Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chernobyl (2019) - HBO

sabonis

Öne çıkan mesajlar

9 saat önce, Llama dedi ki:

insanlar bunu nasıl kabul etti acaba 

bir çok görev direk ölümcül. hani radyasyonun etkilerini bir çok işçi bilmiyormuydu acaba kahramanlık gazı ile oraya falan gönderildi

savaş var dediğinde de insanların bunu kabul edip tanımadığı insanları öldürmeye çalışarak bu yolda ölmeleri de akla yatacak bişey değil esasen ama tüm tarihimiz bundan ibaret. 

japonya'dakinde yaşlıların zaten bizden geçmiş diyip gençlerin yerine gönüllü olmaları daha efsane bana kalırsa

https://www.bbc.com/news/world-asia-pacific-13598607

Sosyal ağlarda paylaş

Iki seyden dolayi gidiyosun zaten.

bir sovyet askeri oldugun icin, ictigin ant butun insanlik ve sovyetleri kendi caninin onune koymak. 

Iki, sovyet kulu oldugun icin, herkes emir kulu.

oyle “biz olmezsek herkes olecek” diye giden insan sayisi 1/100 gibi biseydir. Belki o donem bireyselciligin bu kadar onemli olmadigini dusunursek , 1/10 diyelim.

Sosyal ağlarda paylaş

imdb dizi puanlari ezelden beridir sisirilmis ve manasiz. vaktinde tasakli filmler 8.0 zor gorurken diziler tarifeyi oradan acardi. hem de akliniza gelebilecek iyi dizilerden bahsetmiyorum sdfg. filmlerde puanlama nerede nasil yanlis gitmis kestirebiliyorsun. mesela broadband oncesi donemde notlar daha kit. bazi franchise filmleri populerlikten sollamis vesaire. insan psikolojisi midir nedeni bilmiyorum. sevdigi diziyi 10 uzerinden 7 ve alti bir puana layik gorebilen az. 

soyle bir ornek vereyim: game of thrones, the wire, the sopranos, friends, firefly. bunlar ayni sikletin dizisi bile degiller. fakat imdb puanina gore oyleler. 

chernobyl guzel dizi oldugu icin iyi elestiri, hatta odul almasi sasirtmaz. bayila bayila izliyorum. simdi gidip bir 10 da ben basacagim imdb'de. fakat biyografik'de de, mini-series'de de daha iyi isler var son 3-5 senede. gercekten. sdfg.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, dasaaa dedi ki:

"biyografik'de de, mini-series'de de daha iyi isler var son 3-5 senede"

mesela?

buradaki gerilimin sebebi bu kabusun yasanilmis olmasi. tekrarlanabilecek olmasi. bunun gibi insanlari gerebilecek baska ne var bilmek isteriz.

gerilimin sebebi yasanmis olmasi kismina katilmiyorum.

dizinin kostumunden makyajina soundtracklerine her seyi 10/10bu kadar etkili olmasindaki ana etken bence o.

hic de daha iyi 3-5 dizi falan yok kendi turunun en iyilerinden biri resmen. ben  hypelanmamisken sirf bosluktan izledim, hic bu kadar iyi bir sey beklemiyordum.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim "gelmiş geçmiş en iyi dizi" gibi bir iddiam yok ama seyircilerin hakettiği takdiri göstermesi mutlu etti, o yüzden yazdım. metacritic'te eleştirmenlerden mixed 40 filan alabiliyor ama spike lee'nin "hadi ırkçılık ekmeğini bu sefer back to the future aromalı yiyeyim" netflix filmi bütün eleştirmenlerden yıldızlı pekiyi alıyor insanlar yerin dibine gömerken.

ufak mutluluklar bunlar, çok görmeyin. ?

dyatlov memeler de çok iyi ahah. yalnız bazı ukraynalılar onu kötü gösteriyor diye izlemeyi reddetmiş filan topkek.

r0jcpat002elagmonzo8.png

chernobyl_memes_10.png

chernobyl_memes_54.png

chernobyl_memes_17.jpg

chernobyl_memes_24.png

chernobyl_memes_27.jpg

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dizi güzel, konu da önemli, başka dizilerle yarıştırmanın anlamı yok. wireden de, böreking badden de keyif aldım zamanında, bundan da aldım. aldığım keyifleri niye kıyaslayayım hepsinin yeri ayrı.

iki ayrı felaket dizisini falan kıyaslasak neyse de bambaşka konular. ha bu dizi niye 9luk çünkü hikaye aktarımında diyalogların olayların politik / insani / bilimsel dengesi, akış çok ideal. standart seyirci bile hiç yorulmuyor ve sıkılmıyor. prodüksiyon altı boş kalınca tek başına övmek için yeterli sebep değil got'ta görüldü. bunda o da çok iyi ve abartısız. aslında her nesne her kıyafet saç kesimi falan son derece doğal geliyor bize farkında olmasak da döneme götürüyor kucaklıyor. birçok yerde CGI çok crisp, hiç göze batmıyor.

özetle olayın, insanların gözünde istatistikî rakamlardan ibaret olmasının ötesine geçip, insani dram boyutuna dikkat çekme konusunda çok başarılı olmuşlar.

yönetmen birçok dizide boy göstermiş, kamyonla piyasa klibi ve reklam çekmiş belli ki iyi de, creator / yazar ilginç geldi bana tonla osuruk komedi dışında bir şey yok adamın geçmişte sdf.
https://www.imdb.com/name/nm0563301/

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...