Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba alacagim akil verin pls halp

neutrino

Öne çıkan mesajlar

Ben de aynı durumdayım. 80-100k arası ikinci el otomatik bir sedan, stationwagon veya SUV bakıyorum. Sonra gidip sıfırlara bakıyorum. Sonra ÖTV'sine KDV'sine bakıyorum. Kahroluyorum.

Şu an için seçenekler arasında 2016 model veya üstü, 35k km altı, dizel;
- yeni kasa megane
- seat leon st
- octavia
Sosyal ağlarda paylaş

C segmenti araç bakıyosun anladığım kadarıyla

Seçenekler arasında golf, astra, auris, leon, focus, c4, megane, civic, ceed, i30 gibi modeller geliyor 10K altına

Tam olarak beklentin nedir araçtan

-performans bekliyosan golf ve ya astra ya da leon yahut focus
-sağlamlık istersen auris, civic, mazda
-ucuz ceed i30 c4 megane

Bu 3 seçenekten hangisini istediğine karar ver önce. Ondan sonra seçenekleri daralt muhtemelen senin nihai tercihin golf olur
Sosyal ağlarda paylaş

citroen 2. elde deger kaybeden bi araba değil ki, f/p çok iyi onların. Ki zaten ikinci el alıyorsun,yani o değer kaybıyla alıyorsun. Kaybın kaybı olmuyor o yüzden.

benzinli dizel farketmiosa (ki arada 10k falan oynatır)
o zaman benzinlilerin c sınıflarına bakıcan.
Tabi, dizelde parlayan PSA ve reno motorlar benzinlide parlamayabiliyor.
2. el 1.6 benzinli auris/corolla bakabilirsin, japon olduğu için ha 10k ha 100k farketmez, akarı kokarı olmaz. Toyota olduğu içinde ikinci eli iyidir.
Dikkat etmen gereken 1.33 lerden uzak durman toyotalarda.

"0" rapid spaceback DSG 1.0 lar var, 1.0 lar 2 senedir piyasada sanırım. Kullanıcı yorumlarına bakılarak alınabilir, çok arıza çıkarmışmı çok masraf yapmışmı vs vs.

Dediğim gibi 95 e çok fazla araba var aslında (benzinli dediğin zaman). Daraltma için daha spesifik olman lazım.
neutrino said:

Suark said:

daha da artacak fiyatlar, o yüzden çok güzel yatırım aracı arabalar. Bindiğin yanına kar kalıyor resmen. seve sevede ödüyosun taksitleri, birikiyor paran işte.

satamadığın durumdada biniyosun işte heh.
dizel dememişsin, sınıfta belirtmemişin başkanım.

bu paraya benzinlik cücük suvlar gelirki tüplü falan, hiç alma.
10k km altını bi kaldır kafandan, neden 10k km ya? 0 dan farklı değilki 10k.
iç hacim önemli değilse/bebek falan yoksa clio iyidir. yok önemliyse jazz a bakabilirsin ama oda çok pahalı tabi.

3-4 yaşında dizel c4 lere bak otomatik. Çok güzel araba o fiyatlara.
onun dışında 95k ya opsiyon cidden fazla, rapid bakabilirsin çok ufak motorlulardan.

ama kesinlikle suv önermem.

Dizel, benzin onemli degil abi. Suv dedim ama hem fiyatlari yuksek, hem de benim butce araliginda alacagim suvler amatoru eglendirir galiba sdfsd

Citroen ve mazda'lar hosuma gidiyor ama 2. elinde satmam zor olur, deger kaybi olur diye dusunmustum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...