basardik. su anda da agrisi sizisi olmamasi icin parcaliyoruz kendimizi. benim yaptigimi degistirecek mi herhangi birisinin tutumu? yo.

ayni sekilde sizler istediginizi yazin, ben yine de "adamin yerine ben olsaydim bu kadar kirmizi alarm varken olumu yakin kopekle vs vakit harcamazdim" diyecegim. benim ailemdeki durumda kedi vardi. bu kadar yogun ortamda ilgilenemeyecegimizi anladigimiz anda, sanirim 4. ayinda idi, uygun ev bulup postaladik. pisman miyim? evet, ikinci ayinda falan postalamamiz lazimdi. gec kalmis bir karardi. hayvan icin de durum hos olmuyor yani.

o yuzden diyorum tekrara girmeye gerek yok. sana gore dogru olan ile bana gore dogru olan bir olmayabilir. ve bu gercekten de hic onemli degil.

Sosyal ağlarda paylaş

olum senin fikirlerini zerre önemsemiyorum çünkü sen güzel bir insan değilsin benim için. sadece insanlara fikir verme diyorum ki verecek halde değilsin. çürümüşsün yaşadıklarınla içten içe veya hep böyleydin bilmiyorum. 

5 dakika önce, dasaaa dedi ki:

sen kopegi bir sey yerine koymussun ve daha ust bir deger vermissin eyvallah. bunun kendi yarattiginin kucuk dunyan oldugunun farkidasin degil mi?

sakız olma bu işte, hayır köpek değildi yerine koyduğum, hiç köpek beslemedim hayatımda. anladın mı neden sakız olmasın dediğimi? 

fikirlerin eğer ölüm içeriyorsa lütfen kendine sakla. çaresizim diyen adama bu tavsiyeyi verme. sonuçlarının ne olacağını bilmiyorsun ki empatiden yoksunsun. sadece kendi fikirlerini yazıyorsun.

acılarınla başarılar diliyorum sana.

Sosyal ağlarda paylaş

abi ne oldugu onemli degil diyorum. hatta o cumlenin sonuna da senin cumleni kullandigini yazdim.

yani bir nevi inception oldu o senin icin.

caresizlik vs mi kalmis? olan olmus. yorgan gitmis, kavga bitmis. 

empatiye gelince ise bana gore de sen de empatiden yoksunsun. empatinin en guzel tarafi insanlarin kendilerine degen uca gore degerlendirmeleri sanirim.

yine de aynisini soyluyorum. o donemde yapilmasi gereken bence ne ise onu yazdim. yapilan yolun sonucu ortada. ?

Sosyal ağlarda paylaş

ayrılırken köpek niye uyutuluyor ? Veteriner uyutmuyorsa niye uyutsunlar? Acı çekip, çekmediğine zaten o noktada artık vet karar veriyor. Köpeği uyutun bakın dalganıza olmuyor yani. 

Kaldı ki köpek dediğin şey insanın ilk evcilleştirdiği hayvan. Senin aksine çok insan var köpeğini, dostu, hayat arkadaşı, ailesi yerine koyan. Bu onların küçük dünyalara sahip olmalarından değil. Duygularını hiçbir norm tanımadan samimiyetle yansıttıkları için. 

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

abi kediyi baska aileye verirsen 1 haftaya alisir 1 aya normal yasamaya devam eder

kopek oyle degil , bag kuruyor senle,  suru oluyorsunuz , sen ben vs hepisi diye bakiyo dunyaya kopek

degil bi hafta,10 dakka beklenmedik sekilde kaybolsan panik ataklar yasiyo hayvanlar,kedi gibi cool degiller

bizim sokakta depresyona girmiş köpek var 2 tane, bu yüzden mi acaba, yüzlerine baksam derdimi unutuyorum o derece

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, -Bonesoul- dedi ki:

hakkaten adamın konusunu piç ettiniz.

Valla aslında arada baya bişiler oldu ama pek yazasım kalmadı. Piç oldu. Meersem kendi küçük dünyamda Şeker'i uyutmam gerekiyormuş.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...