Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kız arkadaş depresyonuyla doğan sorunlar

Khiran

Öne çıkan mesajlar

KillJoy said:

Fransuxa said:

ya gerçekten 4 kere falan yazıp yazıp sildim, anlatmak istemiyorum çünkü başıma gelen mevzuyu. şöyle kısaca özet geçeyim, 11 senelik kız arkadaşım (aralık ayında istemeye gidecektik) Mayıs ayında tam tabiri caizse götü başı ayrı oynayarak psikolojim bozuk mutsuzum kendimi iyi hissetmiyorum ayakları ile 2.5 hafta içerisinde "ben ayrılmak istiyorum" raddesine getirdi ve terketti gitti.

o yüzden hiç öyle aman toparlanır aman bişeyler olur falan tarzında düşünceye girme yokuş aşağı gidiyorsunuz haberin olsun. sonra aman abi ne oldu böyle deme kendi kendine.

oha niye ki?
olm 11 sene diyorsun. Kızlar ayrılamaz ki- özellikle belli yaşa gelince - ? Başkasını mı buldu?

ayrıldıktan bi 3-4 ay sonra falan bi manita yapmış kendisine. büyük ihtimal buldu birisini falan bişeyler oldu terketti gitti. iş değiştirdi, biraz statüsü değişti falan, hafif kilo verdi saçını falan boyattı, e arkadaş etkisi de var tabi. hafif gerizekalıydı biraz, hani o fakülte ve bölüm 1. si olupta atm den para çekemeyecek kadar sığır modeller vardır ya kendini çok zeki zanneden öyle bi tipti. ıyk gıyk etti terketti gitti. 11 sene dediğin mevzu e çocuktuk zaten çıkmaya başladığımız zaman. okuluydu vs derken 4-5 sene oradan gitti. e ben kanser oldum onla uğraştım, bir ton sıkıntı stres derken yıllar da öyle geçti. ekonomik durumlar onun iş durumları vs derken bi baktık seneler geçmiş ama evlilik projemiz anca bu sene hayata geçecekti.

iki kişi hanımefendi çekince göt baş ayrı oynadı tabi, hayatı gördüğü elimde büyüyen insan bir iki farklı insan görünce hal böyle oldu. neyse abi verilmiş sadakamız varmış. evlensek etsek bundan 3-4 sene sonra bi çocuk fırlayınca başımıza böyle işler gelse ömrü billah ızdırap gibi bi karıya nafaka öde dur.
Sosyal ağlarda paylaş

kafam o kadar allak bullak oldu ki hakkaten benim dışımda herkes buradaki olumsuz yorumların aynısını yapıyor.

öncelikle aileler bu durumu öğrendikten sonra kızın annesi doğrudan karşı çıkmıştı ben senin okulunu bitirmeni istiyorum ondan sonra yaparsın ne yapacaksan tarzı. ırk, din, mezhep olayından değildi. hatta kadın görüşürsen hakkımı helal etmem olaylarına falan girmiş zamanında ne kötülüğüm varsa artık...

neyse işte bizim kızın anlattığına göre bu 1.5 ay önce annesine açılmış biz görüştük falan diye. annesi de bunla bir süre konuşmamış. ondan sonra da ilk postta bahsettiğim depresyonumsu dönem başladı işte.

ben burada kızda bir kötülük bir suç göremediğimden dün gece hiç üzülmemiştim duruma ama uyanınca abime falan bahsettim demedikleri kalmadı başka biri vardır falan filan diye. sanırım ya ben iyi kalpliyim ya da insanlar kötü düşünmeye fixliyor kendilerini. :(
Sosyal ağlarda paylaş

Khiran said:

ben burada kızda bir kötülük bir suç göremediğimden dün gece hiç üzülmemiştim duruma ama uyanınca abime falan bahsettim demedikleri kalmadı başka biri vardır falan filan diye. sanırım ya ben iyi kalpliyim ya da insanlar kötü düşünmeye fixliyor kendilerini. :(

Kotu dusunmek degil ya, duygusal iliskideyken rasyonellikten kopup bunu normallestirmek cok sik bir durum, cinsiyet/yonelim ayirt etmeksizin.

Sen cok sevdigin bir erkek dostun karsindaymis gibi dusunuyorsun. Ahmet bana bunca iyilige ragmen nasil yapar diye.

Pratikte kizin dinamikleriyle seninki ayni degil. Sende olumsuz bir hareket olmadigi icin sorun ondaymis havasi olusturulup ayrılik karari sorumluluguda sana itelenmis oldu buyuk ihtimal. Burayi iliskide masaya hesabi o cagirdi ama odemeyi sen yaptin olarak dusunebilirsin. Sen odedigin icin de artik onun da ayrilik olayiyla ilgili kafasi rahatladi.

Kizin hayatinda baskasi vardir veya yoktur bunun bir önemi yok. Sen yoluna o yoluna artik. Senin olayin birkac ay boyunca post iliski durumunu hizlica atlatip tekrar aktif single moduna gecmen. Hayat devam ediyor.

Artik Franxuva'nin hikayesine konsantre olmak vakti sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

KillJoy said:

Fransuxa said:

ya gerçekten 4 kere falan yazıp yazıp sildim, anlatmak istemiyorum çünkü başıma gelen mevzuyu. şöyle kısaca özet geçeyim, 11 senelik kız arkadaşım (aralık ayında istemeye gidecektik) Mayıs ayında tam tabiri caizse götü başı ayrı oynayarak psikolojim bozuk mutsuzum kendimi iyi hissetmiyorum ayakları ile 2.5 hafta içerisinde "ben ayrılmak istiyorum" raddesine getirdi ve terketti gitti.

o yüzden hiç öyle aman toparlanır aman bişeyler olur falan tarzında düşünceye girme yokuş aşağı gidiyorsunuz haberin olsun. sonra aman abi ne oldu böyle deme kendi kendine.

oha niye ki?
olm 11 sene diyorsun. Kızlar ayrılamaz ki- özellikle belli yaşa gelince - ? Başkasını mı buldu?

ayrıldıktan bi 3-4 ay sonra falan bi manita yapmış kendisine. büyük ihtimal buldu birisini falan bişeyler oldu terketti gitti. iş değiştirdi, biraz statüsü değişti falan, hafif kilo verdi saçını falan boyattı, e arkadaş etkisi de var tabi. hafif gerizekalıydı biraz, hani o fakülte ve bölüm 1. si olupta atm den para çekemeyecek kadar sığır modeller vardır ya kendini çok zeki zanneden öyle bi tipti. ıyk gıyk etti terketti gitti. 11 sene dediğin mevzu e çocuktuk zaten çıkmaya başladığımız zaman. okuluydu vs derken 4-5 sene oradan gitti. e ben kanser oldum onla uğraştım, bir ton sıkıntı stres derken yıllar da öyle geçti. ekonomik durumlar onun iş durumları vs derken bi baktık seneler geçmiş ama evlilik projemiz anca bu sene hayata geçecekti.

iki kişi hanımefendi çekince göt baş ayrı oynadı tabi, hayatı gördüğü elimde büyüyen insan bir iki farklı insan görünce hal böyle oldu. neyse abi verilmiş sadakamız varmış. evlensek etsek bundan 3-4 sene sonra bi çocuk fırlayınca başımıza böyle işler gelse ömrü billah ızdırap gibi bi karıya nafaka öde dur.

abi kusura bakma 11 sene beraber olduğun insan hakkında böyle konuşuyorsan biraz kendine de batırman lazım çuvaldızı
Sosyal ağlarda paylaş

abi gerçekten durum böyle. ben de ilk başlarda yediremedim kendime deli triplere girdim, u...u'nun boku çıktı eve barka giremedim aylar boyunca ama sonradan alışıyosn. e şimdi yeni biriyle tanıştım, hafiften iyi gidiyor gibi. kendin yazmışsın ben bütün planlarımı ona göre kurdum diye bakın arkadaşlar gerçekten bu çook büyük bir yanlış.

aynı şeyi ben yaptım -ki 11 senelik sevgilim heralde yapmalıyım- bütün evlilik gelecek hayaller planlar boklar boklavatlar hepsi onunla ilgili. sen alıp karşındaki insanı hayatının merkezine koyuyorsun, ama o kendi hayatında sana bir yer veriyor. en büyük problemim bu. dünyalar kadar mutlu bile olsan 13 tane çocuğun bile olsa kendi hayatında insanlara yer vereceksin. anan danan haricinde kimse bu kadar değerli olmayacak, ha tabiki olacak ama onlar olmadığı zamanda devam edecek bi hayatın olduğunu göz önünde bulundurarak hareket edeceksin.

etmezsen böyle kündeğe gelirsin asdf. neyse geçmiş olsun. alıştır şimdiden kendini. şöyle bok gibi bi 3-4 ay falan seni bekliyor. ilk 1 ay kendine fakbadi falan yapmaya kalkma sütlaç gibi kızlardan bile tiksindiriyor böyle bir durum. kesinlikle yalnız kalma, kendini kaybedecek kadar içki içme, sürekli birileriyle sohbet halinde ol, etrafında kim varsa darla, bi nevi kullan insanları kendi depresif halini bastırmak için.

inan bana geçecek. ggwp
Sosyal ağlarda paylaş

abi gerçekten durum böyle. ben de ilk başlarda yediremedim kendime deli triplere girdim, u...u'nun boku çıktı eve barka giremedim aylar boyunca ama sonradan alışıyosn. e şimdi yeni biriyle tanıştım, hafiften iyi gidiyor gibi. kendin yazmışsın ben bütün planlarımı ona göre kurdum diye bakın arkadaşlar gerçekten bu çook büyük bir yanlış.

aynı şeyi ben yaptım -ki 11 senelik sevgilim heralde yapmalıyım- bütün evlilik gelecek hayaller planlar boklar boklavatlar hepsi onunla ilgili. sen alıp karşındaki insanı hayatının merkezine koyuyorsun, ama o kendi hayatında sana bir yer veriyor. en büyük problemim bu. dünyalar kadar mutlu bile olsan 13 tane çocuğun bile olsa kendi hayatında insanlara yer vereceksin. anan danan haricinde kimse bu kadar değerli olmayacak, ha tabiki olacak ama onlar olmadığı zamanda devam edecek bi hayatın olduğunu göz önünde bulundurarak hareket edeceksin.

etmezsen böyle kündeğe gelirsin asdf. neyse geçmiş olsun. alıştır şimdiden kendini. şöyle bok gibi bi 3-4 ay falan seni bekliyor. ilk 1 ay kendine fakbadi falan yapmaya kalkma sütlaç gibi kızlardan bile tiksindiriyor böyle bir durum. kesinlikle yalnız kalma, kendini kaybedecek kadar içki içme, sürekli birileriyle sohbet halinde ol, etrafında kim varsa darla, bi nevi kullan insanları kendi depresif halini bastırmak için.

inan bana geçecek. ggwp

Sparkcaster said:

Fransuxa said:

KillJoy said:

Fransuxa said:

oha niye ki?

abi kusura bakma 11 sene beraber olduğun insan hakkında böyle konuşuyorsan biraz kendine de batırman lazım çuvaldızı

müdür eğer karşındaki insan "ben emirle tanışmadan önce götüme dar paça kırmızı pantolon giyip askılı bluzlarla aman millet beni kessin ehehehe diye gezen bir insandım, emir sayesinde, emirin ailesi sayesinde hayatı gördüm, insanları tanıdım, beni adam eden bu insandır" diye etrafındaki insanlara kendini anlatıyorsa eğer ben bu tarz konuşurum tabii ki.

bundan öncesinde 2 kere ayrılmıştık biz. 1. sinde annem kalp krizi geçirdi, aile baskısı ile dayımlar teyzemler vs "aman oğlum bak çok vefalı kız bak yanında yakınında" diye diye yine yaptı aramızı (ki biz 3.5 ay falan ayrı kalmıştık). diğerinde ise daha geçen sene ağustos ayında ayrıldık 1 ay sonra en yakın arkadaşıma hüngür hüngür ağlayarak aman nolur bizi barıştır bak ben yapamıyorum diyerek ara yaptırarak tekrar barıştık. bu son ayrıldığımızda zaten hep geçmişteki tantanalar ortaya sürülerek biraz da alt yapı yapıldı.

yok işte bundan 8 sene önce sen bunu bunu yapmıştın, 3 sene önce ayrıldığımızda sen böyle böyle davranmıştın diye. zaten benim son noktayı koyma yerim o oldu. ulan biz geçen sene ayrıldığımızda ben bu kadar kötü bi insan değil miydim? madem bu kadar kötüydüm sen niye geldin ağlaya ağlaya barıştır bizi diye vs vs. ben çok batırdım hacı çuvaldızı kendime. kendi hatalarımı gayet güzel anladım, hatta kendimle de barıştım.

bundan sonra hayatıma girecek insan/insanlara bu şekilde davranmayacağıma dair çok net kararlarda aldım, onları uyguluyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

...kendin yazmışsın ben bütün planlarımı ona göre kurdum diye bakın arkadaşlar gerçekten bu çook büyük bir yanlış.

...

this.

abi tabii ki 11 senelik ilişkide hayat planını sevdiğine odaklı kurmak normal ve anlaşılabilir. hata bile olsa insanın yapmaya hakkı olduğu bir hata denebilir yani. suçlanılcak bir şey değil.

ama önceden bahsettiğim rasyonellikten kopma durumundan kopma olayı burada da devreye giriyor. sen büyük ihtimal her olayı 11 senelik geçmişi çerçevesiyle düşünüyordun. o ise 11. senedeki yaşadıklarını 10 senelik geçmişi çok dikkate alarak hareket etmez. son senesinde mutsuz olduğu bir durum varsa veya daha iyi bir ilişki potansiyeli varsa dışarıda oraya doğru harekete geçer. biz ise tam tersi, 10 senelik emek var diyip ilişkiyi koruyup güçlendirmeye meyilliyiz bence ve kayış burada kopuyor sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Hatun kismi birden bire fiziksel temastan kaciniyorsa, o iliski yokus asagi gidiyor, ayrilma ani cok yakin demektir. Kisacasi kiz kafasina ayrilmayi koymus zaten, kotu olmak istemiyorum derdinde. Yukarida zaten yazilmis.

Cok koyduysa, git bir kursa filan yazil, kafani dagitirsin en azindan.
Sosyal ağlarda paylaş

Gallant said:

Hatun kismi birden bire fiziksel temastan kaciniyorsa,

abi kafalarinda o iliskiyi bitirdilerse 1-2 ay, bilemedim 2-3 ay soylemeyebiliyor. o arada B planlarini yaparlar (bol bol uyunur siginti gibi kenarda kosede + bol arkadas gazi), sonra da: "ben kendime yeni bir yol cizdim, sen de bu yolda yoksun" dklasjdlkasjd
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrılma kararı kadından geldiyse bilin ki o karar yakınlarda alınmamıştır. Bundan 3 4 ay öncesinden alınmış, ayrılık için zemin hazırlanmaktadır. Erkek bu süreçte "olm vallaha müthiş bir beraberliğimiz var, acaip iyi anlaşıyoduk, bir anda bitiverdi, nasıl olabilir ya" kafasında kendine cevaplar ararken, kadın o safhayı aylar öncesinden bitirmiş oluyor. Burada alfa beta farketmez çok, nadir erkekler ilişkiyi yönetiyordur, kadın egemen aslında ilişkilerde. İlk başta bir 6 ay "ehe ehe" modunda oluyorlar, sonra bir ermişlik geliyor, o heyecanı ayakta tutamıyorsanız ki, tutup tutmadığınızdan asla emin olamazsınız, olaylar kafada başlıyor. Her zaman derim, bir erkek için samanlık seyran olur da kadın için o samanlık nasıl ısınır, ilerde çocuk olursa nasıl sığılır, o samanlıktan daha iyisi var mıdır çok erken döneme başlıyor. Sorulrın cevabına göre de erkek "aşkım için dağları delerim" derken hatun başka planların peşinde oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam o 2-3 aylik sureyi anlayamayabiliyorsun, ama fiziksel temastan kacinma point of no return direk. Bundan sonra cok vaktin yok, o an kesinlesmis B plani devrede oluyor.

0 ay Ayrilmaya karar verme
0-2 ay Ne zaman ve nasil ayrilacagini tasarlama (Kotu olmayayim dusuncesi burada hakim oluyor), ayrilma kararinin gozden gecirilisi, gelecek adaylar, vs.
2. ay Fiziksel temasta azalma.
3. ay Fiziksel temasi toptan kesis, akabinde kisa sure icerisinde ayrilma

Genelde uzun soluklu iliskilerde boyle periyot var. Yabancilarda dinamik daha farkli oluyor. Bizim isyerindeki Danimarkali elemana, ben seni gecen cumartesi boynuzladim, ayrilalim demis pazartesi gunu sabahi hatun. Beton gibi ekrana bakti eleman butun gun.
Sosyal ağlarda paylaş

Yurt dışı farklı ya, bölgelere göre de değişiyor, asyada kadın 2. planda, şöyle bişi desen koreliye, japona, bir daha adam bulamaz hayat boyu. Avrupa rahat tabi kafalar, oluyosa oluyor olmuyosa olmuyodur. Danimarkalı eleman şöyle dönse "Ha öyle mi iyi ben de senin ablanla yatmıştım" kızın triplere gireceğini çok sanmıyorum :D, en fazla küfür falan eder gider. TR bambaşka bir "jungle" :D

Bu arada erkeklersoruyor.com a döndü başlık :D.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...