Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol [18/19]

Raylen

Öne çıkan mesajlar

Valla ben de BJK'den hiç ümitli değilim, o yüzden elenmiş gibi yazdım şimdiden. Keşke çıksa gruptan da en azından 32'ye kalsa. Hatta bir şekilde Şubat'a kadar toparlarsa tüm takımlarımız 3 takımla son 16'ya girsek bu bile yeter bu kadar kötü bir senede.

Şansımız Ukrayna ve Belçika takımlarının da kötü gidişi aslında ama bu şansı iyi değerlendirip yukarıya tırmanmak varken yapamadık ona yanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Şansımız Ukrayna ve Belçika takımlarının da kötü gidişi aslında ama bu şansı iyi değerlendirip yukarıya tırmanmak varken yapamadık ona yanıyorum.

Avrupa'ya gidecek takım sayısını artırmak için 6. lığa çıkmak gerekiyor. Yanılmıyorsam 6. sırada rusya vardı. Biz 9.yuz. Kalkıp da 3 sıra birden yükselebileceğimizi hiiiç sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ülkenin gerilemesi daha iyi boşverin, hak etmediği yerde bulunmasından kaynaklı avrupa geliri geliyor bu çomarlara ona güvenip mal mal işler yapıyorlar iyice.

şl'ye de direkt katılım hakkının gitmesi gerek. yoksa şampiyon takımın 2 senede bir çöküp, tekrar toparlanma döngüsü hiçbir şekilde değişmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Hollanda futbolu tarihinin en kötü dönemini geçiriyor ve toparlanma gibi bir amarede pek yok. Zaten o bütçelerle imkansız, orasını geçtik de yetiştiriciliği de bıraktılar.

Türk futbolu, dünyaya daha çok katkı verdi son 5 yılda falan, şuan her türlü bokluğumuza rağmende onlardan iyiyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Define "kötü dönem"...

-Ajax geçen sene Avrupa Ligi'nde final oynadı. Bu sene gruptan çıkmak üzereler. Hayvan gibi bir yeni nesil çıkardılar (De ligt, Ziyech, Dollberg.. Sattıkları adamlar bile var. Riedwald, Klayvırt falan gitti.)
-PSV bu sene ŞL'de çok acayip berbat bir kura çekti. Ama kadroları çok iyi. Ligde de uçuyorlar. Seneye en azından 1. torbadan girerler.
-Alkmaar-Feyenoord ve diğerleri ise patlak durumda.

Eğer ligi 2 takım taşımaya çalışıyor diyorsan evet. Ancak bu 2 takım bizim "büyük" takımlarımızdan çok daha başarılı durumda. Gelecekleri de çok daha parlak.
-Galatasaray transfer yapamıyor. Kazara 1 tane altyapı oyuncusu çıkardık. Tarihin en kolay ŞL grubundan çıkamadık.
-Beşiktaş açmayın dedeler takımı haline geldi. Uefa'dan elense şaşırmam.
-Fener... LOL.

Sırf Ajax bizim 3 büyükleri sürklase ediyor neredeyse. Diğerleri de bonusu.

Ha dersen ki eski Hollanda ile şimdiki Hollanda bir mi? O konuda haklısın. Ama bizim Hollanda'dan daha iyi olmamız falan yok öyle bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte aslında sıkıntı iki takım olayı ki o iki takımda tek tük başarı dışında yok. Ajax ve PSV'yi kenara koyarsan gerisi koskoca bir çöplük. GÜzel bir jenerasyon yakaladılar diyoruz ama çoğu ülke dışına çıktığı anda çöplük oluyor.

Hocalardan bahsetmeye gerek yok. Ajax'ı finale çıkaran Bosz, Dortmund'da gördük. Cocu keza, Koeman yine.

Futbolcular zaten, orada bir şekilde garip bir ahenkte devam ediyorlar ama gerisi yok.

Bu arada avrupa'da da Ajax dışında başarılı takım yok aslında o final harici. bu sezon psv 1 puanı zar zor aldı, ajax benfica'nın leş dönemine denk geldi de gruptan çıkabiliyor şansa.

geçen sezon şl'de hollanda takımı yoktu. ondan önceki sezon psv yine 1 puanla sonuncu bitirmişti galiba. üst düzeyde zaten yoklar.

al hatırlamıyorum çok ama son 16 gören tek hollanda takımı son yıllarda ajax'tı yine galiba.

yoklar yani öyle avrupada falan. bizdeki şans faktörü kadar şanslı olurlarsa görüyorlar üst turları.

net şekilde genel kalite daha yüksek türkiye'de. ha bunu biraz para ile sağladık, biraz değil hatta direkt ama olsun asfhads
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...