Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

juventus formaları dediğiniz hangileri, çubuklu formalarsa sevmem.

genelde sade formaları severim. ufak tefek ayrıntılar olursa güzel olur. bkz geçen seneki roma'nın beyaz forması.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/1601/9803/products/Equipo-Roma-visita-2017-2018_1024x1024.png?v=1500242268

hatta genel olarak shirt+short bi renk, socks zıt renk olursa en sevdiğim tarz.

aptal saptal yakaları da sevmem. arkadaki real madrid forması da kötü.
ronaldo'da papyon eksik gerçi, keşke bi de papyonlu görseymişiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bugün ki hazırlık maçında da çift forvet oynamışız. 4-4-2 varyasyonlarını denemişiz maçta. Sezonu açtığımızdan beri ŞG özellikle çift forvet üzerinden çalıştırıyormuş bütün takımı.

İnadından vazgeçip yeni bir şeyler deneyecek, ezberini bozacak gibi duruyor. ŞG gibi inat bunaklarda ezberlerini bozmaya ikna olmak, başarıyı direkt getiren şey olabiliyor.

ŞG'nin gittiği her kulüpte ilk sezonları en iyi oynadıkları sezon oluyor, ikinci sezon ise onun üstüne koyup başarıyı aldığı sezon oluyor. TS ve Bursa'da son ikisinde aynı. Bizde de keza aynısı oldu kısmen ama işte 3. sezonları; eğer kalabilirse rezalet oluyor.

Seul'de bile ilk sezonu 6, ikinci sezonu 2. olup düşmüş sonra sürekli.

Ezberini bozarsa çok farklı bi takım görüp, harbi bu sezon beklenmedik başarı yakalayabiliriz. Yani daha yorum yapmak için aşırı erken ama kupa yokken, transferlerde geleceğe dönük yapılıyorken ve birçok yaşlının takımdan ayrılma haberi de varken harbi bana umut veriyor.

O değişikliği görürsem de ŞG'ye köpek gibi destek veririm. Yalan yok. Umarım sezona böyle başlar ve öyle devam ederiz.
Sosyal ağlarda paylaş

E zaten vuruyorum halen, 3 post üstte de yazdım. Bala göte değer kazanması onu başarılı transfer yapmaz ki.

Kadronda uyum içinde oynayan onca stoper varken, eleme gruplarında daha fazla süre almış Hırvat stoper senin takımındayken gidip dediğin gibi hayatı boyunca aldığı en yüksek kontrat senede 1.2 milyon euro olan adama 3 milyon euro garanti ücret bağlayıp, bir de imza paraları vs. döşüyorsun.

Kiev 5'e aldığı adama yıllarca bu civarlarda bonservis verecek adam bulamadığı için satamadı ve bize kadar düştü. Adam Free iken bile bizden başka böyle paralar bağlayan olmadı çünkü çok boş bir char olduğunu herkes biliyordu.

Ki BJK'de de gayet kötüydü oynadığı sürece, sürekli karar hataları vs...

Tek sorum olacak. Oldu ki bu adam sakatlansaydı ve dünya kupasını kaçırsaydı bugün Vida'nın kontratı hakkında ne konuşuluyor olurdu?

Bu kadar.

Bala göte dört ayak üstüne düşmeye her seferinde güvenerek hareket ettiği için Türk kulüpleri hatta Türk halkının burnu bataktan hiç çıkmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ki yani bu arada teklifler vs. var deniyor da totalde 2 kulübün ismi geçiyor onlarda da bu tur atmak, gol atmak vs. değer arttırmaz.

Artsa artsa böyle bir adam varmış diyip 3-4 kulüp daha fiyat sormaya başlar. İşler kızışır vs...

Vida bunca yıldır piyasada olan, sürekli takip edilen bir adamdı zaten ve bu yüzden Kiev'de hapis kaldı. Çıkıp bir turnuvada 5-6 maç iyi oynadı, gol attı diye kimse çıkarıp bir anda 20-25 vermez.

Millet Twitter'da falan diyor çünkü böyle performans gösteren DK oyuncusu minimum 30 eder falan diye de öncelikle burada da hatası çok, ayrıca koskoca 10 senelik kariyerinde solid'likten öteye geçememiş adam 6 maç iyi oynadı diye bu yaşından sonra kimse 5 vermez durumdayken o paralara çıkmaz.

Heyecanlı, paralı çocuklar gibi davranan kulüpler gelse 15 verse, hadi 20 verse mucizevi bir şekilde yine dört ayak üstüne düşeriz. Keşke verseler de kurtulsak işte.

Ki benim anladığım 13-14 verenler falan yok, Fiko o yüzden tok satıcıyı oynuyor. Açıklamaları tam Sosa, Cenk vs.. döneminde olanlar gibi.

Satmaya %100 niyetli ama istedikleri fiyatı daha alamamışlar. Geldiği gibi patlatacaklar kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Normal abi, geçen bakmıştım. BJK'ye gelene kadar düzenli milli takıma çağırılan adam (sadece EURO 16'ya götürülmemiş.) bizden sonra kesiliyor oynatılmadığı için doğal olarak. Mitro zaten sadece tekrar seçilmek için ve kupaya gitmek için ayrıldı BJK'den de yetmedi.

Doğal olarak 4 aylık performans yerine Salzburg'da kuduz köpek gibi tam bir sezon geçiren Duje Car'ı çağırdılar ki adam ilk defa bu turnuva için milli formayı giydi. Daha doğrusu ilki hazırlık, İzlanda maçı diğeri de.

Orada haksızlık Jedvaj'ı götürmeleri oldu. Leverkusen'de leş ve sakatlık dolu bi sezon geçirdi, sezonda sadece 10 maçı var ama Bundesliga oyuncusu diye götürdüler. Brugge'de harika yarım sezon geçirmesine rağmen Mitro'yu almadılar. 3 golü var mesela Mitro'nun Brugge'de yanlış hatırlamıyorsam, Jedvaj koskoca sıfır ama lig farkı işte.
Sosyal ağlarda paylaş

mitroviç’in götürülmemesi bayağı üzücü oldu maalesef azıcık aklı varsa pepe yanında 2 senede çok çalışıp avrupa kupası’na gider
vida şg sistemine uymaması nedeniyle kötü ancak finansal olarak iyi transferdi her zaman söyledim 20m altı hayatta gitmez premier lig denilen oluşumun min fiyatı bu zaten ki devrede lovren’li liverpool var, bjk buraya her sene bir oyuncu göndermeyi hedeflemeli artık
seneye tolgay / oğuzhan ikilisinden biri gönderilebilir mesela ama yılda 10-15 skor katkısı ve iyi uefa performansı şart
Sosyal ağlarda paylaş

ben maddi olarak iyi transfer olduğuna da katılmıyorum. hatta maddi olarak, vida'nın kendisinden daha kötü transfer. vida en azından doğru sistemde hep ne alacağını bildiğin bir adam. 6.5/10 hep dedim.

zaten benim bütün eleştirimde solid bir adama üst sınıf adam kontratı vermemiz üzerineydi. o kontratın adamı değil üzerineydi.

buraya mı yazmıştım twitter mı hatırlamıyorum şimdi üste bakamayacağım ama bjk'nin böyle deneme yapacak riski yok.

Ya bir sakatlık geçirseydi ve DK'yı kaçırsaydı o rezalet kontrat ile başımıza kalacaktı. 6 ay önce bu adamı kimse almadı ya da bizim gibi para basan keriz olmadı diye bize düştü. O kontratın hiçbir akıl mantık alır yanı yok.

Ya da basit bir şey daha var. Suudi Arabistan maçında Cheryshev yedek başladı, hazırlık maçlarında da çok as denenmedi. Dzagoev gibi yetenekli ama seri oyunda el freni adam eğer maçın hemen başında sakatlanmasa ve Arabistan maçında Cheryshev resmen tarih yazmasa piyasada belki şuan yoktu.

Böyle bir şey turnuvada Vida'nın başına gelseydi mesela atıyorum Corluka 11 başlasa ve full orada kalsaydı eskisi gibi ne olacaktı?

Hırvatistan'ın yarattığı sükseyi de çok kişi beklemiyordu. Dalic gibi balon hocanın elinde bu kadar gelmesi cidden genel pencerede aşırı beklenmedik olay ki adamların final şansı %50 falan şuan. Müthiş olay.

Bu süreçte Vida full yedek olsaydı mesela ne olacaktı?

DK'ya giden adama riske girip, yatırım yapmak aşırı mantıklı ama TR takımları gibi takımlar için değil. yapacaksan da öyle sözleşmeler ile mantıklı değil.

maddi olarak rezalet bir transferdi ama kara çevireceğiz gibi duruyor. cidden götü son anda şansa kurtardık. bundan normalde akıllanıp daha böyle işlere girmemek gerek ama euro öncesi fikolar yine benzer şey dener bence eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

mecbur deneyecek kaçarı yok, fiko yönetiminin eleştirdiğim iki yönü transferleri kampa yetiştirmemek ve finansal açıdan gelişme kaydedememek
özellikle şl geliri olmayan dönemlerde böyle satışlar yapamazsa takım ayakta kalamaz
bu sene cenk parasını vida, negredo ve love’a gömdük maalesef vida da patlasa sıçmıştık evet
Sosyal ağlarda paylaş

Vida'ya soruşturma başlatmış Fifa. Rusya maçı sonrası "Yaşasın Ukrayna!" diye bağırmış soyunma odasında adam. 2 günde Çarşı'lı oldu, politik gönderme yapıp mazlumu koruyor elin Hırvat'ı.

http://global.espn.com/football/fifa-world-cup/story/3559901/croatia-defender-domagoj-vidas-pro-ukraine-comments-probed-by-fifa?src=com
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...