Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba alacagim akil verin pls halp

neutrino

Öne çıkan mesajlar

Selam patiler,

Nisan-mayis civari araba almam gerekecek ankarada. Istedigim ozellikler sunlar;

10k km alti olsun,
Hatchback veya suv/crossover olsun,
Otomatik vites olsun,
Donanimli olmasi guzel olur.

Butce 80 - 95k.

Bu arada ulkenin de allah belasini vermis herhalde ki, iki yil once 56k ya satilan arac su an 100-110k arasinda geziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle belirteyim

1. aklın varsa araba almazsın

2. el alacaksan ki makul olanı odur bu fiyatlar ile önerim;
Renault,Fiat,Ford,VW dışındaki markalara pek bakma çünkü alacağın aracın geri satış primi çok düşük kalacak. (türkiye'de satış yapılan araçların %60'dan fazlası sadece bu 4 markaya ait. diğerlerinin hem parçaları hemde geri satışları çok düşük)

3. keyif fonfor estetik vb. beklentilerin =/= aracın uzun vadede değeri. alırken bunu düşünerek al. yok ben aracı dibine kadar kullanacağım desen bile fikrin bir kaç yıl içinde değişecektir muhtemelen. 10'a aldığını 7'ye satmak varken 2'ye satmak zorunda kalabilirsin.

4. 95K altında alacağın aracı ayda 2 kere tamire götürmek zorunda kalabilirsin. şu an düzgün bir araç 2. el dahil 100k+ üzeri sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

daha da artacak fiyatlar, o yüzden çok güzel yatırım aracı arabalar. Bindiğin yanına kar kalıyor resmen. seve sevede ödüyosun taksitleri, birikiyor paran işte.

satamadığın durumdada biniyosun işte heh.
dizel dememişsin, sınıfta belirtmemişin başkanım.

bu paraya benzinlik cücük suvlar gelirki tüplü falan, hiç alma.
10k km altını bi kaldır kafandan, neden 10k km ya? 0 dan farklı değilki 10k.
iç hacim önemli değilse/bebek falan yoksa clio iyidir. yok önemliyse jazz a bakabilirsin ama oda çok pahalı tabi.

3-4 yaşında dizel c4 lere bak otomatik. Çok güzel araba o fiyatlara.
onun dışında 95k ya opsiyon cidden fazla, rapid bakabilirsin çok ufak motorlulardan.

ama kesinlikle suv önermem.
neutrino said:

Selam patiler,

Nisan-mayis civari araba almam gerekecek ankarada. Istedigim ozellikler sunlar;

10k km alti olsun,
Hatchback veya suv/crossover olsun,
Otomatik vites olsun,
Donanimli olmasi guzel olur.

Butce 80 - 95k.

Bu arada ulkenin de allah belasini vermis herhalde ki, iki yil once 56k ya satilan arac su an 100-110k arasinda geziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

öncelikle belirteyim

1. aklın varsa araba almazsın

2. el alacaksan ki makul olanı odur bu fiyatlar ile önerim;
Renault,Fiat,Ford,VW dışındaki markalara pek bakma çünkü alacağın aracın geri satış primi çok düşük kalacak. (türkiye'de satış yapılan araçların %60'dan fazlası sadece bu 4 markaya ait. diğerlerinin hem parçaları hemde geri satışları çok düşük)

3. keyif fonfor estetik vb. beklentilerin =/= aracın uzun vadede değeri. alırken bunu düşünerek al. yok ben aracı dibine kadar kullanacağım desen bile fikrin bir kaç yıl içinde değişecektir muhtemelen. 10'a aldığını 7'ye satmak varken 2'ye satmak zorunda kalabilirsin.

4. 95K altında alacağın aracı ayda 2 kere tamire götürmek zorunda kalabilirsin. şu an düzgün bir araç 2. el dahil 100k+ üzeri sanıyorum.

Tesekkurler oneriler icin. 3-4 yil sonra satacagim araci o yuzden ikinci elde cok fazla deger kaybetmemesi onemli benim icin. Seat ne kadar deger kaybeder emin olamadim, ikinci eli elbette saydigin markalar kadar guclu degil ama arac daha ucuz golf'e kiyasla.

4. madde icin de aracin 10k km altinda olmasini istiyorum. Yeni arac = az ariza diye dusundugumden dolayi.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

daha da artacak fiyatlar, o yüzden çok güzel yatırım aracı arabalar. Bindiğin yanına kar kalıyor resmen. seve sevede ödüyosun taksitleri, birikiyor paran işte.

satamadığın durumdada biniyosun işte heh.
dizel dememişsin, sınıfta belirtmemişin başkanım.

bu paraya benzinlik cücük suvlar gelirki tüplü falan, hiç alma.
10k km altını bi kaldır kafandan, neden 10k km ya? 0 dan farklı değilki 10k.
iç hacim önemli değilse/bebek falan yoksa clio iyidir. yok önemliyse jazz a bakabilirsin ama oda çok pahalı tabi.

3-4 yaşında dizel c4 lere bak otomatik. Çok güzel araba o fiyatlara.
onun dışında 95k ya opsiyon cidden fazla, rapid bakabilirsin çok ufak motorlulardan.

ama kesinlikle suv önermem.

Dizel, benzin onemli degil abi. Suv dedim ama hem fiyatlari yuksek, hem de benim butce araliginda alacagim suvler amatoru eglendirir galiba sdfsd

Citroen ve mazda'lar hosuma gidiyor ama 2. elinde satmam zor olur, deger kaybi olur diye dusunmustum.
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle iki alternatif buldum;

Seat;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-indirimi-yaptim-son-fiyattir-kazasiz-boyasiz-degisensiz-516951782/detay

Golf;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-temiz-garaj-arabasi-534410208/detay

90 ustune cikmak istemiyorum, sizce aradaki fiyat farki golf'e verilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...