Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

bayagi kisiye olmus. sonraki hotfix'de cozulecek demis larian

Alıntı

NOTICE: Due to a build error causing new crashes, we’ve rolled back Hotfix 4 for the time being. We'll re-release it as soon as we’ve fixed the cause.

If you’ve saved since updating, you won’t be able to load those saves until we’ve re-published Hotfix 4. You can keep playing on your Hotfix 3 saves, you just won't be able to load saves from today’s Hotfix 4 until it’s pushed live again. Sorry about the inconvenience. 🙏

Sosyal ağlarda paylaş

ahah dunku patchten sonra mi olmus bunlar, bende dun tam oyundan cikinca update'i gorup sonra indiririm demistim 🤣  dolayisi ile calisiyor benim saveler. Oyundan cikinca birde steam cloud harici ben kendim yedek aliiyorum zaten saveleri boyle buyuk oyunlarda.

otomatik update etmece kapali zaten  iste tamda bu yuzden 🙂 

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Dün gece oynadım ama yama hiç görmedim. Saveler sağlam o zaman. Gerçi ben farketmeden yüklemiş de olabilir. Tekrar oynarım o durumda birkaç saati sorun değil.

Bu arada hepinize bir tane non-spoiler tavsiye. Selune rahibesiyle konuşmadan önce Halsin ile konuşmayın. Öykü ile ilgili bir şey değil, gameplay ilgili sorun çıkabiliyor. Altta daha çok anlattım, Act 2 başı için minor spoiler.

Spoiler

Rahibeden önce Halsin'i uyuyan adamı görmeye getirirseniz Halsin adamın başucunda kalıyor. Sonra rahibeyi kaçırmaya çalıştıklarında dövüşe girip ölebiliyor. Daha companion olmadığı için de diriltilemiyor, görevleri gidiyor. Her seferinde dalmıyor. İlk oynadığımda dövüşe girdi, save/load ettim, hiç bulaşmadı.

Bu arada bilmeyen kalmamıştır ama throw ile potion atarsanız diğerlerini iyileştirebiliyorsunuz. Diğer iksirlerde de çalışıyor bu.

Sosyal ağlarda paylaş

arcane, 17.08.2023 12:04 tarihinde dedi ki:

hemen ustune yeni hotfix yapilmaya calisiliyor iste? 

eski versiyonu beta versiyon olarak koyabilirlerdi minnacik firmalarin bile yaptigi gibi.

bir workaround oldugu yazilmis:

https://steamcommunity.com/app/1086940/discussions/0/3812913197991757429/

Rollback yapmadan yani, oyunu güncel tutan bütün oyuncuları bekletiyorlar şimdi. Yeni sürümde crash oluyormuş yeterli neden değil, save corruptlıyor filan olsaydı ancak.

Sosyal ağlarda paylaş

crash potansiyel olarak kac kisiyi etkiliyor, baska sorunlar doguruyor mu bilmiyoruz. belki de ruzgar arkalarindayken twitch'de, youtube'da coken oyunlari gozukmesin istediler, kim bilir. 

Alıntı

We have a candidate for a build, which is going through rigorous internal testing before it’s released. If all goes well, we aim to release Hotfix 4 by the end of the day, EU. We’ll let you know if and when anything changes.

gece halledecegiz diyor avrupa saatiyle.

Sosyal ağlarda paylaş

gelen patch ile ne olduysa camptaki bütün yemeklerim sıfırlanmış....

900 kadar biriktirmiştim long rest sırasında kullanırım diye. sıfır olmuş :(((

edit: yok daha saçma bişey olmuş. camptaki chest içindeki yemekleri saymıyor artık long rest :// karakterin üstüne almak gerekiyor restleyebilmek için....

Oce4n tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n, 17.08.2023 17:40 tarihinde dedi ki:

gelen patch ile ne olduysa camptaki bütün yemeklerim sıfırlanmış....

900 kadar biriktirmiştim long rest sırasında kullanırım diye. sıfır olmuş :(((

edit: yok daha saçma bişey olmuş. camptaki chest içindeki yemekleri saymıyor artık long rest :// karakterin üstüne almak gerekiyor restleyebilmek için....

abi ne kadar salagim ben hep ustlerinde tutuyordum sonra da uzuluyordum lootu toplayamiyorum full diye...

Sosyal ağlarda paylaş

tek tek uğraşmayın ya. her karakterde bir tane turuncu yazan "Camp Supply Sack" bulunsun herşeyi lootladıktan veya ağırlaştıktan sonra açın çantayı. ilk iteme bir kere tıklayın sonra shifte basılı tutarak en sonraki iteme tıklayın hepsini seçiyor o şekilde. sonra sağ tık send to camp.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n, 17.08.2023 20:04 tarihinde dedi ki:

tek tek uğraşmayın ya. her karakterde bir tane turuncu yazan "Camp Supply Sack" bulunsun herşeyi lootladıktan veya ağırlaştıktan sonra açın çantayı. ilk iteme bir kere tıklayın sonra shifte basılı tutarak en sonraki iteme tıklayın hepsini seçiyor o şekilde. sonra sağ tık send to camp.

supply sack'i karakterler arasında elden ele gezdirirseniz inventoryde bulunan içine girebilecek tüm eşyaları otomatik topluyor, seçmeye gerek yok. aynı şey diğer turunculu containerlar için de geçerli

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

bu Isobeli kurtarmanın yolu yok mu gdip kafa atıyor 2 vuruşta ölüyor.

masa sandalye dize dize bütün yolunu kapadım gene ölmeyi beceriyor.

-

last light ta bir sorun yaşamadım ama Vulkan oynuyorsan directx daha stabil çalışıyor bende.

-

reloadsuz oynamaya çalışıyorum içine etmediğim bölge / seçim kalmadı.

Halsin'in druidlerin dilimlememe kızmaması fln garip olmuş

LethE tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

last light inn'e ben de dün geldim, oraya özel bir sorun var. game bardan bakınca gpu utilization %40'lara filan geriliyor ama cpu da %50'yi filan geçmediği halde. elden geçirmeleri lazım çünkü oyunun geri kalanında öyle takılmalı, atlamalı, gpu'nun değerlendirilemediği bir yer görmedim. yamayla düzeltirler yakında umarım.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

goblin camp dışardakileri öldürmek için kırık duvara 2 cloud of daggers + attıkları grease'e firebolt yaptım. 13 tane goblin arka arkaya içlerinden koşarak geçmeye kalktı, telef oldular resmen sdf. Normal de oynuyorum diye mi bilmiyorum da ai arada çok saçmalıyor dümdüz koşuyor her şeyin içinden, yol bulamazsa.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...