Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlefield V (WWII)

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

girdik, kanser olduk çıktık.

her seferinde aynı oyunu sunup baştan baştan bozmayı nasıl beceriyorlar hayret. Squad olarak girmek için 1.5 saat harcadık. Girdikten sonra türlü türlü buglar, abukluklar.

Oyunun kendisinde de ilgi çekici bi şey yok. BF1'in TAMAMEN aynısı.

Zamanında BF2142'ye kızmıştım, bf2'yi reskinleyip satıyolar diye. halbuki 2'nin üzerine baya bi şey katmıştı, Titan gibi müthiş bi mod üretmişlerdi, Walker'ları kullanması falan baya zevkliydi, uçuş mekanikleri apayrıydı. Bunda her şey aynı abi. Bi de o aynı halini bozmayı becermişler.
Sosyal ağlarda paylaş

BF1 ile aynı değil ya oyun. BF1 bundan iyi sdf.

Call of Duty oynar gibi hissettim kendimi. Devamlı arkadan vuruluyorum. Düşmanın önüne spawn oluyorum. Her yerden adam çıkıyor. Zaten 12 v 12 atar gibi haritalar.

Az mermi olayı da olmamış. 200 mermiyle başlamak şart değil de böyle de çok az. Rising Storm 2 de gayet iyiydi az mermiyle mesela. Bunda olmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

BF1 ile aynı değil ya oyun. BF1 bundan iyi sdf.

Call of Duty oynar gibi hissettim kendimi. Devamlı arkadan vuruluyorum. Düşmanın önüne spawn oluyorum. Her yerden adam çıkıyor. Zaten 12 v 12 atar gibi haritalar.

Az mermi olayı da olmamış. 200 mermiyle başlamak şart değil de böyle de çok az. Rising Storm 2 de gayet iyiydi az mermiyle mesela. Bunda olmamış.

bf1 bundan net daha iyi ya özür dilerim, aynı demek haksızlık olur gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

production value olarak güzel görünüyor. ea tabi heralde görünecek :P

arkadaşın ps3'ünde öylesine attığım, bi yerlerden beleş gelen 3 haritalı battlefield harici ilk defa bf oynuyorum, bi daha da oynamam heralde şunun betası bitince. hiç benlik değilmiş allah günah yazmasın.

-squad falan mantığıyla combat'ın ortasına doğmak. tamam squad'daki adam ateş altındaysa olmuyor da kaç kere squad'da çıkıp 1 saniye sonra öldüm. o kadar out of combat değilmiş demek ki. bi de olay zaten komple saçma. spawn'da res'lenirsin ordan gidersin bilader, adamın üstüne doğmak ney. gameplay hede hödö tabi.
-oyun ses ve görsellikle AMAN ABİ DEV SAVAŞ etkisini gayet iyi verdiği için sürekli bi atmosfere girip fıtı fıtı sürünüp şurdan kafamı uzatayım diye oynama isteği uyandırıyor bende. zaten r6siege oynuyorum bu ara, sürekli bi "kafayı uzatayım angle tutayım burst basayım" modundayım. halbüse oyun tf2'nin biraz az hp'li değişik objective'lisi :P
-he kafayı uzatmak demişken, bazen duvarın yanında dururken veya kutunun yanında eğilirken "sağ tuşa bas kafayı uzatmak için" diyor, basıyorum çalışıyor. sonra tuşu bırakıp tekrar basınca düz ads oluyor falan, ne zaman nasıl çalışıyor anlam veremedim.
-bi de allah rızası için, dediğim gibi hayatımda bf oynamamış insanım. biraz hint vermeli olsaymış. hint'ler çıkıyor tabi işte sniper'ın dürbününü üstüne tutucan falan diye yazıyor da, onun çıktığı anla benim sağ tuşa basıp zoom'ladığım an aynı olunca okuyamadan gidiyor falan. "bu ne şimdi tıklıyoz mu mark'lamak için" falan derken kaç kere öldüm falan filan. aslında bakınca hint'i olmayan silah/ekipman yok sanırım da yeterli gelmedi ne bileyim.
-support'un makinalı tüfeğinin bipedal'ı açılıyor, accuracy artıyor yere yatınca ok de, eğilince ya da ayaktayken de önümüzdeki pencerenin pervazına falan niye koyamıyoz? delirtmeyin beni.
-zıplamalı sevmiyorum.
-r6siege ftw

eyyorlamam bitmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi squad'da doğmak zorunda değilsin o bir seçim

bide çoko bi süredir dicem diyemiyorum

senin postları nedense okumak bazen çok zor oluyor

yani böyle postlamadan önce bi kendin okumaya calıssana arada yazdıklarını valla diyorum

bak örnekle gelcem

said:
geçen for honor'da "yaa reaction'la counter'layamazsın onu, animasyonda 133ms vakit kalıyor, 30ms input lag, 103ms çıkar hadi şu 'çarpıyı görünce tıkla' oyununda" muhabbeti vardı ya discord'da mı ne. orda en fazla 180 mi yaptım 210 mu yaptım ney. (karar vermeli olanda bile değil tongue sticking out smiley) sayıları hatırlamıyorum da atıyorum adamın yap da görelim dediği 150'yse ben 170 mi yaptım öyle bişeydi.

15-20-25 yaşlarımda kaç çıkarırmışım acaba. sc'de böyle haritayı duvarlara çarptıra çarptıra base kurduğumuz, kantırda awp'yle zıplayarak flick shot bastığımız dönemler...
Sosyal ağlarda paylaş

bazen attıktan sonra ben de zorlanıyorum okurken evet :)

o post'u okumayı bırak daha atarken bile zorlandım zaten (hatta deminki post'um onun yanında baya normal). o ara yeni mi uyanmıştım, işten gelmiştim de bitik miydim ne. oluyor öyle arada.

yani arada oluyordur umarım, hep mi oluyor? (facepalm)

ama forumun da suçu var, serif'siz düz font olsa daha kolay okunur (ulan 1 harfte mi ne serif varmış allah kahretmesin)

bi de cümle bitiremiyorum ya, hep virgülle uzata uzata gidiyorum. halbüse nokta koysam da olacak ama sanki o zaman da ayırdığım için bağlantıları kesmiş gibi hissediyorum. zaten dağınık, hepten anlamsızlaşıyor gibi geliyor.

o değil de BF ÇOKKÖTÜ GELİN REİNBOW6SİİC OYNAYALIM
Sosyal ağlarda paylaş

sen keyif aldığını oyna be olm tabi ki.

ama bunda şaşırdığın şeylerin çoğu r6'da daha yoğun. sadece bir şekilde ona gerekli ilk 10-20 saat yatırımı yapıp oyunu kapmışsın fark orada.

istiyorsunuz ki 15 dkda oynanır olsun hiç ölme falan. o farkındalığı kazanıyorsun sonradan, sonra kendin bile şaşırıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bf5'te uçaktan atladığım anı beğendim yalnız grand operasyonlarda
film gibi yapmışlar dedirtti

ama bf1'de o hissi çok daha fazla yaşıyorum ben

operasyonda fln zone'ı alınca düdükler çalıyor
çığlık bağırtı sesleriyle ileri atlıyor herkes
karşı takım yeni zone'a kaçışıyor fln

o anlar hep çok iyi

5'te o atmosferi yakalayamdım paraşüt anları dışında
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

operasyonda fln zone'ı alınca düdükler çalıyor
çığlık bağırtı sesleriyle ileri atlıyor herkes
karşı takım yeni zone'a kaçışıyor fln

Benzer ses ve görsel ekler BFV de varmış ( diüdük benzeri özellik resmî olarak doğrulandı )
Bu demoya konmamış

Demoda özellikle ses özellikleri aşırı kısıtlı tutulmuş
Ayrıca bazı grafik özellikler eksik

..
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bilen bilir ben bf fanboyuyum, adamlar cod serisinin yaptigi picligi yapiyor resmen. Cod hicbi sey katmadan yeni oyun yapip milletin cebini silkeledi, şimdi aynisini bunlar yapiyor. Demek ki bu tutuyor abi ne diyim.

Codla rekabete girmesi zaten en başta bf serisinin cokusunu baslatti. 2 bambaska mekaniklere sahip 2 farkli oyun, sen niye mucadeleye giriyosun... Allah bin belani versin ea gibi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

abi neyi eleştiriyoruz tam olarak ? bf1 'in ww2 de geçeni olarak yedirilmesi mi yoksa tamamiyle sıçış oyun tarzı ve mekaniği mi mevzu? Yoksa all in one mı?

Beklentimiz tam olarak neydi abi onu bi tam açıklığa kavuşturalım, evet suanki erken open da direk b1 copy paste gibi. Oynanış hızlanmış fln fln. Ama yani ne beklemeliyiz ki ? mevcut tüketici portföyü ortada.

Açıkçası escape from tarkov, arma 3' ten sonra direk çerezlik oyun olmuş işte, gir adam öldür, çık, tekrar et. Hızlanmışlık problem ise insurgency 'e yönelebilirsiniz, yeni çıkanı güzel duruyor.

Bu arada tek kişi oyuna random grupla girmek ile , arkadaş grubu olarak
girmek oyun zevkini 4e fln katlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen sallayarak konuşacagım çünkü baktığımda satış rakamları falan bulamadım hiç.

epey bir oyuncu cod dan bf ye geçince kendi mantalitesini de aldığı için oyun da bozulmaya başladı. yıllarca hep dendi işte cod çocuklar için gerçek erkek adam bf oynar muhabbetinden dolayı sadece frag için oynayanlar da bf ye geçti. popülist şirketler zaten orta yolu bulmak için ona düzenlemeler yapıyor. ben eski oyuncu değilim bf açısından ama son zamanlarda ne zaman oynasam takım-görev falan hak getire öyle atlayıp adam vurayım tipleriyle oynadım. zaten ciddi oynayanlar hep aynı serverlere falan giriyormuş

hatırlarım bf4 te millet o kadar sis atıp ir durbun ile yatıyordu ki gerçeklikten kaybetmek ugruna o dürbünlerin siste görünmesini kaldırdılar.

bi de 4chan resmi koyayım tam olsun
https://i.kym-cdn.com/photos/images/original/001/216/477/c8e.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...