Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

davranışsal yeme bozukluğu

roket adam

Öne çıkan mesajlar

En son ne zaman tatlı yediğimi hatırlamıyorum. Yılda 1-2 kere güzel bir kahvenin yanında bitter çikolata yemeyi seviyorum.

Onun harici zaten bira içmeyi sevdiğimden ve bir şekilde şekeri kısmam gerektiğinin bilincinde olduğumdan, keyfi olarak tatlı yememeye kesinlikle dikkat ediyorum.

Kendinizi bir şekilde motive etmenin yollarına bakın. Gençken bu kızları etkilemek olsun, yaşlanınca sağlıklı olmak.

Şu anki mükemmel ülkem düzeninde 45 saat çalışıp, elimde kalan haftasonunda sadece dinlenip, yıllık 15 gün olan tatilimle de en fazla deniz kenarı tatili yapabiliyorum.

Dünya üzerinde o kadar çok gezmek istediğim ülke ve yer var ki buraları gezebilmek için yaşlandığımda da ayağımın tutuyor, dik durabiliyor, koşabiliyor olmam lazım. Benim sağlıklı beslenmekteki motivasyonum bu mesala.

Kendine motivasyon kaynağı yarat.
Sosyal ağlarda paylaş

Antep:sabah 7 beyran çorbası, saat 9 katmer,saat 10 elmacipazari gulluoglunda baklava, 12 İmam cagdasta yemek+havuç dilim, saat 3 antep mezeleri ve lahmacun. Saat 7 kocakta özel kare dilim baklava.
Antep'te birgun de alınan kaloriyi hesaplayabilitsiniz
Akşam yemeğini katmadim daha
Sosyal ağlarda paylaş

bukadar kişi yazdıgına göre evlilik yeme işini hakkaten etkiliyor sanırım. Bende evlendiğim 7 seneden beri kademe kademe 80 den 120 kiloya ulaştım. boy 1.87. böyle 100 kilolara çıktıgım zaman boydan kurtarıyordum pek belli olmuyordu ama 120 ye çıkınca benden önce kapıdan göbek girmeye başladı. bi 10 kilo attım toparladı biraz ama daha fazla sporsuz veremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

kendimi bildim bileli atletik vucutlu bi insanım, yeme konusunda da çok seçiciyimdir. ne bileyim biri bir şey ikram etti mi boşa kalori der yemem, abuk subuk şeylerden uzak dururum, doydum mu tabağı sofrayı öylece bırakır kalkarım, aman tabakta kalmasın falan demem yani. cips mips hayatta yemem, abur cubur da 40 yılda bir alacağım biskrem olur en fazla. ayrıca spora falan da gider-dim düzenli.

lakin son 1 - 1.5 senede çok ilginç bir şekilde bu huylarım tamamen değişti. kesinlikle seçmeden hayvan gibi yiyorum. bir sofradaysam her şey bitmeden kesinlikle kalkmıyorum. ne varsa gömüyorum ama ne varsa. kuru ekmek bile kalmıyor masada kırıntılarına kadar gömüyorum. çok pisboğaz oldum, abur cubur cips zart zurt her türlü yiyorum, saat ayırt etmiyorum, gece 12'de tost söylüyorum falan.

bu son 1.5 senelik dönem bana ekstra 10 küsür kilo kattı ve devamı da yolda gibi. peki değişen ne derseniz düzenli bi ilişkiye başlamam ve stresli bi işte çalışıyor olmam dışında bi farklılık da yok aslında. ben işten dolayı olduğunu düşünüyorum, sürekli sahadayım ve sürekli seyahat halindeyim, o yüzden o yetişme, iş yapma vs telaşında yemek saatlerim çok dağılıyor ve çok acıkmadan yemek yemiyorum, o da beni açgözlü yapıyor yemek konusunda diye düşündüm ama haftasonu da kötü alışkanlıklarım devam ediyor.

özetle yemek yeme davranışım baştan sona değişti ve sebebini, çözümünü bulamıyorum. haftada 3-4 kere 1 - 1.5 km yüzen bi insandan, "zaten yemeği düzeltmezsem bi boka yaramaz" diye yürüyüş bile yapmayan birine dönüştüm. sağlıklı olmadığımı düşünüyorum ve uzun vadede kazık gibi girecek bi sürecin başındayım gibi geliyor. böyle.

başlığı da ben uydurdum. öyle bir şey var mı bilmiyorum. ama psikolojik gibi geliyor bu bana zira tokken de yemek yiyorum yani açlığın yarattığı bir ihtiyaç değil. tamamen psikolojik.

Ha son olarak ekleyeyim, boyum 181, kilom 74 idi, şu an 85 civarı

bence kendine koyduğun teşhis doğru. ama pro bir görüş için uzmana gitmekte fayda var tabii.

benzer bir periyottan ben de geçtim geçtiğimiz 1.5 senede, çok daha sertti, o yüzden etkileri de sert oldu, sonuç 1 senede 30 kiloya yakın aldım ki 10 kilo civaırndayken durdurmak içim çabalamama rağmen geldi son 20 kilo. Bu arada senelerdir haftada 3-4 gün gyme giden birisi iken oldu bu dönüşüm, öyle sedanter bi hayat tarzım yoktu. Özetle bu konuda panik olman iyi, çünkü çok daha ciddi boyutlara gidebilir.

ilk başta devrimci yaklaşıp YAPISAL REFORMLAR yapıp ağır diyet veya spor yapmaya kalkışmak yanlış fikir, tutturması zor olan hedefleri tutturamayınca iyi de hızlanır kilo alman.

ufak gözüken ama etki eden unsurları kısmaya başla ilk.
1 aylık bir denemeyle berat stili
[list]
[*] varsa düzenli alkol, haftalık 1-2 kadeh kotası koy
[*] varsa sigara, yemekle sonrası içme, yeşil çayla eşleştirmeye bak
[*] meşrubatı komple kes, kola vs. falan kesip ayrana adapte olması çok kolay
[*] porsiyon tatlılara haftalık kota koy, abur cuburu ise muzla falan değiştir.
[*] BOLCA SU iç, 2-3 adet yeşil çay içmeye bak günlük.
[/list]
dikkat edersen doğrudan kalori kesmeye yönelik bir tavsiye yok. ilk amaç alışkanlıkları değiştirmek. ilişkin varken dışarda yüksek kalorili menülerden kaçması zor ancak ona göre stratejini belirlemen lazım. Akşam kız arkadaşınla yiyeceğini biliyorsan iki gün önceden tatlıyı alkolü falan kesip onla birlikte olduğun gün kullanıcan o kotayı. Aynısı iş içinde geçerli,geç çıkacağın veya iş yemeğine gideceğin az çok bellidir, dışarda yemek kaçınılmaz ise kotayı o güne kullanıp ertesi iki gün standart beslinicen.

bu arada millet fark etse bile kilo aldığını çoğu umursamaz seni, kız arkadaşın dahi sdf ama 6-7 kg daha aldığında hatun arıza yapmaya başlar, canın sıkılır, iş yerinde de belli olur. boka sarmaya müsait bir durum yani uyarayım tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

bukadar kişi yazdıgına göre evlilik yeme işini hakkaten etkiliyor sanırım. Bende evlendiğim 7 seneden beri kademe kademe 80 den 120 kiloya ulaştım. boy 1.87. böyle 100 kilolara çıktıgım zaman boydan kurtarıyordum pek belli olmuyordu ama 120 ye çıkınca benden önce kapıdan göbek girmeye başladı. bi 10 kilo attım toparladı biraz ama daha fazla sporsuz veremiyorum.

abi aldatılma sınırına girmişsin fsdfhg
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Saat 9 katmer ne abi, tuğla gibi oturmuyo mu mideye? Üstüne bi de baklava varmış sonra. Filmi çekilir bunun: Diabete Çağrı. Çok tutarsa "İnsülin Direnişi" diye devamı da gelir.

sabah aç karnına bile baklava- katmer yerim/ yemişliğim de var.

15 gündür şeker tüketmiyorum krizlere girmek üzereyim help me :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...