Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'da nerede yaşanır vol.x

pontipati

Öne çıkan mesajlar

insan doğasında var hatta, aslında bir karara varmış oluyorsun çoktan, sadece onaylanmak istiyorsun gelip. onaylamayana kıl oluyorsun kulak tıkıyorsun, onaylayanı daha bir seviyorsun.

sonra binlerce yıldır ayfon gelişiyor da savaşlar vicdansızlık niye değişmiyor, pontipati modadan ev tuttuğu için işte.........,,,, sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 4 seneden fazla maslaga gittim anadolu yakasindan. Is saatin erken ise (7.5) sabah trafik olmuyor. 40 dakikada variyorsun servis var ise. Hatta goztepe civarinda veya sahrayicedid filan, eve cikarsan direk ataturk caddesinden 25-30 dakikada varirsin masaga.

Ama is 9da basliyor ise kopru her turlu trafik.

Avrupa tarafinda ya cok eski yerler vardir 2500 e besiktasta filan, ya da uzaktadir. Eski evler de cidden eski bu arada 35-40 senelik.
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba, yoğundum biraz yazamadım. %100 şunu istiyorum diyemesem de sosyalleşmek için yol çekmek istemiyorum pek onu fark ettim. Moda ya gittim 2 gün arkadaşımda kaldım, barlar sokağına 5dk mesafede oturuyordu. Genel olarak o civarı sevdim, sahile 10dk, barlara 5dk gibi bir ev hoşuma gitti. Yani araca binmeden takılmaya gidebilmek güzel geldi.
Bu aralar Levent, Gayrettepe, Şişli taraflarını gezeceğim ama Moda tarafı sıcak geliyor hala. İşim sabah bazen 8-9 bazen de 9-10 gibi başlıyor diyeyim. İşe gitmek için Söğütlüçeşme den metrobüs + metro yapmam gerek. Sizce akılcı bir plan mı bu, sıkıntıları ne olur yazın/kışın veya akşam iş dönüşü?

xaty said:

bebek, levent civarı. olmazsa kanyon arkası, gültepe tarafı

tekneyle gitceksen moda, fenerbahçe falan güzel seçenekler

levent'te hangi mahalleler olabilir mesela? gültepe denen yeri beğenmedim pek her türlü insan var çünkü. metrobüs ile moda çok mu zor olur ki?
eldar said:

Gayrettepe'ye bak, Kurtuluş civarı da iyi bence.

Hangi mahalleleri iyi buraların tam olarak? Pek fikrim yok çünkü

Giovanni said:

Abi senin giderin Sarıyer, Tarabya, Darüşşafaka dolayları. Sahil hattına inerek bahsettiğin türde sosyallik ihtiyacını da karşılarsın. Tarabya ve Darüşşafaka dolayları olursa metroyla da şıp diye gidersin işe mis.

Darüşşafaka tarafında nerede oturulabilir tam olarak?

Dragonfire said:

@pontipati;

Gel bak şurayı tutalım sana. Sonra bizde geliriz ziyarete.

Bahçe katı diyor nasıldır emin olamadım abi ya =)

barbu said:

Ben 4 seneden fazla maslaga gittim anadolu yakasindan. Is saatin erken ise (7.5) sabah trafik olmuyor. 40 dakikada variyorsun servis var ise. Hatta goztepe civarinda veya sahrayicedid filan, eve cikarsan direk ataturk caddesinden 25-30 dakikada varirsin masaga.

Ama is 9da basliyor ise kopru her turlu trafik.

Avrupa tarafinda ya cok eski yerler vardir 2500 e besiktasta filan, ya da uzaktadir. Eski evler de cidden eski bu arada 35-40 senelik.

İş genelde 9-10 da başlıyor diyeyim. Sabah Söğütlüçeşme'den binilebiliyor mu mesela 7-8 gibi metrobüse?
Sosyal ağlarda paylaş

Aranızda Sarıyer yazanlar olmuş...

GELMEYIN OLM BU TARAFA! Kiralar artıyor sonra. Bakın Beşiktaş falan güzel diyorlar oraya gidin. Buraya gelmeyin. 2+1, denize 3 dakika evimde, güzel havalarda pisikletle gezmekten, akşamları köpek yürüyüşünü boğaz kenarında yapmaktan ve karşılığında 1400 lira vermekten mutluyum.
Sosyal ağlarda paylaş

darüşşafakadayım ben

güzel yer. çok sessiz. akşam 7 den sonra bile tık yok neredeyse. apaçi motorcuları da çok çok az. lan anasını sildiğimin çocuğu diye koltuktan fırlamıyorum hiç.

ulaşım dertli biraz. metro ile darüşşafaka durağına geliyorsun, acıbadem hastanesi acilinden çıkıyorsun (ne yavşakça bir harekettir şu) ve sonrasında otobüs durağı var. ama otobüs işte epey az geçiyor. 29gm var gazeteciler sitesi - 4. levent

otostop yapan çok var, insanalr alışık çünkü. herkes alıyor arabasına orada. yürünmeyecek nbir yol değil ben bile yürüyorum bazen ama, terlememek imkansız. yokuş inip çıkıyorsun. hele bi de iç sitelerdeysen geçmiş olsun.

araba varsa güzel, ama sabah ve akşam büyükdere caddesi trafiği tam bir çile bence. motorla gidip geliyorum ben çözdüm sorunu. akşam işten çıkıp eve gelmem 12-15 dakika sürüyor. gene iyi bence.

ama nezih insanlar, tertemiz bir kere heryer. istanbul gibi değil.

ha ek olarak, buranın iklimi biraz değişik. kışın çok soğuk mesela. ben onu şöyle anlıoyorum, motorla acıbadem hastanesinin oradan içeri döndüğümde, titreme geliyor. eve gelene kadar dişlerimi sıkıyorum falan. çok ilginç
Sosyal ağlarda paylaş

5 yıldır Feriköy'deyim. İş Levent'te olduğu için metro ile 3 durak. Son 2 yıldır biraz aşağı taraftayım tabii :) metroya 20dk sürüyor ama Kurtuluş tarafını öneririm. Kurtuluş son durağa kadar inmeden güzel sokaklar var sessiz sakin oluyor. Hatta facebook'ta çok büyük bir grupları bile var herkes birbirine yardım ediyor, keyifli. :)
Bütçe biraz daha yüksekse Bomonti olabilir hatta güzel residence'lar var ama pahalı.

Cevahir arkası fulya tarafları da fena değil Yalnız orada dikkat etmen gereken konu; yokuş.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.diken.com.tr/asgari-ucretliye-istanbulda-ev-yok-maas-kira-ortalamasinin-altinda/

Endeks verilerine göre İstanbul’da kira fiyatları en düşük ve ortalama kira değeri bin lira altında olan ilçeler sırasıyla 713 lirayla Arnavutköy, 905 lirayla Esenyurt ve 966 lirayla Silivri.

İstanbul’da kira değerleri en yüksek ilçelere bakıldığında ise Beşiktaş ve Sarıyer öne çıkıyor. Beşiktaş ve Sarıyer’de ortalama kira 3 bin 500 lira seviyesine ulaşıyor. Beşiktaş’ta ortalama kira 3 bin 450 lira, Sarıyer’de 3 bin 572 lira.

Sarıyer pahalı. Gelmeyin Sarıyer'e. En yüksek kiralar burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Dedi ankara cinnah caddesinde oturan adam

Cinnahta degil de az yukarida cok guzel sakin sokaklar var orda oturuyorum. Ev-is trafik yokken 7dk, en kotu trafikte yarim saat. Sehrin icinde zaten, evime 5dk yurume mesafesinde cok nezih publar var, asmalimescit kirolarinin olmadigi sdf istanbula degisilmez bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...