Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Kur farkı çok büyük yalan, kur farkından doğan zarar senin ligden aldığına koyar. TL ile kazandığın kalemlerde zarar edersin.

Oyuncu satışı ve ŞL'den 80 milyon geldiyse EURO geldi, aksine senin TL ile yapılandırdığın borçların için avantajdı.

Ha bu ilkel bir hesap tabii ki, ekonomiden anlayanlar zaten kısmen haklı yönetim diyor gidenlerde sıkıntı pek yok diyorlar ama işte sıkıntı zaten senin paran yokken gidip Vida'ya ihtiyacın yokken senelik 3 milyon euro bağlanmandan, Love'a o paraları vermek, Negredo'ya o paraları bağlamaktan dolayı oldu.

Kahraman Süper Aysal'ın zamanında yaptığı hatayı yaptı, nasıl biz her şekilde ŞL gideriz yine kazanırız tolere ederiz kafasıyla girdiler. Olmuyor işte o kadar kolay değil. O GS çok uzun süre önce değil, 5 sene bile olmadı o şekilde patlayalı sen de yönetimdeydi. O hatadan dolayı onlar devreden çıkınca FB ile yalnız kapışıp şampiyon olabildin, tecrübe etmen gerekiyordu.

Neyse olan oldu, önce hocadan kurtulacağız sonra yönetimden. Başka çıkış yolu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

gsnin patlamasini cok olagan anlatiyorsun, unal aysal turk futboluna level atlatti

yarin tff ciksa adinda quaresma ve karius gecen oyuncular seneye super ligde oynayamayacak dese hatta bunu 3-4 senelik kontrat imzaladiktan sonra yapsa bu yanlis planlama degil tff'nin ihaneti olur,

keske karismasalardi da gorseydik yanlis planlama mi yoksa SL kupasi tr'ye mi gelecekti, su anda ne konussak hava civa
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

ya yönetim için yazılanların hepsi okey de yönetimin verdiği şu kadro

Şu kadro takımı sallamıyor, adamlar parasını almıyorsa, hocanın gidip kalacağı belli değilse, takımın batıp çıakcağı, kimlerle kontrat yenileneceği, bi sonraki kontratta TL mi teklif edilecek, yoksa herkesi serbest mi bırakcakalr vs vs belirsizlikler varsa o oyunculardan verim alamazsın. Bu da yönetime yazar.

Bak yönetim adam olsa şu 2 seçenekten birini yapar:
1. Şenolla çalışmak istemiyorsa verecek parasını, kovacak, başka bir hocayla 3 yıl imzalayacak. O zaman oyuncu da oynamaya başlar biraz, çünkü en azıdan başında 3 yıllık hoca vardır.
2. Şenolla devam diyip, 2 yıl daha uzatacak. O zaman da yine oyuncular biraz daha oynamaya başar, başlarında Şenolun kalacağı belli olduğu için.

Bunun yanında da en sallamayani grupçuluk yapan, (ljajice pas vermeyen, frikik bırakmayan vs) bir iki kişiyi süresiz kadro dışı bırakaırsa, takımın aklı başına gelir.

Hiçbirini yapmadıkça bişey değişmez. Şenol'un mobbinge dayanamayıp istifa etmesi birşeyleri düzeltmez.

edik. Ha fiko, şenolu kovamaz çünkü yeni gelen hoca da -bir mucize olmadıkça- takımda birşeyleri değiştiremeyeceği için suçlanabilecek başka kimse kalmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Baba biz de diyoruz ki yönetim suçlu da hiçbir boka ellemeyen, hiçbir sik yapmayan adamların arkasında durup sürekli çabalayan ve kendini göstermek isteyen adamları yedek bırakan adamda bunlar kadar suçlu.

Şu çöpe karşı sevginiz, adamın ne kadar kötü kararlar alan daha doğrusu hiçbir karar alamayan biri olduğunu perdeliyor.

Geçen sezon bireysel performanslar götünü kurtardı diye yine aynı şeyi bekliyorsunuz ama o bireysel performansları gösteren adamlar artık göstermek için değerli bir şey kalmadığını görüp, göstermeyince çözüm üretemeyen bir çöplüğün, vasıfsız olduğunu kabul etmiyorsunuz.

Bu adam kulüp satmaya çalışırken ben kesinlikle istemiyorum, kulüpte oynatmayacağım dedi Negredo için ve transfer pazarlıklarında resmen rakibe oynadı. Kulüp elden çıkartamadı belki o demeç ile, sonra çıktı hiç hesapta yokken ve sürekli kadro dışıyken adam yokluğundan oyuna aldı ve bu adam onun götünü kurtarınca bir anda değişilmezi oldu.

Bu adam böyle bir vasıfsız işte, elindeki malzemenin doğru kullanımına yönelik bir çabası veya çalışması yok. Ben kafama göre adamı dizerim, adam oynayacak işi ne o kadar para alıyor.

Bunu buradan herkes yapar.

Sen gidip halen yönetim de yönetim, yönetim Messi'yi alsa ne olur adam istemezse oynatmıyor.

Llajic geldi ya adam onu oynatmıyor ya, Llajic lan şuan ligde profili en yüksek 5-6 oyuncudan biri adam onu OYNATMIYOR OYNATMIYOR.

BUNUN YÖNETİMLE NE ALAKASI VAR LAN?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Dorukhan ve Güven'e değinmiyorum bile mesela, sezon başı dedim bu adam görevdeyken 3 maç bile totalde oynatmaz ikisini diye. Her şey boka sarınca ve medyadakiler bile yüklenince anca o zaman oynattı. Daha da zor şimdi çünkü onlar oynarken iki maç kaybedildi, ihale onlara kalacak falan.

Ana planı geç, yedek planlarında bile yoktu, olmayacak da daha. Kafası öyle çalışıyor çünkü.

Çünkü bu çöp çıkıp hiçbir zaman genç oyuncuyu oynatmaz. Oynatıyorsa yaşlı alternatifi yok diye oynattı. Zamanında Bursa'da falan çalışırken dışarıdan bakınca VAUUW HOCA YETİŞTİRİYOR falan yapıyorduk. Yok lan, adam yokmuş başka oynatmak zorunda kalmış çocuklarda fırsatı iyi değerlendirmiş. TS'de de keza aynı. Geriye doğru dönüp bakınca taşlar oturuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Şu çöpe karşı sevginiz, adamın ne kadar kötü kararlar alan daha doğrusu hiçbir karar alamayan biri olduğunu perdeliyor.

şunu bana demiyosun heralde, ben her zaman vasat olduğunu söyledim şenolun.

Yönetimin şu an yapmaya çalıştığı bütün suçu şenola yıkıp kendi tertemiz çıkmak işin içinden, Beşiktaş en çok bundan zarar görür.
Sosyal ağlarda paylaş

ne desin abi peki, “ha ok lan beşiktaşlıydık biz, niye eleştirelim td yi zaten şampiyonluk cooldowna girdi doğru” gibi bişi mi bekliyorsun? adamlar memnun olmadığı için eleştiriyorlar gayet normal şekilde. her ne kadar kafaya oynayan iki takım kadar şampiyon olamasalar da adamlar şampiyonluk bekliyor her sene başında yani normal bu da.
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

bjk 25 yıl sonra ilk kez 2 şampiyonluk üst üste kazanmış, adama çöp falan demeyin. bjk'yi gs-fb klasmanına koyduğunuz için beklentiniz artıyor, sonra siz üzülüyorsunuz.

bjk tarihin ilk şampiyonluğunu aldı, amma abarttılar ya... takım mıydı zaten, hakemlerle şansa bala şampiyon olmuştu. hak ettiği yeri buldu şimdi. bıraksan küme düşerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

ne desin abi peki, “ha ok lan beşiktaşlıydık biz, niye eleştirelim td yi zaten şampiyonluk cooldowna girdi doğru” gibi bişi mi bekliyorsun? adamlar memnun olmadığı için eleştiriyorlar gayet normal şekilde. her ne kadar kafaya oynayan iki takım kadar şampiyon olamasalar da adamlar şampiyonluk bekliyor her sene başında yani normal bu da.

ben çöp demesine diyorum. çöp diyemezsin. sayılar ortada. 15 yılda kazandığın şampiyonluğu 4 senede falan aldı bu seneyi boş geçse de. avrupa'da en iyi sezonunu bu adamla yakaladın. bu sene çok kötü dersin. ama çöp demek ne ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

ben şahsen şampiyonluk beklemiyorum, bunu hep söyledim.

bazen ekstra iş yaparsın yine olmaz; bazen şans izin vermez ne bileyim bazen yanlış oyunculara güvenirsin tutmaz. ama kimliğin olur, ortaya koyduğun bir profil olur ona sadık kalırsan niye eleştiri gelsin.

Ben tutarlılık bekliyorum, ben idare kısmında yaratıcılık bekliyorum. hatalarında inat eden, birilerini sırf seviyor veya sevmiyor diye kararlarını onlara göre şekillendiren birilerini istemiyorum.

2.5 senedir bu adamın kaldığı sürece bunlara yol açacağını söylüyordum, ben zerre umursamıyorum artık bu takımı bu yüzden.

yönetimin nasıl pislikler içinde olduğunu da 2 senedir yazıyorum, zerre umrumda değil. 2 senedir kulübe bir kuruş katkım yok, pişmanda değilim. bu adamlar savuracak diye destekte bulunmam.

taraftar olarak da böyle yapmak hakkımız. herkes cefa çekip, şov yaparken hayali işlerle eleştiren, karşı çıkan ve bu yüzden aşağılanan, laf edilen adamlar bizlerdik. bu kulübün içine düştüğü durumdan ben net şekilde zevk alıyorum kusura bakmayın. bugün üzülen, ağlayan herkes daha beterlerini de hak ediyor.

bu yazdıklarımda sadece bjk özelinde değil, fenerin gs'ninde bir gram farkı yok. aynı bok çukurunun farklı türleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

Laraken said:

ben çöp demesine diyorum. çöp diyemezsin. sayılar ortada. 15 yılda kazandığın şampiyonluğu 4 senede falan aldı bu seneyi boş geçse de. avrupa'da en iyi sezonunu bu adamla yakaladın. bu sene çok kötü dersin. ama çöp demek ne ya.

eskiden ben de sayılara çok takardım. sonra boşver dedim. sayılar sana hiçbir şey vermiyor yüzeysel bakış dışında. yüzeysel bir yorumda bulunursun eyvallah ama çıkıp derine inmeden veya analiz etmeden onları da verimli bir argüman sunamazsın.

Atıyorum Quaresma 34 maçta 20 asist yapıyor, ne yapsın bu adam dersen mesela yüzeysel baktığında cidden "WOOAHH HARİKA ADAM" dersin.

Bu 20 asisti maç başına 30 orta açıp, 34 maçta 20 şeklinde yapıyorsa ve aynı şekilde takım sadece Quaresma'nin maç boyunca orta açıp, birilerinin şansa vurup atması düzeniyle oynuyorsa ve bu şekilde 20 asisti yapıyorsa bunun verimsiz, beş para etmez ve işlemeyen leş bir düzenin sonucu olduğunu görür ve "hayaq bu nedir ya" diyip itiraz etmen gerekir.

Quaresma'nın 20 asist yaptığı sistemde Vida'ya 3 milyon, Pepe'ye 4.5 milyon, Negredo'ya 3.5 milyon, Babel'e 2.5 milyon euro falan paralar vermene gerek yok çünkü o şansa kafaları herkes vuruyor.

Burada da işte yönetim zaafı ortaya giriyor.

Sen gidip farklı kaliteli bireyleri toplarsan, mühendisleri diyelim; bunlara vaatler sunup ortalığa sokarsan ama çomar bir tekniker bozması akraba müdürün altına hepsini hapsedip, onlara tekniker-saha görevlisi tarzı işler yapmak zorunda bırakırsan bu senin planlama, iş bilmezlik olayının kanıtı ve batmaya, bu adamları elinden kaçırmaya ve yaptığın harcama ile batmaya mahkumsun. Ya da bu hatayı tolere etmek için bir o kadar daha harcamaya.

Gider de gider böyle.

BJK'nin Bilic'li 2 sezon ve ŞG'li ilk sezonu ne kadar doğru ve kusursuza yakın yönetim hamleleri ile geçtiyse 2. şampiyonluk ve sonrası da o kadar leş, kötü ve şaibeli bir şekilde geçti.

Hiçbir savunulacak yanı yok.

Birileri 2 şampiyonluk getirdi diye de sonraki 10 yılı sikip atacak diye bir özgürlüğü yok. Ki getiren o değil. Başarının üstüne yattı asalak yine.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

gsnin patlamasini cok olagan anlatiyorsun, unal aysal turk futboluna level atlatti

yarin tff ciksa adinda quaresma ve karius gecen oyuncular seneye super ligde oynayamayacak dese hatta bunu 3-4 senelik kontrat imzaladiktan sonra yapsa bu yanlis planlama degil tff'nin ihaneti olur,

keske karismasalardi da gorseydik yanlis planlama mi yoksa SL kupasi tr'ye mi gelecekti, su anda ne konussak hava civa

Şu post ekstra abartı ama haklılık payı var.
Ayrıca sadece TFF değil Gs nin kendisi de vurdu adama.
Yoksa Unal Başgan, Ali Koç gibiydi. Vizyonlu adamdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...