Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba alacagim akil verin pls halp

neutrino

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

alfa, citroen....

siz iyi misiniz ya?

tavsiyelere bak!

Yani. Boyle tavsiye mi olur.

Bakin sayiyorum simdi.

1 - Bmw 760Li veya bmw gina concept

2 - Mercedes sls amg black edition

3 - bugatti Chiron(500 basiyor namussuz)

4 - Porsche panamera veya 911 cabrio

5 - Lamborghini Avendator

6 - Lexus GS200t

7 - Aston Martin DB10

8 - Nissan GT-R

9 - AUDI A8L

Secimini yap burdan. Oyle citroenmis falan hepsi tatava. Cek bunlardan birini altina isyerindekiler arac gorsun biraz
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Guilietta lar ne kadar ki ikinci elleri ? 90 a alınır diye düşünüyorum rahatça ama ?

2014 modelleri 70lere çok rahat alırsın 2015 80 civarı oluyor daha üste çıkma gereksiz.

Birkaç aya satacam benim aracı 2014 siyah

Edit: Alfaya bok atanları gördümde götünü yesin alfanın muhteşemliğini geçtim birde manevra kabiliyeti yok demişler ashdashdhah
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

scorch said:

öncelikle belirteyim

1. aklın varsa araba almazsın

2. el alacaksan ki makul olanı odur bu fiyatlar ile önerim;
Renault,Fiat,Ford,VW dışındaki markalara pek bakma çünkü alacağın aracın geri satış primi çok düşük kalacak. (türkiye'de satış yapılan araçların %60'dan fazlası sadece bu 4 markaya ait. diğerlerinin hem parçaları hemde geri satışları çok düşük)

3. keyif fonfor estetik vb. beklentilerin =/= aracın uzun vadede değeri. alırken bunu düşünerek al. yok ben aracı dibine kadar kullanacağım desen bile fikrin bir kaç yıl içinde değişecektir muhtemelen. 10'a aldığını 7'ye satmak varken 2'ye satmak zorunda kalabilirsin.

4. 95K altında alacağın aracı ayda 2 kere tamire götürmek zorunda kalabilirsin. şu an düzgün bir araç 2. el dahil 100k+ üzeri sanıyorum.

Tesekkurler oneriler icin. 3-4 yil sonra satacagim araci o yuzden ikinci elde cok fazla deger kaybetmemesi onemli benim icin. Seat ne kadar deger kaybeder emin olamadim, ikinci eli elbette saydigin markalar kadar guclu degil ama arac daha ucuz golf'e kiyasla.

4. madde icin de aracin 10k km altinda olmasini istiyorum. Yeni arac = az ariza diye dusundugumden dolayi.

araç çok güzel, bende çok severim seat'ı
kullanım keyif ve satış sonrası hizmetlerde çok daha mutlu olacağından emin olabilirsin

sadece türkiye'de garip bir VW OOOOOWW muhabbeti olmasına rağmen, seat'ı meh gören güruh olduğu için satış kısmında kendi pr'ını yapman gerekecek. yada bilen birisini bulman gerekecek. :) her halükarda bugün araba almak istesem benim de listemde olur seat f/p olarak. sadece geri satışından hiç emin değilim. seatlı birileri söylerse daha ii olur.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

araç çok güzel, bende çok severim seat'ı
kullanım keyif ve satış sonrası hizmetlerde çok daha mutlu olacağından emin olabilirsin

sadece türkiye'de garip bir VW OOOOOWW muhabbeti olmasına rağmen, seat'ı meh gören güruh olduğu için satış kısmında kendi pr'ını yapman gerekecek. yada bilen birisini bulman gerekecek. :) her halükarda bugün araba almak istesem benim de listemde olur seat f/p olarak. sadece geri satışından hiç emin değilim. seatlı birileri söylerse daha ii olur.

Tesekkur ederim, bakiyorum simdi bu aralar daha uygun mazda 3 falan cikmazsa seat alip gececegim galiba (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

abi VW türkiye'de en çok satan binek son bi sanırım 4 yıldır falan

çılgın bir inanış var memlekette sağlam bandwagonu var yani. emisyon sıkandalı vs vız geldi trıs gitti yani öyle düşün.

seat zaten alt markası vw'nin sadece ülkenin çomarları bilmediği için hor görüyor. bir tek leon seviliyor o da yancılar vs beğendiği için yüksek. yoksa fabia gibi efso arabaları var ki türkiyeye gelenler bana sorarsan kötü modeller. almanyada falan avrupanın en geniş aile arabasına sahipti seat bir kaç yıl öncesine kadar (SW ile)
Sosyal ağlarda paylaş

fabia tabi Skoda ama VW grubu olduğu için kabul.

VW'nin gerçekten skoda'yı ve seat'ı ciddi tanıtması lazım Türkiye'de. Seat Ateca ve Arona mesela Türkiye'ye çok uygun SUV'lar ama millet modelleri tanımıyor bile.

Skoda Kodiaq mesela bilen gidip alıyor ama tanıtımı çok az. Şu an alınacak en iyi SUV olabilir F/P açısından.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...