Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'da nerede yaşanır vol.x

pontipati

Öne çıkan mesajlar

Selam, yakın zamanda taşınmayı planlıyorum. İşim Maslak'ta, kira olarak max 2500 düşünüyorum. Avrupa tarafında metroya yakın veya arkadaşın aklıma soktuğu Moda'yı düşünüyorum.

Sizce 2018'de nerede yaşanılır, gece 2-3 de rahat rahat eve dönebilir, mutlu olabilirim? Teşekkürler =)

(Bu arada konu dışına ev ilanı ile ilgili açtığım başlığa bir şeyler atarsanız çok makbule geçer (:P) )
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
sardalya said:

orc_lord said:

Moda yerine Caddebostan taraflarını düşünsene :)

Moda varken caddebostan niye, trafik asigi olmak lazim ben yokken oraya metro getirmedilerse tabii.

Ulaşım anlamında daha merkezi bir yer. Ölümcül trafik hafta sonları oluyor. Sarı dolmuş ile Kadıköy ve Taksim’e gidiş var. İster Bostancı ister Kadıköy iskelelerinden karşıya geçiş yaparsın. Gene dolmuşla metrobüse yakın. Keyfine yaşayacaksan zaten caddesi sahili daha ne olsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

kuzguncuk

bu ciddi cevap mı emin olamadım. ciddiyse ulaşım vb. nasıl?
Giovanni said:

Hemen dibinde sosyallik istiyor musun evin?

Barlar sokağı vb. olmayabilir ama mesela park deniz kenarı gibi insanların çimlerde düzgünce takıldığı yerler olabilir.

Murray said:

Modada ne metro var, ne de Avrupa yakasında. Her gün Maslak'a git gel ölürsün. Sarıyer taraflarına bak derim ben.

Sarıyer merkez Beşiktaş a uzak gibi geliyor ve gidip bir bira içeyim vb. denecek pek mekan yok diye biliyorum yanlış mıyım?

aquila said:

bomontiye filan bak.

O civarda sosyalleşmek için vb nereye gidilir pek fikrim yok bir de geceleri sokaklarda manyaklar olabilir gibi geliyor

orc_lord said:

Moda yerine Caddebostan taraflarını düşünsene :)

Maslak a sabah gitmem çoook zor olur gibi geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

insanların en büyük ızdırabı o zaten. hayatlarını işlerine göre endexlememeleri. gününün 10 saatini bazen daha fazlasını işte geçiriyosun zaten. "oh be miş gibin okşizen kokuyor" diyebilmek için herifin evi polonezköyde işi ikitelli'de. en güzeli şirketin karşı binası varsa orada daire tutmak.
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce istanbulda ne kadar yaşadın? ne kadar çalışmak üzere kaldın? hiç iki yaka arasında çalıştın mı?

gerçekten ama gerçekten tecrübe etmediysen burada sert dille konuşanların bir bildikleri var.

işim kozyatağı evim maltepedeydi, iki durak metroyla gidip toplamda 300m falan yürüyordum. evi kilitleyip ofisin kapısından girmem en uzun metro beklemeyle bile 25dk sürüyordu.

sonra ardım kaşındı, parasına tav olup maltepeden esenyurta gidip gelmeli bir işe geçtim sdfs. önce kazlıçeşmeye servisle gelip, oradan marmaray-metro yapıyorduk.
13 ayda akıl hastası oldum inanılmaz bir mutsuzluk bastı. iş dönüşü evden çıkıp bir şeyler yapacak motivasyonun kalmıyor.

işe servisle kendi arabanla gideceksen:
bir köprünün bir tanesinde biri lastik değiştirdi diye iki saatte geçtiğin gün olacak. haber siteleri en ufak yağmuru "shark tornado geliyor!" diye pazarladığı için, yağmurda 4te kaçılacak. bayram arefesinde falan zaten unut. servisin dik koltuklarında boyun tutulmasıyla uyuklayarak zaman kazanmayı deneyeceksin. (midesi kaldıran iyi kitap okuyor tabletten dizisini izliyor gerçi)

işe toplu taşımayla gideceksen:
sis bastığında tüm vapur yolcuları metrobüs marmaraya akın edecek. başka bir gün marmaray bozulacak oradakiler diğer ikisine dağılacak.
ve bu ayda iki üç gün olacak mutlaka. o günlerde yarım saat bekleyip, araçlara beeelki bineceksin. bağyansan falan gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. ne kadar abartsam altını çizsem az.

istanbulda işe endeksli yaşan alanı şart. ha sen yine de "moda ya, seviyorum burayı, adeta bir avrupa başkenti tadında huzurlu..." diyorsan, veya işini çok seviyorsan gidip gelirken çok heevsliysen yaparsın.

ama git gel üç saat ziyan ettiğin yolu, git gel bir saate çektiğinde artan iki saat gerçekten işe, şehre, çomarlara olan dayanımını artırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...