Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kız arkadaş depresyonuyla doğan sorunlar

Khiran

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

Fransuxa said:

KillJoy said:

Fransuxa said:

ya gerçekten 4 kere falan yazıp yazıp sildim, anlatmak istemiyorum çünkü başıma gelen mevzuyu. şöyle kısaca özet geçeyim, 11 senelik kız arkadaşım (aralık ayında istemeye gidecektik) Mayıs ayında tam tabiri caizse götü başı ayrı oynayarak psikolojim bozuk mutsuzum kendimi iyi hissetmiyorum ayakları ile 2.5 hafta içerisinde "ben ayrılmak istiyorum" raddesine getirdi ve terketti gitti.

o yüzden hiç öyle aman toparlanır aman bişeyler olur falan tarzında düşünceye girme yokuş aşağı gidiyorsunuz haberin olsun. sonra aman abi ne oldu böyle deme kendi kendine.

oha niye ki?
olm 11 sene diyorsun. Kızlar ayrılamaz ki- özellikle belli yaşa gelince - ? Başkasını mı buldu?

ayrıldıktan bi 3-4 ay sonra falan bi manita yapmış kendisine. büyük ihtimal buldu birisini falan bişeyler oldu terketti gitti. iş değiştirdi, biraz statüsü değişti falan, hafif kilo verdi saçını falan boyattı, e arkadaş etkisi de var tabi. hafif gerizekalıydı biraz, hani o fakülte ve bölüm 1. si olupta atm den para çekemeyecek kadar sığır modeller vardır ya kendini çok zeki zanneden öyle bi tipti. ıyk gıyk etti terketti gitti. 11 sene dediğin mevzu e çocuktuk zaten çıkmaya başladığımız zaman. okuluydu vs derken 4-5 sene oradan gitti. e ben kanser oldum onla uğraştım, bir ton sıkıntı stres derken yıllar da öyle geçti. ekonomik durumlar onun iş durumları vs derken bi baktık seneler geçmiş ama evlilik projemiz anca bu sene hayata geçecekti.

iki kişi hanımefendi çekince göt baş ayrı oynadı tabi, hayatı gördüğü elimde büyüyen insan bir iki farklı insan görünce hal böyle oldu. neyse abi verilmiş sadakamız varmış. evlensek etsek bundan 3-4 sene sonra bi çocuk fırlayınca başımıza böyle işler gelse ömrü billah ızdırap gibi bi karıya nafaka öde dur.

abi kusura bakma 11 sene beraber olduğun insan hakkında böyle konuşuyorsan biraz kendine de batırman lazım çuvaldızı

Karşısındakini o tanıyor (tam 11 sene), esas başkası kız hakkında bu adamdan başka biri böyle konuşsa ayıp olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Khiran said:

kafam o kadar allak bullak oldu ki hakkaten benim dışımda herkes buradaki olumsuz yorumların aynısını yapıyor.

öncelikle aileler bu durumu öğrendikten sonra kızın annesi doğrudan karşı çıkmıştı ben senin okulunu bitirmeni istiyorum ondan sonra yaparsın ne yapacaksan tarzı. ırk, din, mezhep olayından değildi. hatta kadın görüşürsen hakkımı helal etmem olaylarına falan girmiş zamanında ne kötülüğüm varsa artık...

neyse işte bizim kızın anlattığına göre bu 1.5 ay önce annesine açılmış biz görüştük falan diye. annesi de bunla bir süre konuşmamış. ondan sonra da ilk postta bahsettiğim depresyonumsu dönem başladı işte.

ben burada kızda bir kötülük bir suç göremediğimden dün gece hiç üzülmemiştim duruma ama uyanınca abime falan bahsettim demedikleri kalmadı başka biri vardır falan filan diye. sanırım ya ben iyi kalpliyim ya da insanlar kötü düşünmeye fixliyor kendilerini. :(

herkes sana kız mı yok modunda
sen de öyle düşünüyorsan ayrılabilirsin

kız okulunu bitirene kadar ara ver dönerse senindir
askerliğini yaptın mı

öte yandan kızın ilk ilişkisi diyorsun tecrübe kazandıkça heyecanı azalıyordur
ailesinin de etkisiyle okul bitene/iş bulana kadar evlenmeyeceksem niye vaktimi boşa harcayayım diyordur

kız tarafı olduk galiba sdsdsf
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben fazla empati yapan biriyim galiba ondan. kadın aldatılıyordu o yüzden kadına da hak veriyorum. kızı okusun iş güç sahibi olsun kendi ayakları üzerinde dursun istiyor. herkese hak veriyorum resmen bu kafayla yaşanmaz hakkaten

@fresia
bedelli için ödeme vs. yaptım sıra bekliyorum. şu an biraz boş bir insanım o yüzden zamanlama da kötü oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa terkedilen taraf normal bok atmasi.ya da kiz gercekten tarif ettiği gibiyse neden 11 yil tahammül etmiş ilginç.

Gerçi bu tarz değişik hikayeler var. Bi arkadaşım da böyle liseden başlayıp 25 yaşına kadar bir kızla sevgiliydi. Kızla sevişmedi bile fjfjf. Evlenince yaparız kafasında bir kızdı. Evlenmeden ayrıldılar. Çöpe giden yıllar amk
Sosyal ağlarda paylaş

son 2.5 hafta haricinde, aradaki ayrılıklar, ekstrem kavgalarıda saymazsak gayet parmakla gösterilen bir çifttik o yüzden dayandık 11 sene. seviyorduk yani birbirimizi. neyse abi benden paso. ben girmiyorum daha bu konuya, akşam içki içilicek apartmanının kapısına bi bidon benzinle gitme modundan çıkalı 1-2 ay oldu eski halime dönmek istemiyorum :) iyi forumlar
Sosyal ağlarda paylaş

Kızı geri kazanmak istiyorsan soğuk kanlı ve duygusal olarak güçlü olman lazim.

Şu an sadece sahayı terk etmen gerekiyor. Arama. Ararsa kibar ol. Kızın hayatını araştırmayı bırak. işini gücünü bahane et ve o son görüşmeye gitme. Israr ederse gittin diyelim, sanki hiç bir şey olmamış gibi davran. Sakın ilişkinin geleceği hakkında konuşmaya çalışma.

Eğer kadın senin soğuduğunu hissederse atlayacagi dalın büyüsü bozulur.

Sen değersiz olan daldın ama öyle isen neden değersiz bir dal gibi davranmıyosun?

onu elde etmek için çabalaman, senden soğuyunca onu ısıtma için eksta romantik hatta arabesk olman lazım değil miydi?

Ha siktir yoksa sen daha mı değerlisin ?

her zaman olmasa da kadının kendi değerlendirmesini sorgulamasına ve size geri dönmesine sebep olacaktır.

Durumlar daha vahimse diğer alternatif 3 hafta buhar olmak. Yeryüzünden silinmek. Kızı her yerden engelle, yokmuş gibi davran. 3 hafta Sonra dünyaya dönüp 'selam' de. Kısa nazik, ikiniz hakkında olmayan bir konuşma yap, seni bir yerlere davet ederse şansın var.

bu yazdıklarımın, terkedilen tipik bir erkeğin yapacaklarının tam tersi olduğunu farketmişsindir.

Peki bu uğraşlara değer mi yoksa bitmesi mi daha iyi ?

Bence bitir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...