Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

savcı arkadaşıma ileteceğim seni

Caguar

Öne çıkan mesajlar

Ya ben konuyu işin ucunun bana dokunabilecek kısmı için açmadım, hoş orası dert değil ne ettiğim küfür küfürdü ne o uğraşır ne de uğraşsa ben altta kalırım. Benim dikkat çekmek istediğim şey

eskiden, benim tanıdığım mafyalar gangısterler var ona göre ayağını denk al, lar ile tehdit edilirken
bu aralar
benim savcı tanıdığım var yada işte seni şöyle dava ederim, ler ile tehdit edilmek

ülkede yargıya duyulan güvenin artmış olduğuna işaret etmez mi. Suçsuz hukuksuz tutuklamalardan bahsetmiyorum daha kırk fırın ekmek yemesi lazım yargının olması gerektiği yerde olması için. Ama sanki bir kıpırdanma var, hiç yoktan iyidir diye memnun etti beni ondan başlığını açmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

bende geçen 2 savcı ile rakı içtim
agzımdan çıkanı beş kere düşündüm akyım
adam benden 9 yaş küçük birde abi demedim kaldı ne olur ne olmaz diye

düzleri de fena, bu anlattığım olaydaki gibi ekstrem işler olmuyor gerçi ama onlarda tadını kaçıracak şekilde işini engelleyebiliyor.

4 sene önce falandı galiba babam halen tt'de çalışırken işte yolda yürümeyi bile beceremeyen beyinsiz kadının teki, açılmış ama kapatılmamış bir çukura düşüyor çocuğuyla birlikte.

çıkardıklarında bunları ilk gördüğü şey yolun kenarındaki TT saha dolabı oluyor. Gidiyor bir tane avukat buluyor çukuru TT açtı, kapatmadı ölecektim çocuğumla diye hayvani bir maddi tazminat davası açıyor.

Babama geliyor haberi işte, zaten bölge müdürü diye ona karşı avukat dosya topluyor. Senin sorumluluğundaydı vs. diye. Babamlar bakıyor o tarihte açılmış herhangi bir çukuru kazıyı geç, km2lerce içinde herhangi bir çalışma dahi yok. Gidiyorlar olay mahalline, zaten orayla alakaları yok. Fotoğraflar falan çekiliyor sonra belediye kurumlarına yazılıyor ve kazının ISKI'ye ait olduğu kanıtlanıyor belgeleriyle vs. ki ISKI'de kabul ediyor.

Avukat değiştirmiyor dosyayı, bir savcıya veriyor. Savcı'da aynı bu şekilde kanıtlara rağmen açıyor davayı. Babamlar tam 9 ay uğraştı sonuçlanana kadar, 3 dava görüldü.

Savcı hakkında işlem başlatmıştı sonra gerçi TT ama ne oldu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Llama said:

bende geçen 2 savcı ile rakı içtim
agzımdan çıkanı beş kere düşündüm akyım
adam benden 9 yaş küçük birde abi demedim kaldı ne olur ne olmaz diye

yolda yürümeyi bile beceremeyen beyinsiz kadının teki, açılmış ama kapatılmamış bir çukura düşüyor çocuğuyla birlikte.

Açılmış çukura kimsenin düşmemesi için gerekli önlemleri alması gereken çukuru açandır, bunu da belediyenin denetlemesi gerekir. Dolayısıyla kadının çocuğuyla birlikte bir çukura düşmüş olması onun beyinsiz veya yürümeyi beceremediği anlamına gelmez. İş yapanların ve denetlemesi gerekenlerin ihmalkarlığını gösterir.
Sosyal ağlarda paylaş

Heh eksik olmuş, fotoğrafları gördüm ben bu arada o çukur böyle logar kapağı gibi bir darlığa sahip değildi. Bayağı böyle iki araba büyüklüğünde falan genişçe bir çukur ve bir tarafı rampalanmıştı.

Zaten ISKI'nin kanalizasyon çalışma çukuru, görmüşsünüzdür ne kadar geniş kazıldığını onların.

Yani oraya düşmek için evet, Çoko'nun dediği gibi motor yeteneklerde sıkıntısı olmayan biri düşemez. Direkt çomardı ki babamın odasını mahkeme süresince 3-4 kere basıp, para vereceksiniz bana hastane masrafı falan diye tehdit etmişliği de var.

Hani kafasını çıkardığı gibi kenardaki saha dolabında gördüğü logoyu suçlaması falan hikayenin ayrı boyutu.

Ben bu hikayede tek kişiyle empati yapabiliyorum, o da günahsız çocuk. Tek acıdığım o.

Böyle alt yaşam formlarının yanında büyüyerek onlardan biri oluyorlar işte büyük kayıp toplum için...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Benim arkadaşım trafikte sadece kendi arabası içinde sinir harbi geçirip sövdüğü için 1 ay içeride yattı. Cumhuriyet başsavcısıymış diğer arabadaki ve artık aynasından mı gördü, bakıp mı gördü çocuğun sinir harbini vs. ama arkadaştan herhangi bir küfür, darp vs. direkt sesli olarak suratına edilmemiş olmasına rağmen içeri alındı. Önce gelip arabasıyla önünü kesmiş bizimkinin sonra camları, kapıyı tekmeleyip yumruklamış falan, trafik polisleri gelip ayırmış ve göndermişelr ama işte orada kalmamış olay.

Bu süreçte kendisini ifadeye çağıran karakoldaki polisler bile şaşırdı ama emir geldi, yapmak zorundayız dediler. Hapishane müdüründen, gardiyanlarına tut hepsi ile arası çok iyiydi ve herkes bildiğin acıyordu falan. Daha çok detay var ama 1 ay sonra yine o eleman istedi diye serbest kaldı, o süreçte araya bir tek RTE'nin girmediği kaldı o kadar uğraşıldı çıksın diye ve o kadar üstlere gidildi ama kimsenin gücü yetmedi. İşinden, düzeninden vs. oldu üstüne psikolojisi bozuldu falan.

Hayvani yetkilerle donatılmış manyak çok etrafta. Siz siz olun artık yeni düzene adapte olmaya çalışın. Birilerinin adamı veya kankası değilseniz (ki o da yetmiyor çoğu durumda) olabildiğinde vasat birey olmakta fayda var maalesef...

Şu çok gerçekçi gelmedi bana ya. Ya arada atlanmış bir şeyler var ya da arkaxaşın avukat aşırı başarısızmış gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Paticikten başka foruma giresim bile gelmiyor. Bu konuda kendi kendimi öğütleyip duruyorum. Arada baktığım oluyor ve bir insan bu kadar mı gerizekalı olur diye şaşırdığım, kızdığım adamlar oluyor. Sırf bu yüzden Gündüz kuşağı programları bile bakmıyorum. Gündüz çalışıyorum ve bakmamıda engelliyor.

İlerde emekli olursam ne yaparım ben bu kadar geri zekalı arasında bilmiyorum ve emeklilik hiçte iyi durmuyor. Gerçi 25-30 sene var emekliliğe.

İşin özeti durduk yere bi gerizekalıya hakaret edeceksin veya ağzından küfür çıkacak uğraş dur. Birde demedim şansında yok. Anında kayıt ediyorlar her şeyi. Bu sebeple yok saymak en güzeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani avukat olayı da şöyle, avukatı sattı zaten onu. Onun da peşine düştü büyük abiye bir şey yapamayacağı için hayatını karartacağım onun mesleğini sonlandıracağım diyor arkadaşım asjkdf

Şöyle oluyor.

Bunun geceyi karakolda geçireceği öğrenilince işte artık eve falan haber veriliyor. Onlarda bizim avukatlardan birini ayarlayalım diyorlar. Babası büyük bir bankadan emekli müfettiş diyeyim.

Neyse olur falan derken baş komiser şey diyor, ya bu tip olaylarda dışarıdan avukat gelince çoğu zaman mahkemeyi kasten hafta içine atıyorlar. Zaten bu olaydan bir bok çıkmaz, sen barodan avukatı iste bir an önce nöbetçi mahkemeye çık kurtul diyor. Zaten bu ne saçma iş, bir şey olmaz baro avukatı halleder falan diye tavsiye veriyor.

Bu da bir an önce iş görülsün diye işte kabul ediyor, Ctesi sabahı barodan isteniyor işte ilk nöbetçi mahkemeye çıkıyor.

Girdik içeri diyor, hakim böyle böyle olmuş ifadede bunlar yazıyor. Diyecek bir şeyiniz var mı falan diyor işte bunlara. Baro avukatı çıkıp sadece "AYNEN KATILIYORUM" demiş. Başka hiçbir şey yok.

Hakim bunun üstüne direkt tutukluluğunun devamına karar verilmiştir diyip Metris'e yollatıyor.

Yani arkadaşım halen o avukatında barodan kasten atanmış biri olduğunu hatta hakime de bilgi verildiğini falan düşünüyor çünkü komiserin bir şey olmaz, kaç tane böyle vaka gördük dediği olayın duruşması 3-4 dakika falan sürdü ve direkt Metris'e yollandım diyor.

Bir avukat sadece AYNEN KATILIYORUM diyip oturur mu lan diyor çocuk hep haklı olarak. Kendi avukatlarını çağırmadıklarına pişman ama süreç öyle bir süreç ve daha şuan açıkta anlatamayacağım birkaç başka olayda var ki kendi avukatları da gelse bir şey değişmezdi o da farkında.

Yani şöyle diyeyim, içeriden çıktığında da özür dilendi kendisinden birkaç makamdan, uğraşma peşine düşme bu işin dediler tavsiye olarak da. tehdit vari değil, cidden iyi niyetle :)
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

gerizekalı dediğin adama niye küfür ediyorsun ?
kayıt mayıt demişsin bir de. abi küfür etmemen lazım zaten. eleştirdiğin adamlar yapıyor onu.

bende sinir sabır sükun bişey kalmadı, uyumasam 7/24 sövücem nerdeyse. hani şimdilik içimden sövüyorum da bigün random metrobüste falan HEPİNİZİN ANASINI AVRADINI SÜLALESİNİ diye giricem (ve çıkamicam) sanırım

https://i.imgur.com/K9RdPwo.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

kayıt mayıt demişsin bir de. abi küfür etmemen lazım zaten. eleştirdiğin adamlar yapıyor onu.

Hakaret ihtimali orta-yüksek arasıyken, Küfür ihtimali olmaz olmaz o ara olacağı tutar. Sen kendini bu koşullara göre terbiye ederken , medeniyetten zerre nasip almamış adamın her 2 lafından yarısı küfür olabiliyor. Birde böyle kişiyle tartışmaya girdiysen ve adamı mor edip çıktıysan başlıyor adam 7 sülale boyu küfüre. Bunlar karşısında hakaret belki olmuştur ama küfür sanırım hiç olmadı ama sinir anı insan kesin olmayacak bundan sonra diyemiyor. Bazıları cahilliğin verdiği özgüvenle veya çekememezlik, kıskançlık duygularıyla bildiğin sinir etmeye yemin ederek geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Yani avukat olayı da şöyle, avukatı sattı zaten onu. Onun da peşine düştü büyük abiye bir şey yapamayacağı için hayatını karartacağım onun mesleğini sonlandıracağım diyor arkadaşım asjkdf

Şöyle oluyor.

Bunun geceyi karakolda geçireceği öğrenilince işte artık eve falan haber veriliyor. Onlarda bizim avukatlardan birini ayarlayalım diyorlar. Babası büyük bir bankadan emekli müfettiş diyeyim.

Neyse olur falan derken baş komiser şey diyor, ya bu tip olaylarda dışarıdan avukat gelince çoğu zaman mahkemeyi kasten hafta içine atıyorlar. Zaten bu olaydan bir bok çıkmaz, sen barodan avukatı iste bir an önce nöbetçi mahkemeye çık kurtul diyor. Zaten bu ne saçma iş, bir şey olmaz baro avukatı halleder falan diye tavsiye veriyor.

Bu da bir an önce iş görülsün diye işte kabul ediyor, Ctesi sabahı barodan isteniyor işte ilk nöbetçi mahkemeye çıkıyor.

Girdik içeri diyor, hakim böyle böyle olmuş ifadede bunlar yazıyor. Diyecek bir şeyiniz var mı falan diyor işte bunlara. Baro avukatı çıkıp sadece "AYNEN KATILIYORUM" demiş. Başka hiçbir şey yok.

Hakim bunun üstüne direkt tutukluluğunun devamına karar verilmiştir diyip Metris'e yollatıyor.

Yani arkadaşım halen o avukatında barodan kasten atanmış biri olduğunu hatta hakime de bilgi verildiğini falan düşünüyor çünkü komiserin bir şey olmaz, kaç tane böyle vaka gördük dediği olayın duruşması 3-4 dakika falan sürdü ve direkt Metris'e yollandım diyor.

Bir avukat sadece AYNEN KATILIYORUM diyip oturur mu lan diyor çocuk hep haklı olarak. Kendi avukatlarını çağırmadıklarına pişman ama süreç öyle bir süreç ve daha şuan açıkta anlatamayacağım birkaç başka olayda var ki kendi avukatları da gelse bir şey değişmezdi o da farkında.

Yani şöyle diyeyim, içeriden çıktığında da özür dilendi kendisinden birkaç makamdan, uğraşma peşine düşme bu işin dediler tavsiye olarak da. tehdit vari değil, cidden iyi niyetle :)

Hah işte demiştim bi sıkıntı vardır diye, yoksa normal avukatla sökmezdi o iş :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

Jeeztro said:

bende sinir sabır sükun bişey kalmadı, uyumasam 7/24 sövücem nerdeyse. hani şimdilik içimden sövüyorum da bigün random metrobüste falan HEPİNİZİN ANASINI AVRADINI SÜLALESİNİ diye giricem (ve çıkamicam) sanırım

https://i.imgur.com/K9RdPwo.jpg

ondan sonra gold anne dedi.

şimdi anladın mı lanet olası <3

bonus

http://www.sevilensozler.com/uploads/4877.jpg

KESİN GERÇEKTİR

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...