Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hatay vs. urfa vs. adana

fresia

Öne çıkan mesajlar

Bişi dicem yukarda eşek gibi Wot döşemişim nerde ulan benim teşekkürüm? Bak bunu geçen topic'e de yazmıştım orda da hiçbir cevap gelmemişti, boşuna mı iyiliğinizi düşünüyoruz ulen?

En yakın arkadaşım Adanalı benim, o yüzden her sene Adana-Mersin yaparız 7 - 8 gün. Orasıyla ilgili de bişiler yazarım ama bu şartlarda yazmayı reddediyorum dsfs

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, -Deno- dedi ki:

Bişi dicem yukarda eşek gibi Wot döşemişim nerde ulan benim teşekkürüm? Bak bunu geçen topic'e de yazmıştım orda da hiçbir cevap gelmemişti, boşuna mı iyiliğinizi düşünüyoruz ulen?

En yakın arkadaşım Adanalı benim, o yüzden her sene Adana-Mersin yaparız 7 - 8 gün. Orasıyla ilgili de bişiler yazarım ama bu şartlarda yazmayı reddediyorum dsfs

bi hatayli olarak ben begendim listeni , eline saglik

Sosyal ağlarda paylaş

deno da hatay turunu iyi özetlemiş.

ama FULL ETÇİ adam için hatay adana/antep arkasında kalır. meze seviyorsanız ama hatay döver.

künefeyi de mutlaka çarşı içindeki çınaraltı yusuf usta da yiyin deno'nun dediği gibi. 

harbiye'ye de mutlaka gidin. 10 numara yer. ama dendiği gibi şehir malesef çok atıl kalmış. şehir merkezindeki binalar dökülüyor. baya kötü durumdaydı benim gittiğim 2017 yazında.

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, pattisliborek dedi ki:

adanaya gidip kendim mangal tavuk yapacaksam niye gideyim abi.

hadi muzlu süt imba bir tad olabilir ama mangal tavuk yap ye nedir. onun yerine x2 ciger/kebap gömerim daha mantıklı.

Ciğer kebap zaten listede var. Mangal tavuk olmasının sebebi ara boşluğu doldurmak

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

bir antakyali olarak boyle ayrilikci takilmani kiniyorum vivavale, ust kimligin hatayli olmali. Bole ayri gayri takilcaksaniz geri verek sizi suriyeye

ehehe

suriyeye siz daha yakınsınız olm, fransızlara geri vereceksiniz olur ama

anteke mi ilçelerden mi hayye bu arada

yarın akşam patlatacaz mı antebi

bre hey bre güm bre anteke anteke

Sosyal ağlarda paylaş

34 dakika önce, vivavale dedi ki:

ehehe

suriyeye siz daha yakınsınız olm, fransızlara geri vereceksiniz olur ama

anteke mi ilçelerden mi hayye bu arada

yarın akşam patlatacaz mı antebi

bre hey bre güm bre anteke anteke

Akrabalar antakya-kirikhan-iskenderun ve yazlari sogukoluk arasinda dagilmislar , asil orijin kirikhan sanirim , amiklioglu diye soyadi var ailede, her ilceyi ayri ayri seviyorum ama, hastasiyim hatay’in

zulum 38’de basladi, keske cumhuriyet kalsaydi katilmasaydik bu turkolara ?

DoGMeaT tarafından düzenlendi
alinti yaptim
Sosyal ağlarda paylaş

54 dakika önce, Fistan dedi ki:

adanada muzlu süt nasıl güzel olabilir ki

ilaçlı gübreli sikko yerli muz, endustriyel yem ile beslenmiş ineklerin sikko sütüyle 

Zafer bufe miydi neydi, normal muzlu sut degil, buzla blender’da cekiolar, bildigin kendi imkanlariyla milkshake i kesfetmisler, o yuzden meshur

Sosyal ağlarda paylaş

eregorn un listesini baya bir gunde yapan youtuberlar var lan. onlar isin sovunda tabi de 3 gune bolunebilir.

bi de adanadamiydi, boyle arka sokakta bi yerde borekci vardi, adam 40 yillik falanmis, hergun arabayla cikiyomus efsane bisiye benziyo.

adana'yi bende gozume kestirtim ya, 1 haftalik bi adana/antep kombosu yapip gelesim var.

antepteki o yemyesil fistikli kaymakli baklavalar cok cezbediyo beni ahah.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

ya sabah ciğerli nohutlu dürüm akşam kebap ye yeter. O kadar abartılacak bişi yok adanada, zamanla kalmadı. Keza antep de aynı şekilde. Küşleme beyran falan yersin tatlını alıp dönersin. Köylere yaylalara çıkmak lazım, büyükşehir içinde olmaz o işler öyle floransa toscana misali.

Hataya gitmedim ama şehir çehresinin göçten sonra bozulduğunu duymuştum. Nehir kenarı mı göl kenarı mı bir şeritteki yerler hep tatava olmuş. 

samaella tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...