Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hangi cam damacana su?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

3 mesaj önce aynısını yazman yetmedi galiba?

Yetmiyor 2018 kere yazsam da yetecek gibi değil , yıl olmuş 2018 hala damacanadan su içiyorsunuz.
Bursa'da adam damacanaya tecavüz etti , sırf bu bile damacana almamanız için geçerli bir neden.
Alacağınız en dandik ters osmoz cihazı damacanadan daha sağlıklı, ya da musluktan için abi damacanadan içeceğinize
Sosyal ağlarda paylaş

Fuska'da karar kıldım daha önce sağlık bakanlığının iyi bulduğu sulardandı yanılmıyorsam. fiyatı da uygun. 12x1.5 litre 10 lira. Aradım ellerinde kalmamış, yarın gelecekmiş. He tadını beğenmezsem yine arayışa girerim. Seviyorum 1.5 litrelik olayını direk o şekilde masaya, bilgisayar yanına veya buzdolabına koyuyorsun, uğraş yok bişi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Liste çok sıkıntılı yalnız,

Girilmeyen değerler var onları 0 mı kabul etmiş, test yapılıp 0 mı çıkmış yoksa hiç mi değer yok belli değil.

test tarihleri; 10 yıllık olanlar var saka son 2009??

Olması gereken mineraller diye kocaman başlık var; 0 olan değerlerin karşılığı 0 puan vs...

Teknik inceleme yapılınca çok tutarlı bir sonuç çıkmıyor. Sağlık açısından da mukayese de sıkıntı var;

Kolifrom bakteri limitte ise -100 puan; hasta etmez uzun vadede de zararları tartışılır.
Civa limit değer ise -100 puan uzun vadede daha tehlikeli. ( ağır metallerin tamamında aynı sonuç var)

Tasarruf için şirkete arıtma cihazı taktılar; çalışanlardan çok fazla şikayet gelince şirket teste gönderdi suyu. Sonuç gelir gelmez apar topar kaldırıldı sonuç açıklanmadı. Hangi sistemle çalıştığını sormadım inanın, o sürede evden kendi suyumu getirdim şirkete.

Doldurabilir damacana almama taraftarıyım. Dezenfekte den tutun migrasyon sonuçlarında sıkıntı var devamlı kullanılan damacanalarda.

Tek sefer kullanılabilen cam bulabiliyorsanız alın ancak pahalıya geliyor.

PET damacana alıyorsanız üretim tarihleri en son olan almaya çalışın marketten takip edin en çok hangisi sirküle oluyor diye onu alın.

Nestle dediğimiz dünyanın en büyük sucusu sularını 80% yeniden dönüşüm den üretiyor siz düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Fuska'da karar kıldım daha önce sağlık bakanlığının iyi bulduğu sulardandı yanılmıyorsam. fiyatı da uygun. 12x1.5 litre 10 lira. Aradım ellerinde kalmamış, yarın gelecekmiş. He tadını beğenmezsem yine arayışa girerim. Seviyorum 1.5 litrelik olayını direk o şekilde masaya, bilgisayar yanına veya buzdolabına koyuyorsun, uğraş yok bişi yok.

fuska'nın tadını beğenmedim ya :( ekşi gibi resmen. eriklinin tadıyla başka hiçbir su yarışamıyor sanırım.
henüz 5 yudum falan aldım ama bakalım sonra update'lerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Alfred said:

Liste çok sıkıntılı yalnız,

Girilmeyen değerler var onları 0 mı kabul etmiş, test yapılıp 0 mı çıkmış yoksa hiç mi değer yok belli değil.

test tarihleri; 10 yıllık olanlar var saka son 2009??

Olması gereken mineraller diye kocaman başlık var; 0 olan değerlerin karşılığı 0 puan vs...

Teknik inceleme yapılınca çok tutarlı bir sonuç çıkmıyor. Sağlık açısından da mukayese de sıkıntı var;

Kolifrom bakteri limitte ise -100 puan; hasta etmez uzun vadede de zararları tartışılır.
Civa limit değer ise -100 puan uzun vadede daha tehlikeli. ( ağır metallerin tamamında aynı sonuç var)

Tasarruf için şirkete arıtma cihazı taktılar; çalışanlardan çok fazla şikayet gelince şirket teste gönderdi suyu. Sonuç gelir gelmez apar topar kaldırıldı sonuç açıklanmadı. Hangi sistemle çalıştığını sormadım inanın, o sürede evden kendi suyumu getirdim şirkete.

Doldurabilir damacana almama taraftarıyım. Dezenfekte den tutun migrasyon sonuçlarında sıkıntı var devamlı kullanılan damacanalarda.

Tek sefer kullanılabilen cam bulabiliyorsanız alın ancak pahalıya geliyor.

PET damacana alıyorsanız üretim tarihleri en son olan almaya çalışın marketten takip edin en çok hangisi sirküle oluyor diye onu alın.

Nestle dediğimiz dünyanın en büyük sucusu sularını 80% yeniden dönüşüm den üretiyor siz düşünün.

ee en meşhur erimli o zaman ona geri dönelim. javsunun tadını da beğenmedim
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tadını sevdiğimi alıyorum :D.

Eğer şoktan alıyorsam seka,
Carfour, Migros vs... Erikli.
Kazıkcı bakkal... Nesle

Suya gelinceye kadar çok daha sağlıksız şey var. Bir su standardı var üretimlerin bunlara göre yapıldığına inanmak istiyorum.

Tekrar dolum damacanaya ve filtrelere inancım daha az olduğu için tek kullanım damacana alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
sabonis said:

sabonis said:

fuska'nın tadını beğenmedim ya :( ekşi gibi resmen. eriklinin tadıyla başka hiçbir su yarışamıyor sanırım.
henüz 5 yudum falan aldım ama bakalım sonra update'lerim.

update. fuska'ya devam ediyorum. geçen sefer akşama bitmişti ellerinde 1.5'luk sular ve 4x5 almıştım. onunla alakalı mı bilmiyorum ama şimdi 1.5 litreliklerden aldım 12'li ve tadından da memnunum. tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

taşdelen'i bizimkiler heralde 20 yıl falan kullandılar. 1 kere bile kırıldığını hatırlamıyorum.

ama şunu da arka sayfalarda yazmıştım.
said:
Taşdelen diyenler, bizimkiler yıllardır kullanıyorlardı, 3 litrelik mi ne cam olarak. Sonra bir gün bi tanesini bi açtılar, baya bildiğin doğalgaz kokuyor su buram buram. Hani öle az falan diil. Çok ciddi bişiler yanlış. Aradılar Taşdelen'i böle böle diye. He olabilir arada öyle dedi lan telefondaki! Ama şişeyi gelip aldılar incelemek için. Sonra bizimkiler de 5 litrelik erikli pet şişeye döndüler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...